Nõuandekeskus

Käibemaks

Filtreeri

  • Kõik ajad
  • Viimane kuu
  • Viimane aasta

käibemaksu tagasiküsimineUus

Kui firma teeb arve. Ettemaks põhivara müük. Kaup 22500 KM 4500 Mina kui ostja , kas ma tohin käibemaksu tagasi küsida (mina arvan,et mitte)

ViivisarveUus

Klient on väga pikalt hilinenud oma arvete tasumisega, koostan talle selle eest arve viiviste kohta. Kas arvel oleva viiviste summa on ilma käibemaksuta?

ViivisarveUus

Klient on väga pikalt hilinenud oma arvete tasumisega, koostan talle selle eest arve viiviste kohta. Kas arvel oleva viiviste summa on ilma käibemaksuta?

Ettevõtte osa müügi maksustamineUus

Tere, konkurendile müüakse ettevõtte kliendibaas ja intelektuaalne omand (kliendibaas, töötajad, tarkvaralahendused). Ülejäänud vara ja juriidiline keha jääb olemasolevate omanike kätte. Kas sellist müüki tuleb maksustada käibemaksuga?

Pöördkäibemaks teenuselt Uus

Tere Eesti ettevõte ostab müügiteenust ühendusevälise riigi ettevõttelt. Müügiteenuse osutamine toimub ühendusevälises riigis. Kas pöördkäibemaksu tuleb arvutada ja deklareerida?

Kinnisasja rendile andmise KMUus

Küsimus kinnisasja rendile andmise kohta. Käibemaksukohustuslasest ettevõtte rendib eraisikult garaazi(eraldiseisev ehitis) edasi rentimise eesmärgil. Kas ettevõtte peab lisama garaazi edasirentimisel rendi hinnale juurde käibemaksu?

Kassapõhine käibemaksUus

Tere! Kui kassapõhine käibemaksu kohuslane müüb kaupa või teenust (komisjonitasu, kauba väljapaneku tegemine laevas) EU ettevõttele, kas siis arvele tuleb km selgitusse kirjutada ainult "Cash accounting for value added tax" või on vaja lisada täiendavalt ka kauba või teenuse artikkel?

Teenuse käibemaks SoomesUus

Eesti ettevõte (Eesti km-kohuslase numbriga) osutab Soomes seadmete paigaldamise teenust. Ta kasutab allhankijana Soome km-kohuslasest ettevõtet. Kas see Soome ettevõte võib Eesti ettevõttele esitada 0% km-ga arve või peab sinna lisama Soome käibemaksu?

Gripivaktsiinilt käibemaks

Ettevõte vaktsineerib oma töötajaid gripi vastu, riskianalüüsis on see välja toodud ka kui üks ohutegur. Osa gripivaktsiinist peetakse töötaja palgast kinni (nende nõusolekul) ning ülejäänud osa tasub ettevõte. Kas ja mis proportsioonis tohib sisend km tagasi arvestada?

Tasutud käibemaks Soomes-ettevõtlusega seotud.

Eesti ettevõte korraldb koolitusreisi Soome, tehes seal kulutusi majutusele ja toitlustusele. Saadud arved sisaldavad käibemaksu 14% ja 10% ning on kohapeal tasutud. Kas seda käibemaksu on võimalik tagasi taodelda?

Teenus või kaup

KMD-l tuleb deklareerida ühendusesisene müük teenuste ja kauba osas eraldi. Palun andke nõu, kuidas liigitada järgmist müüki - kas teenus või kaup? Ettevõte müüb enda valmistatud kaupa - sellega on selge, deklareerida tuleb kui kaup. Kord aastas teeb ettevõte samale kliendile arve, mis on sisult "hindade tõusust tingitud kompensatsioon". Kas see on teenus või kaup?

Ostuarvel riigi määramine KMD jaoks

Eesti ettevõte (km kohuslane) ostab kaupa ettevõttelt, kes kirjutab arvele riikide andmed järgmiselt. Ettevõtte andmetes on VAT kood SE (ehk Rootsi). EORI number on märgitud DK (ehk Taani). Kauba reale on märgitud "Country of origin" GB (ehk Suurbritannia). Millist neist tuleb vaadata käibemaksu ja KMD mõistes? Kas on ühendusesisene soetus või ei?

Korteri ost osaühingule

Kas sissendkäibemaksu võib tagasi küsida kui ostetakse uus korter osaühingule büroopinnaks?

Uue kinnisvara osaline käibemaksu tagastamine

Tere Selline küsimus, et kui firma ostis septembris 2020 uue korteri majutusteenuse osutamiseseks ja sai sisendkäibemaksu tagasi. Korter müüdi augustis 2022. Sisendkäibemaksu korrigeerimise perood on 10 aastat. Kui mitme aasta eest tuleb osaline käibemaks antud näite puhul tagastada? Lugupidamisega Helena

Koolitusteenus interneti kaudu

Tere Eestis registreeritud OÜ osutab keeleõppe teenust interneti, näiteks videokõne kaudu. Klientideks on nii eraisikud kui ka ettevõtted üle maailma. Õpetajad on samuti eraisikud, kes ei asu Eestis ja ei ole Eesti residendid. Küsimused: Kas käibemaksustamine toimub nö põhireegli alusel? Kuidas maksustatakse teenust käibemaksuga kui kliendiks on erisik (asub EL või väljaspool)? Kuidas maksustatakse teenust käibemaksuga kui kliendiks on ELis asuv firma, EList väljaspool asuv firma?