Nõuandekeskus

Muud maksuküsimused

Filtreeri

  • Kõik ajad
  • Viimane kuu
  • Viimane aasta

Reklaamkingituse maksustamineUus

Ettevõte teeb reklaamkingituse partnerile, mille hind on toode 6,50 (ilma km-ta) ja trükk 1,50 (ilme km-ta). Kas on õige, et kuna nii trükk kui toode ise jääb kokku alla 10€, siis tulumaksukohustust ei teki? Tulumaksu kohustus vist ei tekiks ka siis, kui trüki hind oleks üle 10 €? Aga kas sisendkäibemaksu tohib tagasi küsida või tekitab see jälegi käibemaksu tasumise kohustuse?

ErisoodustusUus

Tere Perekonnaseisuametnik seoses tööülesannete täitmisega esitab tööandjale kuludokumendid soengu ja riietuse soetamise kohta. Kas on tegemist erisoodustusega?

Isikliku sõiduauto rentimine ettevõtteleUus

Kui ettevõtte juht rendib enda isiklikus kasutuses oleva sõiduauto tasuta ettevõttele, kas sellisel juhul tuleb lähtuda sellest, kui on töö ja erasõidud (segakasutus), siis deklareerida TSD lisa 4 ja tasuda erisoodustusmaksu ning ettevõtluses võib ettevõte katta kütusekulu ja muud tarvilikud auto hoolduse ja remondi arved ning käibemaksu küsida tagasi 50%.

Äriruumi rentUus

Tere. Kas äriruumi rent eraisikult deklareeritakse TSD-l ?

Eraisik rendib firmale kaubiku

Tere. Firma osanik ja juhatuse liige rendib lepingu alusel oma firmale kaubiku. Kas firma peab rendimaksest tulumaksu kinni pidama ja deklareerima või deklareerib eraisikust rentija oma tuludeklaratsioonis ja maksab ise tulumaksu?

Sõiduauto

Kui 50%km sõiduauto kasutajaks on inimene, kes on teise ettevõtte töötaja ning kui see inimene läheb selle autoga töö lähetusse, kas talle siis tema tööandja saab lähetusega seotud auto kulusid hüvitada ja millisetel tingimustel (kas ainult kulu arvete alusel (nt. kütuse tsekkide alusel) või ka sõidupäevikuga km hinna alusel (0,30 eur/km) ning kas see sel juhul on hüvitamine maksuvaba või tuleb lisaks mingeid makse tasuda (nt. erisoodustust)?

Kööginurk kontorisse

Tere! Ettevõtte soetas korteri (eluruum), kus hakkab tegutsema tema kontor. Korteri/kontori renoveerimise käigus tehakse erinevaid kulusid. Küsimus on nö olmeruumide renoveerimise kohta. Nt ehitatakse täiesti uus kööginurk. Kööginurk on paljudes kontorites ja see peaks olema OK, aga kas kõiki kulusid tohib kööginurka maksuvabalt teha või tekib siin ka erisoodustuse või omatarbe koht? Nt mikrolaineahi on OK, aga kas OK on ka nõudepesumasin, pliit, ahi, jäätmepurustaja jms? Osad seadmed ei ole vast hädavajalikud kontorisse, vaid pigem töötajate mugavuseks - kas need loetakse sellisel juhul ettevõtlusega seotud kuluks või ei? Kas kontori kööginurga kulud on kõik ettevõtlusega seotud, tohib km-i tagasi arvestada? Või on nii varade/asjade soetamine kui ka kasutamine mingil moel maksustatud, nt omatarve? Tänan!

Leinakuulutus

Kas leinakuulutuse avaldamine on ettevõtlusega mitteseotud kulu?

Isikliku sõiduauto kompensatsioon mittelepingulisele

Tere, Inimene käis proovipäeval ja soovis saada sõiduauto kompensatsiooni, kuna temaga pole tehtud veel töölepingut siis kuidas maksutada antud kompenastisooni ja kuidas deklareerida?

Juhatuse liikme puhkuse katkestamine

Tere Juhatuse liikmel on juhatuse liikme leping. Ta oli puhkusel ja erakorraliste asjaoludega seoses ettevõttega pidi lendama varem puhkuselt tagasi. Kuna tegemist ei ole töölepinguga, siis kuidas on kulude hüvitamine võimalik juhatuse liikme lepinguga? Kui tegemist on ettevõtlusega seotud toiminguga, kas tagasituleku lennupileti hüvitamine on ettevõtlusega seotud kulu?

Eksperdi (spetsialisti) lähetus

Tere Küsimus on eksperdi kaasamise osas ettevõttes. Kas eksperdi kaasmisega seotud kulud on ettevõtlusega seotud kulud (ettevõtte poolt ostetud lennupiletid ja majutuskulu). Eksperdi kaasamises osas on juhatusel koostatud otsus, muus vormis lepingut ei ole. Päevarahasid ei maksta.

Küsimus seoses töötuskindlustusmaksuga.

1958.aastal sündinud inimene jõuab pensioni ikka 64.aastaselt ja 3 kuu vanuselt (täpsustuseks nii palju, et töötaja on sündinud näiteks 14.august ja sellisel juhul 64. ja 3kuud vanuseks 14.november). Seadusest on selgelt välja toodud, et töötaval pensionäril ei tohi kinnipidada töötaja palgast töötuskindlustusmaksu, kuid tööandja maksab edasi tema brutopalga pealt töötuskindlustusmaksu. Kas novembrikuu on esimene kuu kui töötasult ei peeta kinni töötuskindlustusmaksu (töötasu makstakse välja detsembris)? Palun täpsustada.

Налоговые риски связанные с арендой и продажей легкового автомобиля

Здравствуйте ! 1.Неналогообязанное юридическое лицо(зарегистрированное в Эстонии) взяло в долгосрочную, безвозмездную аренду легковой автомобиль для осуществления предпринимательской деятельности(таксоизвоз) у единоличного собственника и члена правления данной фирмы, возложив все расходы связанные с эксплуатацией транспортного средства(топливо, ремонт, приобретение резины, страхование, парковка и т.д.) на предприятие. 2.Одновременно, с безвозмездной арендой составлен график трех-годовой рассрочки оплаты(ежемесячные равные , банковские платежи по 380евро в месяц от юр.лица физическому лицу) согласно договора купли-продажи транспортного средства от физического лица данному юридическому лицу, где единственный собственником и членом правления является это физическое лицо. Переоформление легкового автомобиля на юридическое лицо(фирму) в транспортном регистре(АRК) согласно положения договора будет возможным после поступления последнего платежа на счет фирмы. Существуют ли в данной экономической деятельности предприятия налоговые риски ?

Sõiduauto kasutamine

Kui ettevõte ostis sõiduauto ja arvab sõiduauto kuludelt sisendkäibemaksu maha 50% ulatuses üldreegli alusel, kas siis ei pea täiendavalt maksuhaldurile tõendeid esitama ega sõidupäevikut pidama? Kuidas tõendada, et muid sõite ei tehta või tuleb ikka maksta erisoodustust? Tänan.

Kreeditarve

Tere Kui kaua on võimalik esitada kreeditarvet? Kas 2020 arvele on võimalik tänasel päeval teha kreeditarvet? Kuidas seda deklareerima peab? Tänan.