Nõuandekeskus

Muud maksuküsimused

Filtreeri

  • Kõik ajad
  • Viimane kuu
  • Viimane aasta

Продажа недвижимостиUus

Фирма продает недвижимость связанному лицу. На какие проблемы обратить внимание при проведении операции и какие риски могут этому сопутствовать.

Jalgratta ostUus

Jalgartta ostmine ettevüttele. Millised maksud vivad tekkida?

ViivisarveUus

Me pole eelnevalt arvetele lisanud viivise protsenti, kas sellisel juhul võime siiski väljastada viivise eest arve ja palju see võib olla,kas olen õieti aru saanud et aastal 2023 augusti seisuga on viivis 0,03% päevas?

Telefonikulu

Tere! Kui töötaja teeb isikliku telefoniga töökõnesid tööandja heaks. Kas töötaja peab iga kuu esitama kuludokumendi? Tööandja nt fikseeriks korraldusega iga kuu kompenseerimiseks 5 eurot. Või tuleb see summa tulumaksuga maksustada kuna pole kuludokumenti?

Annetus

uidas võib kasutada sihtotstarbelist annetust? Annetuse saab sihtasutus, kes kannab selle edasi isikule, kellele annetus on mõeldud. Mõlemad on TuMS paragrahv 11 lg 1 nimetatud nimekirjas. Kas sihtasutus võib maha arvata mingi kindla osa oma kulude katteks, nt 10%? Kui jah, kust see tuleb (seadus vm)?

Klientide lojaalsusprogrammist

Tere! Kui ettevõte soovib müükide edendamiseks pakkuda klientidele lojaalsusprogrammi raames kampaaniaid stiilis: 1) iga viies kohv tasuta 2) iga 6. burger tasuta 3) osta 30L kütust ja saa tasuta saiake. Peale tingimuste täitmist väljastatakse vautšer, mille saab müügikohas lunastada. See tähendab, et lubtud toote saab klient tasuta. Kuidas peaks ettevõte seda tehingut kajastama? Kas tuleks tasuta antud toote puhul kajastada ka käive ja tasuda käibemaks ning võtta vautšerit maksevahendina? Või tohib lugeda lubatud tasuta toode hinnasoodustuseks/kompensatsiooniks ja seda käibena mitte kajastada?

Eluruum

Tere! Ettevõte rendib eluruumi teiselt ettevõttelt. Korteris elab isik, kes on rentnikuks oleva ettevõtte omanik aga ei tööta ettevõttes palgalisena ega ole ka juhatuse liige, kuid ettevõte teenib tänu tema tegevusele tulu ja renditav korter on osaliselt kodukontor. Rentniku ainus juhatuse liige elab teises linnas ja vajadusel seoses tööga majutub ka renditavas korteris. Kuidas on korrektne seoses maksustamisega: 1) kas korteris elav rentnik ettevõtte omanik peaks kompenseerima ettevõttele osa üüri- ja kommunaalide kulust proportsiooni alusel 2) juhatuse liige elab teises linnas ja majutub korteris mõne korra kuus ja korteri rentimine tuleb odavam kui hotellis majutumine - kas saab lugeda maksuvabaks kuluks kogu ulatuses nii üüri kui ka kommunaalid, kuigi rentnik ettevõtte omanik elab korteris püsivalt? 3) kui rendileping oleks eraisiku nimel, kas saab ettevõte kompenseerida omanikust eraisikule proportsiooni arvestades lisaks kommunaalide kulule ka üüri?

Sissemakseta osaühingu osakapitali moodustamine kasumist

Tere Osaühing asutati osakapitali sissemakset tegemata. Osanike koosolekul otsustasid osanikud sissemakse kohustuse täita kasumi arvelt, nähes kasumi jaotamise otsuses ette kasumi kasutamise sissemakse tasumiseks. Missuguse maksukohustuse toob kaasa kasumi tasaarvestamine sissemaksega? Kui seda tuleb maksustada kui dividende, siis kas osakapital suureneb? Näiteks oli osakapital 2500 eurot , siis peale maksustamist on osakapitali väärtus bilansis 3125? Missuguse TSD lisal peab seda tasaarveldust näitama ja tulumaksukohustuse deklareerima? Kui võimalik palun lisage kanded ka Ette tänades ja vastust oodates.

Kontserni üritus

Tere Kontserni emaettevõte korraldas Eestis üritust kus osalesid ka LV ja LT tütarettevõted. Kas Eesti kontserni töötajatele toitlustus- ja meelelahutuskulud maksustatakse erisoodustusega ja LV ja LT vastuvõtukuluna? Lugupidamisega

Töö- ja koduvahelised sõidud mootorrattaga

Tere, 1) kas töötajale saab maksuvabalt hüvitada töö- ja koduvahelisi sõite mootorrattaga? Elukoht kaugemal kui 50 km. Puudub sõiduauto ja ühistranspordi kasutamise võimalus. 2) kas töötajale saab maksuvabalt hüvitada töölähetuse sõidukulusid mootorrattaga?

EL käive

Эстонская фирма (налогообязанная по НСО) оказала услуги финской фирме (налогообязанная по НСО). Заказчик просит выставить счет за услугу с налогом с оборота. Как поступить в этом случае? И как тогда декларировать оборот ЕС?

Küsimus remondimehe transportimisest Eestisse

Tere Klient soovib teada: kui tellib remondimehe Austriast Eestisse, ja klient maksab ise remondimehe lennupileti, majutuse ja toitlustuskulud. Kas see kulu on vastuvõtukulu või saab lihtsalt kuludesse kanda? Kena päeva

Konverteeritav laen

Kui firma annab teisele firmale konverteeritava laenu ja see osutub halvaks laenuks, kas siis tekib ka mingi maksurisk? Kuidas on kasulikum seda laenu anda, kas firma või eraisiku poolt?

Prillide hüvitamine

Tere! Kas endiselt kehtib nõue, et prille saab hüvitada ainult töölepinguga töötajale? Või saab prillid hüvitada nüüd ka juhatuse liikmele (kes töötab arvutiga, aga firmas tehtud töö eest tasu ei saa)? Muudest nõuetest olen teadlik, aga ei suutnud leida infot justnimelt lepinguvormi nõude osas. Tänades

Annetused

Tere! Ettevõte teeb tulumaksusoodustusega mittetulundusühingule annetuse. Ettevõe annetab enda kaupluses müügil olevaid tooteid. Kuidas toimub tulumaksuga ja käibemaksuga maksustamine? Kas TSD lisal 5 kood 5010 all tuleb deklareerida ilma käibemaksuta või koos käibemaksuga summa? Kas kaubalt tagasi küsitud sisendkäibemaks tuleb käibedeklaratsioonis tagasi maksta?