Nõuandekeskus

Puhkus

Filtreeri

  • Kõik ajad
  • Viimane kuu
  • Viimane aasta

14päevane puhkuseperioodUus

Tere! Nimelt on mul küsimus TLS §68 lg5 kohta. Kirjas on, et üks põhipuhkuse osa peab olema vähemalt 14 kp. Töölepingu seaduse käsiraamat selgitab lk 170 p 8 juurde "See nõue on täidetud ka näiteks olukorras, kus töötaja puhkuse perioodi jäävad riigipühad (st töötaja kasutab ära 12 kalendripäeva puhkust, kuid puhkuse pikkus koos riigipühadega on 14 kalendripäeva)". Kas see nõua on täidetud ka siis, kui tööandja lubab võtta puhkust näiteks kuni reedeni ja töötaja võtab 12 kp puhkust E kuni ülejärgmise nädala R (näiteks 4.11 - 15.11.2024)? Sellisel juhul ei ole sees riigipühasid, kuid on täidetud sama loogika, et töötaja puhkab reaalselt 14 kp, kuigi põhipuhkuse pikkus on 12 kp.

ÕppepuhkusUus

Palun vastust õppepuhkuse võimalikkuse osas. Töötaja omandab mikrokraadi. Kas tal on võimalik võtta õppepuhkust täiskasvanute koolituse seaduse alusel?

ÕppepuhkusUus

Tere ! Töötaja töötab ettevõttes lihttöölisena- reklaamipaigaldajana. Nüüd asus ta õppima Tallinna Majanduskooli kutseharidust -"Väikeettevõtja"01.09.24-01.03.26, mittestatsionaarne õpe.Kas ettevõtjal on kohustusmaksta õppepuhkuse tasu ?

Õppepuhkus kalendriaastasUus

Tere TäKiskasvanute koolituse seaduse kohaselt on töötajal õigus saada õppepuhkust 30 kalendripäeva+15 kooli lõpetamiseks. Töötaja lõpetas 2024 ülikooli ja kasutas ära kokku 34 kalendripäeva puhkust. Septembris asus ta õppima uuesti seekord magistriõppesse. Kui palju on tal õigus saada veel sel aastal õppepuhkust? Kas uude õppeasutusse astumisel tekkib töötajal õigus uuesti 30 kalendripäevale õppepuhkusele?

puhkus 35 päevaUus

Tere päevast, öelge palun, Põhipuhkus osalise või täieliku töövõime kaotanud töötajale on 35 päeva. Kas töötajal jääb õigus 35 (28+7=35) päeva puhkusele, kui augustikuust määrati soodustingimustel vanaduspension ja töövõimetoetuse maksmine lõpetati?

Täiendav õppepuhkus tasemeõppe lõpetamiseks

Tere! Kas töötaja saab kasutada ainult õppepuhkuse tasulist osa, st 20 päeva keskmise palga alusel tasustatavat õppepuhkust ning õppe lõpetamiseks ettenähtud 15 päeva, mis tasustatakse miinimumtasu alusel (st ta soovib jätta kasutamata 10 päeva tasustamata õppepuhkuse osa)?

Puhkusekompensatsioon

Tere, töötaja viibib emapuhkusel ja selle lõppedes soovib jääda vanemapuhkusele. Tal on kasutamata puhkusepäevi ja soovib selle eest saada puhkusekompensatsiooni. Kas see on võimalik?

Ülevõetud struktuuriüksuse töötaja puhkus

Töötaja töötab ühe tööandja juures 0,75 kohaga ja teise tööandja juures 0,25 kohaga. Tööandja, kelle juures töötaja töötab 0,75 kohaga võttis üle teise tööandja struktuuriüksuse, kus töötaja töötas 0,25 kohaga. Kuidas siinkohal puhkust tuleks arvestada? Mõlema tööandja juures on õigus saada 28 kalendripäeva. Struktuuriükususe ülevõtmine toimus alates 1.07.2024.a. Mõlema tööandja juures on 2024.a. puhkus kasutamata.

Õppepuhkus

Tere Töötaja töötab müüjana ja soovib õppepuhkust 14p ( eriala mehhatroonik) lõpueksamite tegemiseks Õppeasutus väljastas õppimistõendi et töötaja õpib 3.kursusel.Pole lisatud lõpetamise kuupäevi . Küsimus kas pean tasuma õppepuhkuse eest ja millise arvestuse alusel?

Jagatava vanemahüvitise ajal töötamine oma erialal

Tere, Kutseõpetaja, kes teeb õpilasega individuaalset tööd (pilliõpetaja) soovib jätkata töötamist jagatava vanemahüvitise saamise ajal. Kas tal on võimalik töötada nt. 0,3 koormusega kehtiva töölepingu alusel? Mis võimalused täpsemalt on, sest õpetaja ei tee muud, kui oma erialast tööd (üldjuhul on seadusega lubatud töötada ja vanemahüvitis ei vähene, kui tulu on kuni 2366,76 € kuus). Mis võimalused on õpilasega individuaalset tööd tegeval õpetajal? Suur tänu!

Vanemapuhkuse ajal töötamine

Tere Kui töötaja viibib vanemapuhkusel ja soovib teha nö tööampse sama tööandja juures, kus tal jookseb vanemapuhkus, siis mis võimalused selleks on? Kas tuleb katkestada vanemapuhkus selleks ajaks või on veel mingid võimalused?

Puhkusetasu, kui koormus muutub

Tere! Töötaja on seni olnud tööl 1.0 koormusega ja bruto 2000 eur. Saanud viimasel 6 kuul muutumatu suurusega töötasu ning puhkuse jaoks ei ole arvutatud keskmist vaid kasutatud töötasu säilitamist. Töötajaga tehakse kokkulepe, kus ta töötab ajutiselt (kuni 31.12.24) 0.1 koormusega ja seetõttu on tema töötasu 200 eur. 1) Kuidas on korrektne arvutada sellise töötaja puhkusetasu? Kas nüüd tuleb kasutada keskmist või säilitamist (kumma summaga?)? 2) Kuidas on korrektne arvutada sellise töötaja puhkusetasu uuest aastast, kui tema töölepingu koormus muutub alates 01.01.2025 uuesti 1.0 peale ja töötasu 2000 eurot?

Töötasu, mis on sissenõutavaks muutunud

Keskmise päevatasu arvutamise vajadus tekib 6.märtsil. 6.kuupäev on töötaja töölepingujärgne palgapäev. Kas (veebruari) töötasu muutub sissenõutavaks töölepingujärgsel palgapäeval (6.märtsil) või palgapäevale järgneval päeval (7.märtsil)? Vastuse eest ette tänades

Palgata puhkus

Tere! Töötaja soovib minna palgata puhkusele 6 kuuks ja tööandja on nõus. Loen maksuameti lehelt, et kui töölepinguline töötaja on palgata puhkusel, tekib tööandjal siiski kohustus tasuda töötaja eest sotsiaalmaksu kuumääralt, et säiliks tema ravikindlustus. Kui töötaja aga läheb samal perioodil teise kohta tööle ja seal makstakse tema palgalt sotsiaalmaksu (vähemalt minimiaalse kuumäära järgi), kas siis ei ole esimene tööandja kohustatud palgaa puhkuse perioodil sotsiaalmaksu deklareerima ning tasuma? Teiseks soovin küsida, et kas palgata puhkuse ajal põhipuhkus koguneb edasi?

Puhkusetasu

Tere! Kas puhkusetasu võib sisalduda põhipalgas? Millised töötasu osad (nt lisatasu öötöö eest jmt) võib tööandja lugeda juba põhipalgas sisalduvaks?