Nõuandekeskus

Rahvusvaheline maksustamine

Prantsusmaa VAT numberUus

Meie ettevõte (Eesti AS) ostab tootmismaterjali USA ettevõttelt, kes esitab ka arve. Materjal ise toodetakse Hong Kongis ja saadetakse sealt Prantsusmaale, kus me oleme selle lasknud lahti tollida rahvusvahelisel ettevõttel. Nüüd tuli meile teade, et nad ei saa seda enam lahti tollida meie eest kuniks meil ei ole EORI ja Prantsusmaa VAT-i. Täpne kiri selline: „Since January 1st 2022, the IOR must have an EORI number and a French VAT number. This means that if you want us to perform import declaration in France , your company has to obtain a French VAT number. If your company is not familiar with the process of applying for a French VAT number and doing the periodic VAT declaration, then we could put you in contact with a company which is providing this type of service. As an information , currently, it takes between 2 and 3 months to obtain a French VAT number.” EOR on meie ettevõttel olemas. Millistele seadustele tuginedes on vaja Eesti ettevõttel (km kohuslane) Prantsuse VAT-i materjali ostmiseks/deklareerimiseks? Kas Prantsuse VAT-i olemasolu eeldab ka siis, et see Eesti ettevõte esitab igakuiselt deklaratsioone Prantsusmaal? Kas see toob kaasa ka maksukohustuse seal riigis?

Töötaja koondamine Leedu seaduste järgi

Eesti ettevõttel on Leedus töötaja alates 22.08.2016. Töötaja oli emapuhkusel 04.11.2020 kuni 08.09.2022. Ta naases tööle 9.septembril 2022. Soovime töötaja koondada, kuna töökorraldus ettevõttes on muutunud. Küsimus: Mis on etteteatamise aeg? Mitme kuu hüvitis tuleb tasuda? Millega tuleks veel arvestada? Aitäh !

Kaugtöö USA-s

Tere! Eesti ettevõttes töölepingualusel töötav töötaja teeb kaugtööd USA-st, TÖR-is on märgitud töötamise kohaks Eesti. Millised maksud tuleb Eesti ettevõttel kinnipidada ja maksta USA-s kaugtööd tegevale töötajale makstavalt töötasult? Tõenäoliselt jääb töötaja USA-sse pikemaks ajaks.

Tehingu kajastamine KMD-l

Eesti ettevõte valmistas toote ja korraldas transpordi messile Saksamaal.Arve maksjaks ja kauba tellijaks on aga EU väline firma... Kuidas deklareerida tehingut käibedeklaratsioonis ?Kas kauba ja teenuse ekspordina ,kuigi kaup toimetati ühendusesisesesse riiki?

Prantsuse firma omab Eesti metsakinnistuid ja müüb sealt kasvava metsa raieõigust

Prantsusmaa firma (FVRE) seotas endale Eesti metsakinnistud ja müüb nendelt kinnistutelt kasvava metsa raieõigust. 1) Kas FVRE-l tekib Eesti püsiv tegevuskoht, mille peab EMTAs registreerima? 2) Kas FVRE-l peab ennast registreerima Eestis KM kohustuslaseks ja maksustama tehingu käibemaksuga? 3) Kas antud tehing võib olla pöördmaksustav, ehk siis käibemaksu tasumise kohustus tekib raieõiguse ostjal, kes on Eesti äriühing (KM kohustuslane). Kas pöördmaksustamise kohaldumisel peab ka FVRE olema prantsusmaal KM kohustuslane? 4) Kas FVRE (prantsuse firma) peab aasta kohta esitama ettevõtlustulu deklaratsiooni E1 ja tasuma selle alusel Eestis tulumaksu.

Soovime koolitada Hispanijas tulevane töötaja

Mis maksud meie ettevõttele sellega kaasnevad. Eriala meie ettevõtte põhitegevusele soobib. Irina

Maksustamine

Tere Küsimus järgnev. Eesti ettevõte tahab siseneda Soome turule. Ettevõtte tegevusalaks on e-pood, mis müüb jalanõusid. Kogu töökorraldus toimub Eestis. Kaubad lähetatakse teele Eestist ning juriidiline aadresss asub ka Eestis. E-pood ise on soomekeelne ning suunatud Soome klientidele. Kas e-poes olev makselink peab olema ühendatud Soome pangakontoga? Kuidas toimub maksustamine? Kas ettevõte peab käibe pealt maksud maksma Eestis või Soomes?

Kauba ost Saksamaalt ja teenuse osutamine EU-sse ja EU-st välja

Tere, küsimus: Eesti ettevõte osutab golfi väljakute hooldusteenust. Hooldusmaterjalid toodetakse India, sealt toimetatakse need Saksamaale lattu. Eesti ettevõte ostab Saksamaa ettevõttelt ning toimetab hooldusvahendid üle maailma. Nii EU-sse kui ka väljapoole EU-d. Eesti ettevõttel on leping Saksamaa firmaga - eelnev protsess ei puutu meisse. Kui kaup ei tule üldse Eesti siis kuidas ja kas pean seda käivet deklareerima juhul kui müük EU-sse ja kui väljapoole EU-d? Siin on veel oluline, et seda kaupa müüakse koos hooldusteenusega - siis kas peab eraldi arvel kajastama hooldusmaterjalid ja teenuse või võime kõik kajastada vaid teenusena.

Посредничество и налог с оборота

Добрый день! Наши клиент с Украины, у которого эстонская компания, хочет оказывать услуги по посредничеству при осуществлении платежей для других украинцев с компаниями в ЕС и Украине. Сейчас существует такая проблема - украинские компании не могут заплатить своим поставщикам из ЕС, а европейские компании с украиснкими собственниками не могут заплатить в Украину без сложностей. Он хочет связывать таких клиентов и помогать им рассчитываться между собой. Например, у украинской компании есть потребность купить текстиль в Италии, а у немецкой компании с украинцами владельцами есть потребность купить в Украине металл. Наш клиент выступает посредником между двумя эти компаниями, принимая деньги на свою эстонскую компанию от немецкой компании и оплачивая счет итальянцам за текстить, а украинская компания оплачивает счет другой украинской компании за металл. На наш взгляд это будет посредническая услуг, посредничество по сделке оборот которой возникает в другом государстве Сообщества и инвойс за посредничество от эстонской компании к немецкой компании будет с 0% НСО в связи с (п. 1 ч. 4 ст. 15 закона об НСО). Правильно ли мы сделали такйо вывод? Или это не будет являться посреднической услугой, а подпадёт под финансовую услугу?

Rahvusvahelised maksuspetsialistid

Tere

Eesti ettevõtjal on plaanis kaasata välistööjõudu välisriikidest. Töö toimuks kaugtööna välisriikides ning seega kohaldub välisriikide maksuseadusandlus. Kas saaksite soovitada, kust/kuidas leida usaldusväärseid maksuspetsialiste välisriikidest? 

Muutunud residentsus, vana töötasu laekumine

Isik on kolinud Eestisse ja on nüüdseks aastaid olnud Eesti maksuresident. Talle laekub tasu ca 10 aastat tagasi tehtud töö eest. Töö sai tehtud riigis, mille resident  nüüd enam ei ole. Tasu maksja on eraisik ja sellelt ei ole tulumaksu veel makstud. Kuidas ja mis riigis tuleks see laekumine nüüd maksustada?

Püsivtegevuskoht Lätis, kasumi kandmine Eestisse.

Tere

Eesti ettevõte omab püsivat tegevuskohta Lätis, Kas Lätist saab kasumit üle kanda Eestisse?

 

Mitteresident ja töövõimetus koduriigis

Tere

Eestis registreeritud ettevõtte mitteresidendist juhatuse liikmele makstakse VÕS- lepingu alusel igakuist  tasu. Juhatuse liige haigestus nüüd koduriigis ja on seal töövõimetuslehel. Kas Eestis registreeritud ettevõte võib jätkata samal ajal temale VÕS- lepingu alusel väljamaksete tegemist?

Oma aastatulud deklareerib mitteresident koduriigis, esitades Eestis temale tehtud väljamaksete kohta meie maksuametist saadud tõendi enda koduriigi maksuametile.

Aitäh!

 

 

Bulgaarias kinnisvara

Tere.  Booking soovib ettevõtte käest käibemaksunumbrit, kuna ettevõte asub Eestis ja pole käibemaksukohustlane. Bulgaarias Bookingu kaudu pakutakse kinnisvara renti.

E-residendi firma dividendide maksustamine

E-resident asutas Eestis äriühingu 2020. aastal. E-resident elab Portugalis ja on selle riigi kodanik ning maksuresident. E-residendi firma osutab igakuiselt konsultatsiooni teenusi Saksa firmale. Aasta lõpus ettevõttel on kasum 30 000 eurot. 

E-resident soovib maksta dividendid endale. Kas sel juhul Eestis tekib tulumaks? Kas e-resident peab tasuma maksud Portugalis?