Консультационный центр

Muud tööõiguse küsimused

Отфильтровать

  • 3a все время
  • За последний месяц
  • За последний год

residendist välismaalaseks

Tere, UkRAINLANE ON TÖÖTANUD MEIL ALATES 01.09.23, NÜÜD SOOVIB VÄLISMAALASENA TÖÖTADA. Mida peab tööandja tegema?

Tähtajalise töölepingust ülesütlemine töötaja haigestumise korral

Tere. Hooajalise töötajaga on sõlmitud tähtajaline tööleping, üheks kuuks. Üks kord pikendatud veel üheks kuuks. Peale pikendamist jäi töötaja kohe haiguslehele kuu lõpuni. Kui tööandja lõpetab töötajaga töölsuhteid ennetähtaegselt, kas on tal kohustus maksta töötajale töötasu töölepingu tähtajani jäänud päevade eest, töötaja haiguslehel olekul? Tänan!

Konkurentsi piirangu leping

Tere , Lepingus on konkurentsi piirang kirjas ja trahv ,mis selle mitte täitmise eest maksta tuleb ,aga pole protsenti kirjas millega ,siis nemad hüvitama peaksid mitte töötamist oma alal . Kas see kuskil määratud ka ,kui palju see olema peaks vähemalt ?

Küsimus koolituskulude tagasimaksmise kohta

Tere! Vastavalt TLS § 34 lg 4 - Töötaja peab lisakulud kompenseerima, kui: 1. Töötaja hüvitab tööandja tehtud lisakulud proportsionaalselt siduvusaja lõpuni jäänud ajaga, kui tööandja ütleb töölepingu enne siduvusaja möödumist üles töötajapoolse töölepingu olulise rikkumise tõttu, näiteks usalduse kaotamise, saladuse hoidmise kohustuse või konkurentsikeelu rikkumise korral. Kas antud rikkumiste alla saab lugeda ka töökohustuste rikkumist või teisi § 88 lg 1 punktids toodud Töötaja poolseid rikkumisi? Ehk kui Töötaja ja Tööandja on sõlminud omavahel koolituslepingu, kas Tööandja saab koolituskulusid tagasi nõuda kui toimub töölepingu erakorraline lõpetamine Töötajast tuleneval põhjusel? Kas lisakulude all mõistetakse lisaks sõidu- ja majutuskuludele ka koolituse enda maksumust?

Будут Китайские компании и их работники налогообязанными в Эстонии в первом и во втором случае

Компания ХХХ это новая компания по производству. На текущем этапе идет заключительная фаза строительства здания завода, а также производится закупка оборудования из Китая, часть договоров на покупку оборудования включают и стоимость установки, остальные договора подразумевают оплату отдельно. В обоих случаях ХХХ осуществляет оплату на китайские счета компаний. Установкой оборудования будут заниматься работники заводов производителей оборудования (в основном это граждане Китая), а также эстонские компании. Т.к. завод находится еще в стадии строительства, то нахождение на строительной площадке требует наличие карты работника “Töötaja kaard”, для этого китайские компании должны зарегистрироваться как нерезидент. Таким образом установкой оборудования, в том числе, будут заниматься зарегистрированные в Эстонии как нерезиденты, китайские компании, двух видов: 1. Которым уже заплачено за установку и шеф-монтаж в китайский банк (включено в цену оборудования); 2. Которым будет заплачено после установки оборудования (цена установки и шеф-монтажа не включена в цену оборудования); В обоих случаях работники китайских компаний получают зарплату в Китае. Вопрос 1. Возникают ли какие либо налоговые обязательства у ХХХ в первом и втором случае? Вопрос 2. Будут Китайские компании и их работники налогообязанными в Эстонии в первом и во втором случае? Если да, то что они должны сделать? Вопрос 3. Обязаны ли китайские работники и компании иметь счета в эстонском банке в первом и во втором случае?

Vanemapuhkus

Tere! Töötaja on vanemapuhkusel. Suveperioodil tuleb mõneks nädalaks tööle, et teisi töötajaid puhkuseajal asendada. Kui TÖR-is on töötaja tööleping peatatud vanemapuhkusel viibimise tõttu, siis kuidas oleks kõige õigem vormistada?

Ametiühingusse kuuluvus

Kas tööandjal on õigus teada, kes tema töötajatest kuuluvad ametiühingusse?

Juhatuse liikme õigus emapuhkusele

Kui juhatuse liige, kes on teenistuslepinguga ametis, soovib minna emapuhkusele, siis millised on tema õigused? Kas samad mis töölepingulises suhtes? Kuidas tema teenistuslepinguga? Kas nõukogu otsusega teenistusleping peatatakse? Kas raseduse ajal on tal õigus nõuda kergemale tööle üleviimist või kehtib see ainult töölepingulises suhtes?

Töötervishoiuarsti õigus vaadata digilugu

Kas töötervishoiuarstil on õigus vaadata tööandja poolt korralisele ülevaatusele saadetud töötaja terviseandmeid selle inimese digiloost ilma inimeselt nõusolekut küsimata?

Lähetuskulud tasuta töötamise korral

Tere Kui töötamise registris on töötamine registreeritud, kui tasuta töötamine, siis kas sellisele töötajale saab vormistada töölähetust ja maksta kõik lähetusega seotud kulud ja ka päevaraha? Milline lepingu vorm peab olema sõlmitud, tasuta töötamise korral? Kas piisab suusõnalisest kokkuleppest, kui töö kestus on 10 päeva?

Reservõppekogunemise vormistamine

Kui töötaja osaleb reservõppekogunemisel siis kas on korrektne teha töölepingu peatamine? Kuidas seda kõige õigem vormistada on? Käskkirjaga? Hallatava asutuse juht väidab, et siiani on tal suunis, et seadusest tulenevalt tuleb leping peatada. Konkreetsele seadusele ta viidata ei oska. TLS ütleb, et töötajal on õigus töötegemisest keelduda aga kuidas see vormistatakse?

Töötaja värbamine

Kas tööandja on kohustatud avaldama töökuulutuses töötasu suuruse ? Kas vestlusel kandidaadiga on tööandjal õigus küsida kandidaadi ootusi töötasule enne kui tööandja avaldab, milline tasu on vakantsel ametikohal?

Käsunduslepinguga lähetuskulude hüvitamine

Konkursis osalejatele on tehtud käsunduslepingud, kus puudub tasu. Konkursi korradaja hüvitab lepingujärgselt toitlustuse, sõidukulud, majutuskulud jne, mis konkursi toimumisajal tekivad. Kuna tegemist ei ole töötajatega, vaid ettevõtte poolt korraldatud konkursil osalejatega, siis kuidas toimub nende kulude maksustamine?

Suitsetamine

Kas miski reguleerib tööandja õigust/ võimalust/ kuhustust suitsetamisega seonduvalt? Tingimuste loomine (keskkond)? Aeg? Tööaja väliseks tunnistamine?

Tervise edendamiseks tehtavatest kulutustest

Kas tööandjal on õigust alla 0,5 koormusega töötajale mitte teha tervise edendamise hüvitust? Mille alusel see 0,5 koormus seaduslikult kujundatakse?