Nõuandekeskus

Muud maksuküsimused

Filtreeri

  • Kõik ajad
  • Viimane kuu
  • Viimane aasta

Kontserni üritusUus

Tere Kontserni emaettevõte korraldas Eestis üritust kus osalesid ka LV ja LT tütarettevõted. Kas Eesti kontserni töötajatele toitlustus- ja meelelahutuskulud maksustatakse erisoodustusega ja LV ja LT vastuvõtukuluna? Lugupidamisega

Töö- ja koduvahelised sõidud mootorrattagaUus

Tere, 1) kas töötajale saab maksuvabalt hüvitada töö- ja koduvahelisi sõite mootorrattaga? Elukoht kaugemal kui 50 km. Puudub sõiduauto ja ühistranspordi kasutamise võimalus. 2) kas töötajale saab maksuvabalt hüvitada töölähetuse sõidukulusid mootorrattaga?

EL käiveUus

Эстонская фирма (налогообязанная по НСО) оказала услуги финской фирме (налогообязанная по НСО). Заказчик просит выставить счет за услугу с налогом с оборота. Как поступить в этом случае? И как тогда декларировать оборот ЕС?

Küsimus remondimehe transportimisest EestisseUus

Tere Klient soovib teada: kui tellib remondimehe Austriast Eestisse, ja klient maksab ise remondimehe lennupileti, majutuse ja toitlustuskulud. Kas see kulu on vastuvõtukulu või saab lihtsalt kuludesse kanda? Kena päeva

Konverteeritav laenUus

Kui firma annab teisele firmale konverteeritava laenu ja see osutub halvaks laenuks, kas siis tekib ka mingi maksurisk? Kuidas on kasulikum seda laenu anda, kas firma või eraisiku poolt?

Prillide hüvitamine

Tere! Kas endiselt kehtib nõue, et prille saab hüvitada ainult töölepinguga töötajale? Või saab prillid hüvitada nüüd ka juhatuse liikmele (kes töötab arvutiga, aga firmas tehtud töö eest tasu ei saa)? Muudest nõuetest olen teadlik, aga ei suutnud leida infot justnimelt lepinguvormi nõude osas. Tänades

Annetused

Tere! Ettevõte teeb tulumaksusoodustusega mittetulundusühingule annetuse. Ettevõe annetab enda kaupluses müügil olevaid tooteid. Kuidas toimub tulumaksuga ja käibemaksuga maksustamine? Kas TSD lisal 5 kood 5010 all tuleb deklareerida ilma käibemaksuta või koos käibemaksuga summa? Kas kaubalt tagasi küsitud sisendkäibemaks tuleb käibedeklaratsioonis tagasi maksta?

Ametühingu liikmemaksu teema

Tere, Kui töötaja on astunud ametühingu liikmeks (asutusel pole ametühingut, vaid nö katusorgnisatsiooni a/ü liikmeks) ning esitanud asutusele taotluse liikmemaksu kinnipidamise kohta, kas on siis asutusel kohustus tasuda liikmemaks vastavale ametühingule, kelle töötaja on valinud?

Аренда автомобиля при заграничной командировке

Член правления арендовал на 4 дня легковой автомобиль при заграничной командировке. В каком объеме можно компенсировать расходы. Расстояние от аэропотра до места назначения 288 км.

The question arose, how to declare the money given by the Estonian subsidiary to the group account of the parent company in Sweden (so-called group cash pool) on TSD INF 14?

The question arose, how to declare the money given by the Estonian subsidiary to the group account of the parent company in Sweden (so-called group cash pool) on TSD INF 14? The subsidiary's money in the group account (a claim against the group's parent company) changes daily. Question: 1. Since INF 14 is submitted quarterly, is it correct for the lender to declare the net change in the money in the group account during the quarter? (For example: at the end of the previous quarter, the money in the group account was 25,000 euros, at the end of the reporting quarter, it was 20,000 euros, so the loan repayment during the reporting quarter was 5,000 euros.

Erisoodustus rahalise nõude loobumisel töötaja vastu

Tere Töötaja tööleping lõpetatakse ja ettevõte on otsustanud loobuda töötaja poolt ette kasutatud ja töötajale välja makstud korralise puhkuse tasu tagasinõudest. Milliselt summalt arvutada erisoodustusmaksud, kas ettemakstud puhkusetasu brutosummalt või ettemakstud puhkusetasu brutosummalt, millele on juurde lisatud tööjõumaksud sots.maks ja töötuskindl.makse?

Sõiduauto kasutamise hüvitis tagasiulatuvalt

Tere! Kui pikalt tagasiulatuvalt on lubatud sõiduauto kasutamise hüvitist maksta, et kõik oleks seaduslik ja ei tekiks maksukohustust (kui hüvitise summa jääb piirmääradesse (335 eur/kuus)? 1 aasta, 2 aastat, rohkem? Sõidupäevikud on olemas päris pika perioodi kohta, aga hüvitist siiani makstud pole. Tänud!

Erisoodustus

Ettevõte ostab oma juhtidele ja tippspetsialistidele Äripäeva ligipääsud. Kas Äripäeva tellimus on teie hinnangul maksustatav erisoodustusena?

Käive - kasutatud kauba korral

Mitte käibemaksukohustuslasest ettevõtte tegeleb kasutatud kauba edasi müümisega. Kas ettevõtte peab ennast käibemaksukohustaseks registreerima kui ettevõtte müügikäive(soetatud kauba maksumus + juurdehindlus) ületab 40 000 eurose piirmäära või arvestatakse ettevõtte maksustatavaks käibeks ainult kasutatud kauba edasimüümisel lisatud juurdehindlus tehk marginaali?

Reklaamkingituse maksustamine

Ettevõte teeb reklaamkingituse partnerile, mille hind on toode 6,50 (ilma km-ta) ja trükk 1,50 (ilme km-ta). Kas on õige, et kuna nii trükk kui toode ise jääb kokku alla 10€, siis tulumaksukohustust ei teki? Tulumaksu kohustus vist ei tekiks ka siis, kui trüki hind oleks üle 10 €? Aga kas sisendkäibemaksu tohib tagasi küsida või tekitab see jälegi käibemaksu tasumise kohustuse?