Nõuandekeskus

Muud maksuküsimused

Filtreeri

  • Kõik ajad
  • Viimane kuu
  • Viimane aasta

dividendid

Tere! Ettevõttel oli 2021 majandusaasta kinnitamisel jaotamata kahjum. Kas on võimalik maksta dividende, kui jaotamata kahjum katta enne ülekursiga ja siis teha osanike otsus dividendi väljamakseks?

Sõiduauto müük Läti firmale

Tere Eesti firma müüb sõiduauto Läti firmale. Kas tuleb lisada käibemaks? Tänan.

Vanaduspensioni iga ja töötuskindlustusmaks

Kas ma saan õigesti aru, et kui töötaja on sündinud 16.1.1958 siis jõuab ta pensioniikka 16.4.2022. Kas töötuskindlustusmaksu 1,6% ei peeta enam kinni aprillikuu töötasust, mis makstakse välja mais?

Omatoodang reklaamiks

Tere! Ettevõte soovib jagada omatoodangut reklaami eesmärgil (toodete valmistamine tellitakse eritellimusel välismaalt). Reklaamkingitusena käsitlemisel maksuvabastust rakendada ei saa, sest tk/hind on üle piirmäära. Tooted plaanitakse anda ühele spetsiifilisele grupile, kes neid oma tegevuses kasutaks. Toodete üleandmisest tehakse eraldi üritus ning seda pildistatakse. Pildid laetakse hiljem üles ettevõtte kodulehele ning ettevõtte juht väidab, et kogu see üritus ja pildid kodulehe jaoks ongi firma jaoks reklaam. Et pigem on reklaamiks see üritus ja toodete üleandmine kui selline, mitte siis niivõrd need tooted ise (lihtsalt tooteid ei saa peale suurejoonelist üleandmist enam ju tagasi küsida). Juhatus soovib seda käsitleda tavalise reklaamikuluna. Kuna ettevõtte siiski annab ära enda toodangut, siis minu hinnangul, seda lihtsalt tavalise reklaamikuluna kajastada ei saa. Millise hinnangu annate? Kui antud tooted kuuluksid maksustamisele, siis mille alusel ja kuidas? Aitäh!

Ettevõtte jaogunemine ja dividendide jaotamine

Tere Ettevõtte jagunemise käigus sai Omandav ühin eelmiste perioodide kasumi. Kas Omandav ühing võib eelmiste perioodide jaotamata kasumi dividendideks jagada ilma eelmse majandusaasta aruandeta (omandav asutas uue ettevõtte 2022. a). Ette tänades A

Tööga seotud mobiilne parkimine.

Tere! Töötaja osales tööandja poolt määratud koolitusel ja parkis mobiilselt tööandja telefoniga. Kuidas peab olema maksustamise seisukohalt tõestatud selline mobiilne parkimine? Kas vajalik on kõneeristus, kus on näha parkimise kuupäev ja kellaaeg või piisab sellest, et koolitus (arve olemas) on toimunud samas kuus, kui parkimine (telefoniarvel näha parkimiste arv 1)?

Erisoodustus väliskülaliste ja oma töötajate õhtusöögil

Tere!

Lasteaed võtab vastu ühise välisprojekti raames väliskülalisi. Vastuvõtja korraldab õhtusöögi, kus osaleb ka vastuvõtja lepingulisi töötajaid. Kas ja millisel määral on tegemist erisoodustusega. Kui arve on märgitud alkohol, kuidas sel juhul käituda, kas tekib maksukohustus?

Tehingud seotud osapoolte vahel

Eesti ettevõtte võtab kasutusrendile majutusteenust (lühiajalist) pakkuva hoone. Rendileandja ja rendilevõtja ettevõtete omanik on üks ja sama eraisik.  Kas rendihinna määrab omanik ise lähtuvalt ümberkaudsetest turuhindadest? Kas siin võib olla hinna määramisel maksurisk - liiga madal või liiga kõrge hind?

Koolituse kulud Eestis

Korraldasime koolituse Eestis. Osalejad olid ka teistest EU riikidest. Koolituse kulud jagan igale riigile vastavalt osalejate arvule. Kas koolituse käigus tasutud toitlustamise ja meelelahutuse(näituse külastamine) kuludelt ei tohi käibemaksu tagasi küsida ja tuleks lisada tulumaks, kui külasiste toitlustamine?

Koolitusel osalejatele teen teenuse arve 0% käibemaksuga kui koolituse teenus EU-sse.

Lähetuse kulud

Tere

Töötaja käis isikliku sõiduautoga komandeeringus Saaremaal. Isikliku sõiduauto kasutamise makstakse talle sõidupäeviku alusel hüvitist. Lisaks oli autos kaasas ka pere. Pärast tööd jäädi Saaremaale puhkama ning tagasi sõideti alles järgmisel päeval (nädalavahetusel). 

Kas töötajale võib hüvitada praamipiletid?

 

Täisteenusrent auto puhul

Ettevõte rendib Täisteenindusrendi lepinguga autorendi ettevõttelt sõiduauto tähtajaga 6 kuud (automaatselt pikenev leping) ning võimalusega paindlikult leping lõpetada. 
Kui kasutusrendipuhul võetakse järgmiste perioodide kulud lepingutest tulenevalt kohustistena üles , siis täisteenusrendi lepingu puhul ei pea kohustist üles võtma ? 

Maksuvaba tervisekulu

Tere

Töötaja esitab aasta alguses jõusaali osalustasu arve terve 2022.a kohta 400 eurot (oluliselt soodsam on osta terve aasta korraga kui kuude või kvartalite kaupa). Arvel on perioodiks märgitud 1 aasta. Kas ettevõte võib käsitleda seda arvet maksuvaba terviseteenusena ning komenseerida töötajale igas kvartalis sellesama kuludokumendi alusel 100 eurot?

 

Maksud

Здравствуйте !

Налогообязанная по НСО фирма приобрела в конторское помещение по месту деятельности кофемашину.  Кофемашина используется работниками фирмы. Каким образом, необходимо учитывать расходы на кофе, сахар, сливки и т.д и где декларировать ?

Õnnetusjuhtumikindlustus

Kui tööandja maksab töötaja õnnetusjuhtumikindlustust, kas see on erisoodustus? 

Mitteresidendist töötaja majutuskulud

Tere, küsimus: Eesti ettevõte palkab mitteresidendi ning soovib talle üürida korterit või siis ka ettevõte ostab korteri ning paigutab mitteresidendi sinna elama.  Kuidas toimub maksustamine ja millega tuleb arvestada, et maksuriskid maandada?