Nõuandekeskus

Rahvusvaheline maksustamine

Filtreeri

  • Kõik ajad
  • Viimane kuu
  • Viimane aasta

TSD-l Rootsi residendi tulumaksUus

Rootsi kodanik, Eesti ettevõtte omanik ja seni siin resident, kolib Rootsi tagasi. Saab juhatuse liikme tasu. Millisel hetkel muutub TSD-l deklareerimine (siiani on olnud Eesti resident) ja milline lisa tuleb täita?

maksukohustus Soome

Tere Eesti ettevõttel on e-kauplus kus ta müüb kogu oma kauba Soome jaekliendile. Hetkel oleme Soome maksud tasunud läbi Eesti maksuhalduri OSS deklaratsiooni alusel. Kui meil läheb käive nüüd üle 10 000 euro, kas siis oleme kohustatud ennast registreerima Soome maksukohustuslaseks? Teine küsimus- kui me soovime oma logistika korraldada läbi Läti, sest Lätis asuvad suured logistikakeskused kust saab teha drop shippingut? Mis sellega kaasneb?

сделка продажи товара ,не заходящего на территорию Эстонии

Эстонская фирма Х (VAT есть) покупает у эстонской фирмы Y (VAT есть) деталь для установки на судах . СЧет выставляется с 0 ставкой . Товар находится в Латвии (у продавца там есть филиал) . Эстонская фирма X продает товар в Польшу (VAT есть)товар идет в Польшу из Латвии . КАК ДЕКЛАРИРОВАТЬ ЭСТОНСКОЙ ФИРМЕ Х ? И КАКИЕ НАЛОГИ ПРИ ЭТОЙ СДЕЛКЕ ВОЗНИКАЮТ ?

сделка купли-продажи товара,не заходящего на территорию Эстонии

1.Эстонская налогообязанная фирма покупает товар в Латвии (VAT есть) Продает товар Сербии ,но товар доставляется в Литву . Товар на территорию Эстонии не заходит . Как эта сделка декларируется в Эстонской фирме ? CMR имеется . Товар предназначен для ремонта судов . Эстонская фирма указывает на счетах продажи ссылку на артикль 146,148 Поставщик из Латвии указывает ссылку на счетах на артикль 138 (1)

Püsitegevuskoha käive

Tere, Soome ettevõttel on registreeritud Eestisse püsitegevuskoht. Ettevõte tegevusala on kinnisvara projektid, projekteerimine. Insenerid töötavad Eestis mingi projekti raames, aga mitte püsivalt pole keegi siin tööl. Milline käive loetakse püsitegevuskoha käibeks juhul kui osa projekteerimisest on tehtud Soomes ja osa Eestis? Kas ainult see käibe mis on tekitatud Eestis asuvate poolt või kuidas tuleb jagada?

Dividendid püsivast tegevuskohast Läti

Tere Eesti ettevõte omab püsivat tegevuskohta Lätis, kus tasutakse nüüd dividende ning peetakse kinni ka tulumaks. Kas Eesti EV laekudes võib antud summa lihtsalt edasi kanda? Kas edasi kandmisel eraisikule peab veel kuskil deklareerima antud dividende?

Teenuse osutamine Rootsis

Eesti käibemaksukohustuslasest ettevõte A osutab allhanke teenust Rootsi ettevõttele B, kes omakorda teisele Rootsi ettevõttele esitab lõpparve. Ettevõte A kasutab teinekord ka allhanget ja ostab teenust sisse teistelt Eesti ettevõtetelt. Kirjeldus: Eesti ettevõte A pakub Rootsis kalmistuste ja surnuaedade teenuseid (hauakivide turvamine/kinnitamine vastavalt standardile). Eesti ettevõttel A kontorit Rootsis ei ole, ladu ei ole, objektid on üle Rootsi laiali ja vahelduvad kas mõne päevaste või pikemate objektide puhul paari kuuliste vahedega. Eesti ettevõte A maksab ja deklareerib töötajate palga osaliselt Rootsi, seda Rootsis tehtud tööde eest. Siit tulenevalt järgmised küsimused: 1) Ettevõte A on Eestis käibemaksukohustuslane. Mis on käibe tekkimise kohaks ja millise käibemaksumääraga peaks müügiarve Rootsi ettevõttele B minema? Kas tegemist on kinnisasjaga seotud teenusega, mida osutatakse välisriigis või saab rakendada EL müük ja 0% käibemaksumäära, kuna teenust osutatakse allhankena ja püsivat tegevuskohta ei ole? 2) Kui Eesti ettevõte A ostab omakorda sisse allhanketeenust teiselt Eesti ettevõttelt, kes on käibemaksukohustuslane Eestis. See ettevõte osutab samasugust teenust Rootsis, kuid arve esitab siis teine Eesti ettevõte Eesti ettevõttele A. Tegemist on Rootsis osutatud teenusega, millist käibemaksumäära peab see teine ettevõte oma müügiarvel kasutama ja mis on käibe tekkimise koht?

UK arvel käibemaks

UK-s registreeritud ettevõte osutab müügikonsulatatsiooni teenust Eesti km-kohuslasele ja lisab arvele UK käibemaksu. Kas nii on korrektne arvet esitada kui Eesti ettevõte on oma VAT numbri neile edastanud? Kas seda käibemaksu saab tagasi taodelda läbi UK maksuameti kui kulu on ettevõtlusega seotud?

Prantsusmaa VAT number

Meie ettevõte (Eesti AS) ostab tootmismaterjali USA ettevõttelt, kes esitab ka arve. Materjal ise toodetakse Hong Kongis ja saadetakse sealt Prantsusmaale, kus me oleme selle lasknud lahti tollida rahvusvahelisel ettevõttel. Nüüd tuli meile teade, et nad ei saa seda enam lahti tollida meie eest kuniks meil ei ole EORI ja Prantsusmaa VAT-i. Täpne kiri selline: „Since January 1st 2022, the IOR must have an EORI number and a French VAT number. This means that if you want us to perform import declaration in France , your company has to obtain a French VAT number. If your company is not familiar with the process of applying for a French VAT number and doing the periodic VAT declaration, then we could put you in contact with a company which is providing this type of service. As an information , currently, it takes between 2 and 3 months to obtain a French VAT number.” EOR on meie ettevõttel olemas. Millistele seadustele tuginedes on vaja Eesti ettevõttel (km kohuslane) Prantsuse VAT-i materjali ostmiseks/deklareerimiseks? Kas Prantsuse VAT-i olemasolu eeldab ka siis, et see Eesti ettevõte esitab igakuiselt deklaratsioone Prantsusmaal? Kas see toob kaasa ka maksukohustuse seal riigis?

Töötaja koondamine Leedu seaduste järgi

Eesti ettevõttel on Leedus töötaja alates 22.08.2016. Töötaja oli emapuhkusel 04.11.2020 kuni 08.09.2022. Ta naases tööle 9.septembril 2022. Soovime töötaja koondada, kuna töökorraldus ettevõttes on muutunud. Küsimus: Mis on etteteatamise aeg? Mitme kuu hüvitis tuleb tasuda? Millega tuleks veel arvestada? Aitäh !

Kaugtöö USA-s

Tere! Eesti ettevõttes töölepingualusel töötav töötaja teeb kaugtööd USA-st, TÖR-is on märgitud töötamise kohaks Eesti. Millised maksud tuleb Eesti ettevõttel kinnipidada ja maksta USA-s kaugtööd tegevale töötajale makstavalt töötasult? Tõenäoliselt jääb töötaja USA-sse pikemaks ajaks.

Tehingu kajastamine KMD-l

Eesti ettevõte valmistas toote ja korraldas transpordi messile Saksamaal.Arve maksjaks ja kauba tellijaks on aga EU väline firma... Kuidas deklareerida tehingut käibedeklaratsioonis ?Kas kauba ja teenuse ekspordina ,kuigi kaup toimetati ühendusesisesesse riiki?

Prantsuse firma omab Eesti metsakinnistuid ja müüb sealt kasvava metsa raieõigust

Prantsusmaa firma (FVRE) seotas endale Eesti metsakinnistud ja müüb nendelt kinnistutelt kasvava metsa raieõigust. 1) Kas FVRE-l tekib Eesti püsiv tegevuskoht, mille peab EMTAs registreerima? 2) Kas FVRE-l peab ennast registreerima Eestis KM kohustuslaseks ja maksustama tehingu käibemaksuga? 3) Kas antud tehing võib olla pöördmaksustav, ehk siis käibemaksu tasumise kohustus tekib raieõiguse ostjal, kes on Eesti äriühing (KM kohustuslane). Kas pöördmaksustamise kohaldumisel peab ka FVRE olema prantsusmaal KM kohustuslane? 4) Kas FVRE (prantsuse firma) peab aasta kohta esitama ettevõtlustulu deklaratsiooni E1 ja tasuma selle alusel Eestis tulumaksu.

Soovime koolitada Hispanijas tulevane töötaja

Mis maksud meie ettevõttele sellega kaasnevad. Eriala meie ettevõtte põhitegevusele soobib. Irina

Maksustamine

Tere Küsimus järgnev. Eesti ettevõte tahab siseneda Soome turule. Ettevõtte tegevusalaks on e-pood, mis müüb jalanõusid. Kogu töökorraldus toimub Eestis. Kaubad lähetatakse teele Eestist ning juriidiline aadresss asub ka Eestis. E-pood ise on soomekeelne ning suunatud Soome klientidele. Kas e-poes olev makselink peab olema ühendatud Soome pangakontoga? Kuidas toimub maksustamine? Kas ettevõte peab käibe pealt maksud maksma Eestis või Soomes?