Nõuandekeskus

Rahvusvaheline maksustamine

Filtreeri

  • Kõik ajad
  • Viimane kuu
  • Viimane aasta

Eesti ettevõtete käibemaks SoomesUus

Meie Eesti ettevõte osutab teenust nii Eestis kui Soomes - Soomes on tegevuseks seadmete paigaldus uutele laevadele. Meie esitame Soome tellijale arveid 0% käibemaksuga vastavalt EL direktiivile. Soomes on meil püsiv tegevuskoht, aga käibemaksukohustuslased me seal ei ole. Nüüd osutab sealsamas laeval meile teenust Soomes tegutsev Eesti ettevõte, kes tahab meile esitada arved Soome 24% käibemaksuga, samas meie ei saa seda käibemaksu ju kusagilt tagasi küsida. Kas pole mingit võimalust ka seal rakendada pöördmaksustamist või 0% käibemaksu või on veel mingi kolmas võimalus?

Teenuse ost ŠveitsistUus

Ostame teenust Šveitsi äriühingult, kes on ka Šveitsi käibemaksukohustuslane. Teenuse sisuks on imporditud kauba transport USAst Eestisse, terminali käitlemisteenus jms, mis on vajalik, et kaup jõuaks meieni. Ettevõte esitab teenuse eest arve Šveitsi käibemaksukohustuslase numbri alt, millel käibemaksu ei lisandu. Arvel on viide “VAT EXEMPT / ART 23 § 2 SUB 7 OF SWISS FEDERAL VAT LAW, 12.06.2009.” Lugesin KPMG kommentaare Šveitsi KM seaduse kohta: Art. 23 Supplies exempt from the tax 2 Exempt from the tax are: 7. transport services and ancillary logistic activities, such as loading, unloading, transshipment, clearing or temporary warehousing: a. in respect of which the place of supply according to Article 8 Paragraph 1 is in Switzerland, but the service itself is performed exclusively abroad, or b. which are performed in connection with goods that are under customs control; https://assets.kpmg.com/content/dam/kpmg/ch/pdf/swiss-vat-law.pdf Kas on korrektne, et Eesti KMD-l antud teenuse arvet ei deklareerita?

Teenuse ost mitteresidendilt

Tere Soome eraisik osutab Eesti MTÜ-le Eestis ühekordselt koolitusteenust. Kuidas toimub selle tehingu maksustamine Eestis, millised kohustused on väljamakse tegijal?

Kaugtöö Serbias

Saime teada, et üldiselt, kui füüsiline isik teeb tööd Serbia territooriumil välismaise üksuse heaks, on ta kohustatud teatama välismaalt saadud tulust, esitades enesehindamise teel maksudeklaratsiooni, ning maksma sellega seotud makse ja sotsiaalkindlustusmakseid Serbia maksuhaldurile, st kõik kohustused on füüsilisel isikul ja välismaisele üksusele (antud juhul tööandjale) ei ole Serbias mingeid nõuete täitmise nõudeid. Kas Eestis registreeritud tööandjal on tulumaksu mittekinnipidamiseks vaja Serbia maksuhalduri tõendit, et väljamakse saaja on selle tulu osas Serbias maksukohstuslane?

Teenustasu maksustamine

Tere Ettevõte pakub nutikaid uste lukustussüsteeme. Klient saab lukusüsteemi, mida hakkab kasutama näiteks lühiajalist majutusteenust pakkudes. Selleks, et ust avada, peab omakorda meie kliendi klient makse tegema meie ettevõttele. Meie ettevõte kannab laekunud raha kliendile, pidades kinni täiendava teenustasu arve (näiteks mingi % laekunu tasust). Teenustasu ei ole oma olemuselt luku renditasu. Küsimused: 1) Kui meie klient (lukusüsteemi kasutaja) on EL-i juriidiline isik, kellel on olemas kehtiv käibemaksunumber, kas meie teenustasu on 0% maksustatav? 2) Kui meie kliendiks on EL-i juriisiline isik, kellel ei ole kehitavat käibemaksunumbrit, kas meie teenustasu on 20% Eestis maksustatav teenus? 3) Kui meie kliendiks on EL- füüsiline isik, kas teenustasu puhul on tegemist OSS deklaratsioonil deklareeritava käibega (eeldusel, et 10 000 eur piirmäär on täidetud)? Kas asukohariigi määramisel on esmatähtsaks lukusüsteemi enda asukoht, millega see teenustasu seotud on? 4) Kui meie kliendiks on EL-i väline füüsiline isik, kas meie teenustasu on 0% käive?

kaugtöö Serbias

Eestis registreeritud ettevõtte sõlmib mittersidendist kodanikuga kaugtöölepingu, milles töökohaks on märgitud Serbia. Kuidas toimub antud juhul töötaja registreerimine ja maksude tasumine?

TSD-l Rootsi residendi tulumaks

Rootsi kodanik, Eesti ettevõtte omanik ja seni siin resident, kolib Rootsi tagasi. Saab juhatuse liikme tasu. Millisel hetkel muutub TSD-l deklareerimine (siiani on olnud Eesti resident) ja milline lisa tuleb täita?

maksukohustus Soome

Tere Eesti ettevõttel on e-kauplus kus ta müüb kogu oma kauba Soome jaekliendile. Hetkel oleme Soome maksud tasunud läbi Eesti maksuhalduri OSS deklaratsiooni alusel. Kui meil läheb käive nüüd üle 10 000 euro, kas siis oleme kohustatud ennast registreerima Soome maksukohustuslaseks? Teine küsimus- kui me soovime oma logistika korraldada läbi Läti, sest Lätis asuvad suured logistikakeskused kust saab teha drop shippingut? Mis sellega kaasneb?

сделка продажи товара ,не заходящего на территорию Эстонии

Эстонская фирма Х (VAT есть) покупает у эстонской фирмы Y (VAT есть) деталь для установки на судах . СЧет выставляется с 0 ставкой . Товар находится в Латвии (у продавца там есть филиал) . Эстонская фирма X продает товар в Польшу (VAT есть)товар идет в Польшу из Латвии . КАК ДЕКЛАРИРОВАТЬ ЭСТОНСКОЙ ФИРМЕ Х ? И КАКИЕ НАЛОГИ ПРИ ЭТОЙ СДЕЛКЕ ВОЗНИКАЮТ ?

сделка купли-продажи товара,не заходящего на территорию Эстонии

1.Эстонская налогообязанная фирма покупает товар в Латвии (VAT есть) Продает товар Сербии ,но товар доставляется в Литву . Товар на территорию Эстонии не заходит . Как эта сделка декларируется в Эстонской фирме ? CMR имеется . Товар предназначен для ремонта судов . Эстонская фирма указывает на счетах продажи ссылку на артикль 146,148 Поставщик из Латвии указывает ссылку на счетах на артикль 138 (1)

Püsitegevuskoha käive

Tere, Soome ettevõttel on registreeritud Eestisse püsitegevuskoht. Ettevõte tegevusala on kinnisvara projektid, projekteerimine. Insenerid töötavad Eestis mingi projekti raames, aga mitte püsivalt pole keegi siin tööl. Milline käive loetakse püsitegevuskoha käibeks juhul kui osa projekteerimisest on tehtud Soomes ja osa Eestis? Kas ainult see käibe mis on tekitatud Eestis asuvate poolt või kuidas tuleb jagada?

Dividendid püsivast tegevuskohast Läti

Tere Eesti ettevõte omab püsivat tegevuskohta Lätis, kus tasutakse nüüd dividende ning peetakse kinni ka tulumaks. Kas Eesti EV laekudes võib antud summa lihtsalt edasi kanda? Kas edasi kandmisel eraisikule peab veel kuskil deklareerima antud dividende?

Teenuse osutamine Rootsis

Eesti käibemaksukohustuslasest ettevõte A osutab allhanke teenust Rootsi ettevõttele B, kes omakorda teisele Rootsi ettevõttele esitab lõpparve. Ettevõte A kasutab teinekord ka allhanget ja ostab teenust sisse teistelt Eesti ettevõtetelt. Kirjeldus: Eesti ettevõte A pakub Rootsis kalmistuste ja surnuaedade teenuseid (hauakivide turvamine/kinnitamine vastavalt standardile). Eesti ettevõttel A kontorit Rootsis ei ole, ladu ei ole, objektid on üle Rootsi laiali ja vahelduvad kas mõne päevaste või pikemate objektide puhul paari kuuliste vahedega. Eesti ettevõte A maksab ja deklareerib töötajate palga osaliselt Rootsi, seda Rootsis tehtud tööde eest. Siit tulenevalt järgmised küsimused: 1) Ettevõte A on Eestis käibemaksukohustuslane. Mis on käibe tekkimise kohaks ja millise käibemaksumääraga peaks müügiarve Rootsi ettevõttele B minema? Kas tegemist on kinnisasjaga seotud teenusega, mida osutatakse välisriigis või saab rakendada EL müük ja 0% käibemaksumäära, kuna teenust osutatakse allhankena ja püsivat tegevuskohta ei ole? 2) Kui Eesti ettevõte A ostab omakorda sisse allhanketeenust teiselt Eesti ettevõttelt, kes on käibemaksukohustuslane Eestis. See ettevõte osutab samasugust teenust Rootsis, kuid arve esitab siis teine Eesti ettevõte Eesti ettevõttele A. Tegemist on Rootsis osutatud teenusega, millist käibemaksumäära peab see teine ettevõte oma müügiarvel kasutama ja mis on käibe tekkimise koht?

UK arvel käibemaks

UK-s registreeritud ettevõte osutab müügikonsulatatsiooni teenust Eesti km-kohuslasele ja lisab arvele UK käibemaksu. Kas nii on korrektne arvet esitada kui Eesti ettevõte on oma VAT numbri neile edastanud? Kas seda käibemaksu saab tagasi taodelda läbi UK maksuameti kui kulu on ettevõtlusega seotud?

Prantsusmaa VAT number

Meie ettevõte (Eesti AS) ostab tootmismaterjali USA ettevõttelt, kes esitab ka arve. Materjal ise toodetakse Hong Kongis ja saadetakse sealt Prantsusmaale, kus me oleme selle lasknud lahti tollida rahvusvahelisel ettevõttel. Nüüd tuli meile teade, et nad ei saa seda enam lahti tollida meie eest kuniks meil ei ole EORI ja Prantsusmaa VAT-i. Täpne kiri selline: „Since January 1st 2022, the IOR must have an EORI number and a French VAT number. This means that if you want us to perform import declaration in France , your company has to obtain a French VAT number. If your company is not familiar with the process of applying for a French VAT number and doing the periodic VAT declaration, then we could put you in contact with a company which is providing this type of service. As an information , currently, it takes between 2 and 3 months to obtain a French VAT number.” EOR on meie ettevõttel olemas. Millistele seadustele tuginedes on vaja Eesti ettevõttel (km kohuslane) Prantsuse VAT-i materjali ostmiseks/deklareerimiseks? Kas Prantsuse VAT-i olemasolu eeldab ka siis, et see Eesti ettevõte esitab igakuiselt deklaratsioone Prantsusmaal? Kas see toob kaasa ka maksukohustuse seal riigis?