Nõuandekeskus

Käibemaks

Filtreeri

  • Kõik ajad
  • Viimane kuu
  • Viimane aasta

Töötervishoiukulude sisendkäibemaksUus

Ettevõtte riskianalüüs näeb ette töötajate vaktsineerimise. Kas nendelt kuludelt võib sisendkäibemaksu maha arvata?

üüri arvedUus

Kui firma ei ole KM kohuslane ja ettevõte tegeleb korterite üürimisega. Üür on km vaba. Kommunaalid nagu elekter, prügi kas need on ka km vabad kuna nende teenuste eest maksab fima ja siis esitab selle kohta neile arve nagu nende elektri näidud on vastavalt tarbimisele. Lisateenused nagu koristu ja muud kas siin pean siis jälgima, et kui tekib nende pealt summa juba 40 000 siis peab nende pealt hakkama esitama km-ga või? Kui ja siis kas arve esitan ka osa summad km-ga ja osa ilma km-ta? Vist tuli natuke segased küsimused! Tänud!

Ekskavaatori rent Eesti Leedu käibemaksukohustustlaseleUus

Eesti ettevõtte, KMkohustuslane, rendib Eestis ekskavaatorit Leedu KMkohustusalsele. Kas teenusele kohaldub 20% KM või võib rakendada pöörmaksustamist kuna ostja on teise liigmesriigi ettevõte?

Kas annetus on käive?Uus

Tere! Eesti ettevõte (ei ole hetkel veel km-kohuslane, aga ilmselt tulevikus saab) müüb Eestisse kaupa ja teenust. Ettevõte on avanud ka võimaluse endale annetada, kodulehel on viide selleks ja annetajad (eraisikud peamiselt) ei saa mingit teenust ega kaupa vastu. Kas OÜ tohib neid saadud annetusi kajastada muu ärituluna mitte käibena ning need summasid ei võeta arvesse käibemaksu seisukohalt (kui nt peab vaatama, millal täitub 40 000) ning kui ettevõte on juba km kohuslane, siis need ei ole käibed.

Päikese/tuuleenergia tootmise maksustamine Uus

Tere. 1. Millise maksumääraga (%) tuleb maksustada päikese/tuuleenergia tootmist? 2. Millise maksumääraga (%) tuleb maksustada päikese/tuuleenergia inseneri- ja konsultatsiooniteenuseid? Tänan tagasiside eest.

Käibemaksu mahaarvamine ostutsekilt, kuhu ei ole trükitud firma nimeUus

Küsimus: kuidas ikkagi on käibemaksu mahaarvamisega , kui osutsekil ei ole ettevõtte nime ja see sinna siis müüja või ostja poolt ise käsitsi kirjutatakse. Kuidas peaks tegutsema, et saaks käibemaksu maha arvata? Meil on väike pood (mitte automaattankla ega ms, kus saaks kasutada lihtsustatud arvet) ja kassaaparaat, mis ei võimalda kuhugi trükkida ostja nime ja kui me ise käsitsi selle nime sinna kassakviitungile kirjutame, kas siis ostja ei või selliselt tsekilt käibemaksu maha arvata? Kui me ise ostame nt Rimist tsekiga kontoritarbeid ja siis kirjutame sinna peale oma ettevõtte nime, siis me ei või ikkagi seda käibemaksu maha arvata? Kuidas see põhjendus siis täpselt oleks, kui me seda teha ei või. Millise punkti vastu me eksime?

Teenuste pöördmaksustamineUus

Tere! UK ettevõte esitab Eesti km kohuslasele arveid järgmiste teenuste kohta: 1) Kindlustus 2) IT teenus 3) Juhtimisteenus 4) Brandi kasutamise luba Kas antud teenuste käibe tekkimise koht on Eesti või mitte ehk kas tuleb pööritada KMD-l?

Käibemaksukohuslaseks registreerimine? Uus

Tere. Eesti firma ostab kaupa väljaspoolt EL'i (Aasiast) ja müüb selle edasi teise EL liikmesriigile ning kaup liigub otse Aasiast EL'i sihtriiki. Küsimus: Kas peab registreerima käibemaksukohuslaseks või ei pea, kui tehingu summa 40000 täitub?

ettevõtte tegevuse üleandmine teisele ettevõtteleUus

Kas ühelt ettevõttelt teisele ettevõttele kliendibaasi, hankelepingute ja domeenide müük on käibemaksuga maksustatav käive?

Sõiduauto käibemaksUus

Tere! Eraisik annab oma sõiduauto ettevõttele tasuta kasutada lepinguga, mille kohaselt kõik autoga seotud kulud tasub ettevõte. Ettevõte rendib samat autot edasi teisele ettevõttele (mõlemad on km kohuslased) käibemaksuga. Rentnik rakendab 50:50 km proportsiooni ja maksab ära erisoodustuse. Rendileandja ettevõttesse laekuvad kütusearved jm, millelt küsitakse tagasi 100% km viitega kuludele 100% ettevõtluse tarbeks olevale autole. Kas selline km arvestus on korrektne (kas rendileandja saab kõikidelt kuludelt 100% km tagasi küsida, kuna ise autot ei kasuta vaid rendib edasi?).

Pöördmaksustamise kohustusUus

Tere! Mul on kolm küsimust: 1) Eesti ettevõte (ei ole km kohuslane) ostab Euroopa Liidust kaupa, arvel on käibemaks kajastatud (viide juures, et müüja kasutab EU OSS süsteemi). Kas on õige, et seda käibemaksu Eesti ettevõte kuidagi pööritama ei pea ja tasuma? 2) Eesti ettevõte (ei ole km kohuslane) ostab Euroopa Liidust ja ka väljastpoolt Euroopa Liitu digiteenuseid. Arvel samuti käibemaks juba kajastatud. Kas see Eesti mitte km kohuslane ettevõte peab ennast võtma piiratud km kohuslaseks/täielikuks km kohuslaseks ja seda käibemaksu pööritama ning maksma? Või ei, kui arvel on käibemaks juba olemas ja tasutud? 3) Eesti ettevõte (ei ole km kohuslane) ostab digiteenust väljastpoolt Euroopa Liitu ja arvel ei ole ühtegi viidet ega summat käibemaksu kohta? Kas see Eesti mitte km kohuslane ettevõte peab ennast võtma piiratud km kohuslaseks/täielikuks km kohuslaseks ja seda käibemaksu pööritama ning maksma?

Kinnisvara pöördkäibemaks

Ettevõte müüb detailplaneeringuga kinnistut. Hinnnale tuleb lisada käibemaks. Kas ka sel juhul saab kasutada pöördkäibemaksu? Ostja maksab ilma käibemaksuta summa? Või saab pöördkäibemaksu kasutada ikkagi ainult vabatahtliku kinnisvara käibemaksustamise korral?

Kasutatud kauvba erikord

Ettevõtte tegeleb kasutatud kauba müügiga erikorra alusel(KMS §-s 41), kus maksustatakse ainult kasumimarginaal. Kas kauba väärtuse hulka saab/võib arvestada transpordikulu? Ehk marginaal oleks: müügihind - eseme soetusmaksumus - transpordikulu= maksustatav marginaal.

Kas kolmnurktehing või eksport?

Tere. Ettevõtte A ostab kaupa oma tütarettevõttelt B, mis asub kolmandas riigis ja müüb seda edasi liikmesriiki emaettevõtele C. Emaettevõtte C müüb kaupa edasi oma kliendile D, ka EL-s. Kaup liigub kolmandast riigist ettevõttelt B otse ostjale D. Kuidas käsitleda müüki ettevõtte A emaettevõtele C? MIs märkused peaksid olema arvel (viide KMS paragrahvidele jms)? Kas peab ja kuidas sellist tehingut deklareerida? Tänan.

Korteri müümine ja käibemaks

Km kohuslane ettevõte sai kingituseks korteri, mis oli seni eluruum. Ettevõte võttis eesmärgiks korter renoveerida ja hakata seda välja üürima kaugtöökohana erinevatele ettevõtetele. Renoveerimisel küsiti sisend käibemaks tagasi. Nüüd otsustati korter siiski maha müüa. Kas müügiarvele tuleb lisada käibemaks igal juhul, kui ostjaks on eraisik ja ostetakse eluruumiks kui ka juriidilisele isikule, kes ostab äriruumiks?