Nõuandekeskus

Muud maksuküsimused

Filtreeri

  • Kõik ajad
  • Viimane kuu
  • Viimane aasta

Laevapere toitlustamine ja töölähetusUus

Tere! Vastavalt Meretöö seadusele korraldab kapten reederi kulul laevaperele toidu varumise ja laevapere liikmete korrapärase toitlustamise laeval. 1. küsimus- kas need toidutsekid võib ettevõtte kuludesse kanda ja käibem. tagasi küsida? 2. küsimus- sama kalalaev asub rahvusvahelistes vetes, kas töötajatele võib maksta välislähetuse päevaraha (kuigi toitlustamine on neile tasuta?) Ette tänades, Eve

Järelmaksuga sõiduauto müük oma töötajaleUus

Ettevõtte müüb sõiduauto oma töötajale. 50% maksumusest tasub töötaja kohe, ülejäänud 50% maksumusest ajatatakse 3-le aastale. Ajatamisel ei rakendata intresse. Kas on tegemist erisoodustusega?

Päevarahaade maksmine välislähetuselUus

Välislähetus toimub 04.11-13.12. Määrus sätestab, et peale 15 päeva saab maksuvabalt maksta 32€ kalendrikuus. Kas 01.12-13.12 on võimalik maksata uuesti maksimaalselt 50€ kui on tegemist ühe järjestikuse lähetusega?

Negatiivse omakapitali taastamineUus

Tere, Eesti ettevõttel on tütred Lätis ja Leedus. Emaettevõte on andnud laenu tütardesse, käivitamise faasis investeeringute katmiseks. Tütardes olev omaniku laenukohustis kataks nende negatiivse omakapitali, kui see omakapitali koosseisu konverteerida. Eestis saaks seda teha vabatahtliku reserviga, mida hiljem (kui omakapital piisav) saaks maksuvabalt tagasi omaniku laenuks konverteerida. Kuidas on Läti ja Leedu ettevõtte puhul? Kas vabatahtlik reserv on ka Lätis ja Leedus aktsepteeritud? Millised on võimalused, et kui Läti-Leedu ettevõttes omaniku laen omakapitali koosseisu konverteerida, et seda saaks hiljem maksuvabalt omakapitali koosseisust tagasi kanda (omanike laenuks)?

SA autodega seotud maksuriskid

Kui Sihtasutusele mille tegevuseks on riigikaitse toetamine ja abistamine saab (annetatakse) või soetab sõiduauto, teeb sellele sihtfinantseeringutelt saadud tulu arvelt remonti, siis annab tasuta kasutamiseks riigikaitsega tegelevale asutusele või annetab Ukrainale. Kas sellega võib kaasneda mingeid maksuriske, kuidas tõestada, millised dokumendid peaksid seda tehingut tõestama.

Automaks

Mis juhtub inimesega, kes automaksu võlgu jääb - millal auto seetõttu konfiskeeritakse või mis juhtub? Auto reg tasu võetakse, kui auto enda nimele registreeritakse, aga aastamaks tuleb vist ikkagi eraldi üle kanda vms?

Sõiduauto rentimine

Emaettevõte omab 100% töösõitudeks kasutatavat sõiduautot. Maanteeametis on märge tehtud ning sõidute üle peetakse arvestust ja ettevõte kasutab raamatupidamises 100% sisendkäibemaksu mahaarvamist. Ettevõtte põhitegevus ei ole sõidukite rentimine. Nüüd ettevõte soovib seda sõiduautot hakata rentima oma tütrele ja võib olla tulevikus ka teistele (nii seotud kui kolmandatele ettevõtetele). 1) Kas selline rentimine on lubatud, kui rendihind on turuhinnas ja lepinguga fikseeritud? Mida peab tähele panema maksustamise seisukohast? 2) Kas ma saan õigesti aru, et kuna autol on juba märge maanteametis "töösõidud", siis tütar auto kasutamist kuidagi eraldi märkida ei saa. Kuna ka tütar kasutaks autot ainult ettevõtlusega seotud sõitudeks, siis peab ka tütar korrektselt sõidupäevikut pidama ning võib samuti 100% sisendkäibemaksu tagasi arvestada (rendilt, kütuselt)?

Mootorsõiduki aastatasu ja registreerimistasu

Tere Ettevõttel on sõiduk mille kategooria on M1, regsitris kere nimetus Elamu aga täismass 3880kg. Muidu M1 kere nimetusega "Elamu", maksustatakse N1 kategooria mootorsõiduki maksumääraga. Kuid N1 kategooria kehtib kuni 3500kg täismassiga. Kas antud sõiduki puhul siis ei saa N1 kategooria maksumäärasid kasutada ja tuleb ikkagi arvestada M1 maksumääradega?

Китайская компания выставила счет за оказание бухгалтеских услуг выделив налог с оборота 6 %. Как мы должны учитывать этот налог в нашей налоговой декларации?

Китайская компания выставила счет за оказание бухгалтеских услуг выделив налог с оборота 6 %. Как мы должны учитывать этот налог в нашей налоговой декларации?

Ratastooli maksumuse osaline hüvitamine ja maksud

tere, meie töötaja on liikumisvõimetu ja igapäevases elus kasutab ratastooli sh ka töö tegemisel arvuti taga. Kui me hüvitame näiteks 10% ratastooli maksumusest, siis kas see on erisoodustus?

Будут Китайские компании и их работники налогообязанными в Эстонии в первом и во втором случае

Компания ХХХ это новая компания по производству. На текущем этапе идет заключительная фаза строительства здания завода, а также производится закупка оборудования из Китая, часть договоров на покупку оборудования включают и стоимость установки, остальные договора подразумевают оплату отдельно. В обоих случаях ХХХ осуществляет оплату на китайские счета компаний. Установкой оборудования будут заниматься работники заводов производителей оборудования (в основном это граждане Китая), а также эстонские компании. Т.к. завод находится еще в стадии строительства, то нахождение на строительной площадке требует наличие карты работника “Töötaja kaard”, для этого китайские компании должны зарегистрироваться как нерезидент. Таким образом установкой оборудования, в том числе, будут заниматься зарегистрированные в Эстонии как нерезиденты, китайские компании, двух видов: 1. Которым уже заплачено за установку и шеф-монтаж в китайский банк (включено в цену оборудования); 2. Которым будет заплачено после установки оборудования (цена установки и шеф-монтажа не включена в цену оборудования); В обоих случаях работники китайских компаний получают зарплату в Китае. Вопрос 1. Возникают ли какие либо налоговые обязательства у ХХХ в первом и втором случае? Вопрос 2. Будут Китайские компании и их работники налогообязанными в Эстонии в первом и во втором случае? Если да, то что они должны сделать? Вопрос 3. Обязаны ли китайские работники и компании иметь счета в эстонском банке в первом и во втором случае?

Штраф

Добрый день. Компании принадлежит автомобиль (100% ). На компанию получен штраф за превышении скорости. Является ли это расходом компании или спецлбготой?

Как отразить сделку.

Налогообязанная фирма в EC выставила счет за товар эстонской налогообязанной фирме 31.05.2024 Эстонская фирма получила товар 02.06.2024 (есть отметка в CMR). Условия поставки DAP Внутрисоюзное приобретение эстонская фирма декларирует в Мае 2024 (по дате счета) а товар на приход по условиям поставки DAP может поставить только 02.06.2024. Подскажите как отражать в бухгалтерском учете эту сделку?

на какую дату декларировать экспорт товара в KMD

Подскажите пож-ста на какую дату декларировать экспорт товара в KMD? Счет выписан в валюте, предоплату за товар не получали. Товар отправляется со своего склада. Условия поставки DAP. 1. На дату отправки товара покупателю (погрузки на транспртное средство со своего склада) 2. На дату доставки товра покупателю, так как условия постовки DAP. 3. На дату экспортной декларации, статус - Eksportitud

Ettevõtte auto kasutamine 100% ettevõtluseks

Küsimus, kui mikro ettevõte omab sõiduautot 100% ettevõtluseks, aga ettevõttel töötajaid ei ole. Juhatuse liige kasutab autot. Kas peab registreerima töötajate registris töötajana või saab kuidagi muud moodi kajastada. Küsimus tekkis, kuna Maksuamet tõi välja selle väikse puudusena et ettevõte omab autot aga ei ole registreeritud töötajaid ja pole deklareeritud erisoodustust.