Filtreeri
Puhkuse ajakava / puhkuseavaldused
Отпуск работнику для написания ДИПЛОМНОЙ РАБОТЫ
Keskmise töötasu arvutamine aastaboonuse väljamaksmise korral
Tere!
Küsimus puudutab puhkusetasu arvestamist kui töötaja kuupalk tõuseb. Tavaliselt jätkame puhkuse ajal töötajale kokkulepitud töötasu maksmist kuna kuupalk on muutumatu suurusega ja lisatasusid ei lisandu. Alates 01.01.22 tõusis töötaja kuupalk. Palun andke teada kuidas on seaduspärane arvestada töötaja puhkusetasu kui töötaja puhkus on märtsis? Kas tööandjal on kohustus töötajale puhkusetasuna maksta uut kokkulepitud kuupalka või on õigem võtta aluseks 6 kuu keskmine töötasu? Keskmise töötasu alusel arvutatud puhkusetasu on väiksem töötasust mida töötaja saaks samal ajavahemikul tööülesandeid täites.
Ette tänades.
Puhkuse ajakava allkirjastamine
Tere. Kui puhkuse ajakava on koostatud, kas on kohustuslik kõikidelt töötajatelt allkirjad võtta, et nad on puhkusteajakavaga tutvunud? Või piisab sellest, et puhkuste ajakava on juhatuse poolt kinnitatud ja töötajate jaoks pandud nähtavas kohas?
puhkusele minek enne puhkuste ajakava kinnitamist
Tere!
TLS par 69 kommentaarides (SM kodulehel) on öeldud: Kui ajakava ei ole koostatud, on töötajal enne 1. aprilli õigus jääda põhipuhkusele poolte kokkuleppel.
St kui pooled kokkulepet ei saavuta, siis töötaja justnagu ei saakski iga-aastast puhkust kasutada. Soovin täpsustada, millises konkreetses paragrahvis see põhimõte kirjas on?
Tervishoius töötava töövõimetuspensionäri puhkus
Töövõimetuspensionäri põhipuhkus on 35 kalendripäeva . Tervishoiutöötajate kollektiivleping näeb ette 7 päeva lisapuhkust. Kas sel juhul peab andma töövõimetuspensionärist tervishoiutöötajale puhkust 35+7=42 kalendripäeva?
https://arstideliit.ee/wp-content/uploads/2021/05/Tervishoiusektori-kollektiivleping-2021-2022.pdf
Puhkus kaitseliidu õppustel osalemiseks
Kas ja kuidas arvestatakse ja tasustatakse puhkust, mis on ettenähtud kaitseliidu õppustel osalemiseks.
Tere
Töötajaga tööleping (X) lõpetatakse poolte kokkuleppel ja sõlmitakse juhatuse liikme leping (Y) (tasustatav). Kas (tööleping) (X) kasutamata puhkust saab edasi kanda (juhatuse liikme leping) (Y-le) või peab hüvitama lepingu lõppedes puhkusekompensatsiooni ? Töötaja oli ka varem juhatuse liige. Kui edasi ei saa kanda, kas avalduse alusel OÜ juhatusele (OÜ-l on 2 juhatuse liiget) võib puhkusekompensatsioonist loobuda, juhul kui puhkust ei saa edasi kanda ?
Käesoleval ajal lapsehoolduspuhkusel viibiv töötaja hakkab detsembris (täpset kuupäeva hetkel ei oska öelda) kasutama rasedus- ja sünnituspuhkust (sünnitusleht). Kas vajalik on ainult lapsehoolduspuhkuse katkestamine töötaja avalduse alusel ja muudatus töötajate registris või peab töötaja ka tööle asuma enne seda.
Tere,
Meie ettevõttes töötab VÕS lepingu alusel tulevane isa, kes soovib saada 30 päevast täiendavat vanemahüvitist. Saan aru, et seda vanemahüvitist on õigus saada nii Töölepingu alusel kui ka VÕS lepingu alusel töötavatel isadel.
Kuidas on aga 30 kalendripäeva pikkuse isapuhkusega? Lugesin välja, et seda isapuhkust saavad kasutada vaid töölepingu alusel töötavad isad?
Palun selgitust, mis vahe on täiendaval vanemahüvitisel ja isapuhkusel? Ja kuidas need mõjutavad tööandjat, kui töötaja töötab:
1. töölepingu alusel ?
2. VÕS lepingu alusel?
Töötaja töötab sama tööandja juures kahe töölepinguga: 0,5 õpetajana (puhkus 56 kp) ja 0,5 koristajana (kokkuleppeline puhkus 35 kp). Kuidas sellisel juhul peab tööandja toimetama? Ega ometi ei saa töötaja kokku 91 kp puhkust?