Nõuandekeskus

Muud tööõiguse küsimused

Filtreeri

  • Kõik ajad
  • Viimane kuu
  • Viimane aasta

haigekassaUus

Tere tänasest! Ettevõte maksab töötaja eest ainult minimaalset sotsiaalmaksu 239,25 eurot. Ettevõte ei maksa töötajale palka. Kas oskate palun öelda, kas töötaja ravikindlustus jookseb sujuvalt, kui ettevõte maksab töötaja eest ühe kuu pärast minimaalset sotsiaalmaksu? Näiteks, kui oktoobris maksti minimaalset sotsiaalmaksu 239,25 eurot, siis novembris minimaalset sotsiaalmaksu ei maksta ja detsembris makstakse uuesti minimaalset sotsiaalmaksu

KoondamineUus

Tere Töötaja töötanud ettevõttes 5 aastat. Töötajal on 4 ja 2 aastane laps. Milline on võimalus töötaja koondada? Ettevõttes töötab samal ametikohal ~30 töötajat. Küll aga on inimesed erinevatel objektidel. Antud töötaja katab vaid üht objekti ja seal samadel positsioonidel inimesi kahjuks ei ole. Lisaks ei ole talle pakkuda ja mõnda muud samade tööprotsessidega töökohta. Madalamale positsioonilde ja madalama töötasuga ( kuna vastutusala ei ole nii suur) antud töötajat paigutada ei saa. Kas on üldse võimalus antud töötaja koondamiseks? Tänud!

Haigekassa Uus

Добрый день. Фирма платит за работника только минимальный социальный налог в размере 239.25 евро. Зарплату фирма работнику не платит. Скажите пожалуйста будет ли функционировать безпрерывно у работника хаигекасса если фирма будет платить за работника социальный минимальный налог через месяц? Например в октябре заплатити социальный минимальный налог в размере 239.25 евро, в ноябре не заплатили в декабре опять заплатити минимальный социальный налог.

Riskianalüüsi tutvustamine töötajateleUus

Mul on küsimus riskianalüüsi tutvustamise kohta töötajatele. Kas tööandjal on kohustus tutvustada riskianalüüsi uuele töötajale tööle tulemisel ja sarnaselt ohutusalasele juhendamisele võtta ka allkiri selle kohta, et töötajale on riskianalüüsi tutvustatud? Või piisab sellest, et töötajaid teavitada, et riskianalüüs on leitav TEIS-ist? Ja kui toimub riskianalüüsi muutmine, kas siis tuleb riskianalüüs kõikidele töötajatele saata tutvumiseks ning kusagil fikseerida ka allkirjaga kinnitus lugemise kohta?

Töörõivaste vahetus on tööaegUus

Milline on mõistlik aeg tööriiete vahetuseks? Kas ka töötajad, kellele on öeldud, et peavad tööl viibides korrektsed välja nägema, on õigus nõuda riiete vahetamisele ja enda pesemisele kuluvat aega arvestada tööaja sisse? Kuna sellest on kujunemas ettevõttele suur kulu, siis kas on sõnastust või viisi kuidas seda sisekorraeeskirja kirjutada nii, et tööandja seda ikkagi ei peaks maksma?

Haigulehe ajal töötasu maksmineUus

Tere! Kas ja milline tuleb sõlmida TL lisa haiguslehe ajal töötamiseks (al. 61.hp-st)? Tänuga Külli

Командировка для членамправления

Добрый день. Член правления он же и владелец фирмы имеет ли право на командировку? В трудовом регистре член правления не оформлен. Если имеет право на командировку то можно ли за пределы Эстонии и на какой максимальный срок?

Andmete küsimine

Tere. Kas töötaja peab esitama oma lapseandmed tööandjale? Töötajale läheb rasedus- ja sünnituspuhkusele, siis jääb vanemapuhkusele. Kas tööandjal on õigus teada, mis ajal lõppeb töötajal vanemapuhkusel ehk kas töötaja peab andma oma lapse nt isikukoodi, et ka tööandja saaks arvestada tööaja tööle naasmise ajaga (sh ka tööandja poolsete pakutavate hüvedega - nt jõulupakk)?

Ettevõtte ülemineku teatis

Kahe sihtasutuse ühinemine saab peagi notariaalselt kinnitatud. Küsimus ettevõtte ülemineku teatise kohta, mis tuleks vähemalt üks kuu töötajatele (puudub usaldusisik) ette teatada. Varasemal "Ettevõtte ülemineku teatis" (Äripäeva käsiraamat "Tööõigus" november 2010) näidisel on allakirjutajad nii tööandja kui ettevõtja omandaja. Miks on praegusel teil pakutud näidisel ainult üks allkirjastaja ja kumb see siis on (kas praegune tööandja või ettevõtja omandaja)? Kas mõlemad peavad tegema eraldi teatised, mida nõuab TLS § 113 lg 1?

Massaaži otsus tervisekontrollis

Tere, kui töötajale määrati töötervishoiuarsti poolt massaaž kindla kestusega, kas tööandja poolseks kulude hüvitamise nõudeks on vajalik massööri kehtiv kutsetunnistus?

residendist välismaalaseks

Tere, UkRAINLANE ON TÖÖTANUD MEIL ALATES 01.09.23, NÜÜD SOOVIB VÄLISMAALASENA TÖÖTADA. Mida peab tööandja tegema?

Tähtajalise töölepingust ülesütlemine töötaja haigestumise korral

Tere. Hooajalise töötajaga on sõlmitud tähtajaline tööleping, üheks kuuks. Üks kord pikendatud veel üheks kuuks. Peale pikendamist jäi töötaja kohe haiguslehele kuu lõpuni. Kui tööandja lõpetab töötajaga töölsuhteid ennetähtaegselt, kas on tal kohustus maksta töötajale töötasu töölepingu tähtajani jäänud päevade eest, töötaja haiguslehel olekul? Tänan!

Konkurentsi piirangu leping

Tere , Lepingus on konkurentsi piirang kirjas ja trahv ,mis selle mitte täitmise eest maksta tuleb ,aga pole protsenti kirjas millega ,siis nemad hüvitama peaksid mitte töötamist oma alal . Kas see kuskil määratud ka ,kui palju see olema peaks vähemalt ?

Küsimus koolituskulude tagasimaksmise kohta

Tere! Vastavalt TLS § 34 lg 4 - Töötaja peab lisakulud kompenseerima, kui: 1. Töötaja hüvitab tööandja tehtud lisakulud proportsionaalselt siduvusaja lõpuni jäänud ajaga, kui tööandja ütleb töölepingu enne siduvusaja möödumist üles töötajapoolse töölepingu olulise rikkumise tõttu, näiteks usalduse kaotamise, saladuse hoidmise kohustuse või konkurentsikeelu rikkumise korral. Kas antud rikkumiste alla saab lugeda ka töökohustuste rikkumist või teisi § 88 lg 1 punktids toodud Töötaja poolseid rikkumisi? Ehk kui Töötaja ja Tööandja on sõlminud omavahel koolituslepingu, kas Tööandja saab koolituskulusid tagasi nõuda kui toimub töölepingu erakorraline lõpetamine Töötajast tuleneval põhjusel? Kas lisakulude all mõistetakse lisaks sõidu- ja majutuskuludele ka koolituse enda maksumust?

Будут Китайские компании и их работники налогообязанными в Эстонии в первом и во втором случае

Компания ХХХ это новая компания по производству. На текущем этапе идет заключительная фаза строительства здания завода, а также производится закупка оборудования из Китая, часть договоров на покупку оборудования включают и стоимость установки, остальные договора подразумевают оплату отдельно. В обоих случаях ХХХ осуществляет оплату на китайские счета компаний. Установкой оборудования будут заниматься работники заводов производителей оборудования (в основном это граждане Китая), а также эстонские компании. Т.к. завод находится еще в стадии строительства, то нахождение на строительной площадке требует наличие карты работника “Töötaja kaard”, для этого китайские компании должны зарегистрироваться как нерезидент. Таким образом установкой оборудования, в том числе, будут заниматься зарегистрированные в Эстонии как нерезиденты, китайские компании, двух видов: 1. Которым уже заплачено за установку и шеф-монтаж в китайский банк (включено в цену оборудования); 2. Которым будет заплачено после установки оборудования (цена установки и шеф-монтажа не включена в цену оборудования); В обоих случаях работники китайских компаний получают зарплату в Китае. Вопрос 1. Возникают ли какие либо налоговые обязательства у ХХХ в первом и втором случае? Вопрос 2. Будут Китайские компании и их работники налогообязанными в Эстонии в первом и во втором случае? Если да, то что они должны сделать? Вопрос 3. Обязаны ли китайские работники и компании иметь счета в эстонском банке в первом и во втором случае?