Nõuandekeskus

Sotsiaalmaks

Filtreeri

  • Kõik ajad
  • Viimane kuu
  • Viimane aasta

Haigusleht ja sotsiaalmaksumiinumumUus

Tere Kui töötaja (ei ole pensionär) on pikalt haiguslehel (töötasu ei maksta), kas siis tööandja peab tasuma sotsiaalmaksu miinumuni sel kuul, et tervisekindlustus säiliks?

Sotsiaalmaks, kui töötaja kasvatab alla kolmeaastast last

Tere Maksu- ja Tolliameti kodulehel on järgmine lause: Tööandja ei pea minimaalse sotsiaalmaksu tasumise kohustust täitma, kui töötaja kasvatab alla kolmeaastast last. Millised nüansid siin veel kehtivad? Kui nt töötajal on alla kolmeaastane laps, aga lapsega viibib vanemapuhkusel isa (kellele on seeläbi tagatud ravikindlustus), siis kas antud sotsiaalmaksu erand kehtib ikkagi ka emale? Sotsiaalmaksuseaduses on kirjas: Sotsiaalmaksu makstakse töötajale või ametnikule kuu eest makstud tasult järgmistel juhtudel: 3) töötaja või ametniku puhul, kes kasvatab vanemana, vanema abikaasana, lapsendajana, eestkostjana, hoolduspere vanemana või vanema asemel vanemapuhkust kasutava isikuna alla kolmeaastast last või kolme või enamat alla 19-aastast last. Ma pole kindel, kas saan sellest õigesti aru... Kui see punkt kehtib ka emale, olenemata sellest, kas ta viibib vanemapuhkusel või mitte, siis mis saab olukorras, kus töötaja on palgata puhkusel ja töötasu väljamakset ei toimu - kas sel ajal peab tööandja maksma minimaalset sotsmaksu või ei pea sellisel juhul tööandja sotsiaalmaksu üldse tasuma? Tänades

Sotsiaalmaksu miinimumkohustus osalise tööaja korral

Tere! Töötaja töötab osalise tööajaga ning tema töötasu on 50% kehtivast miinimumpalgast. Kas osalise tööajaga töötamisel on tööandjal kohustus maksta sotsiaalmaksu miinimumääralt (töötaja sotsiaalkindlustuse tagamiseks)?

Sotsiaalmaksu miinimumi tasumine kui väljamakseid pole tehtud

Töötamise registris on töötaja registreeritud alates 01.02.2022, isik on liitunud kogumispensioni II sambaga ja tööaja määraks täistööaeg. Töötamise registris kanne on tühistatud seisuga 01.04.2022. Töötajale väljamakseid ei tehtud ja tegelikult töösuhet ei olnud, unustati lihtsalt registrist kanne tühistada. Kui töölepinguga töötajale töötasu väljamakseid ei tehta, siis peab vähemalt miinimum sotsiaalmaksu isiku eest arvestama ja tasuma tööandja. Kas see on õige?

Социальный налог

Добрый день зарплата работнику с частичной трудоспособностью выплачивалась в последний день месяца (31 мая), в июне не выплатили (выплатили 1 июля), также он находился в июне на больничном. Что декларировать в TSD за июнь?

Minimaalne sotsiaalmaksukohustus

Aprilli töötasu oleks tulnud tasuda maikuus, aga mais väljamakset erandkorras ei toimunud ning tööandja deklareeris maikuu TSD-l töötaja eest üksnes minimaalnse sotsiaalmaksu kohustuse. Saan aru, et järgmiste kuude TSD-l saab selle tasutud minimaalse sotsiaalmaksu maha arvata. Aga millise perioodi tasult täpsemalt ma selle juba tasutud minimaalse sotsiaalmaksu kohustuse maha arvata võin? Kas aprilli palgalt, mis tasutakse maikuu asemel juulis? Või võib maha arvata ka juba märtsi tasult, mis tasutakse juunis?

Kõrgepalgaline pensionär ja sotsiaalmaks

Töötavale pensionäri pealt ei pea tööandja minimaalse sotsiaalmaksu tasumise kohustust täitma.  Kas see kehtib ka töötava pensionäri osas, kelle töötasu on nt 4000 eur bruto?  

 

Töötav pensionär saab töötasu 4000 eur/buto.   

 

Tööandja ei pea minimaalse sotsiaalmaksu tasumise kohustust täitma, kui:

Социальный налог

Добрый день .
Спасибо Вам за Ваши ответы.

Скажите, пожалуйста ,работник уволился 31 мая ,и заново оформился 30 июля. Когда надо платить социальный налог ?Уже в августе надо платить социальный налог ,или только в сентябре?

Социальный налог

Здравствуйте!

Скажите, пожалуйста, если работнику не нужна больничная касса всеравно работодатель обязан платить социальный налог?

Или если у работника два места работы ,кто из работодателей должен платить социальный налог?

Социальный налог

Здравствуйте!

Скажите ,пожалуйста, если работник оформился 30 июля надо в августе за 30,31 июля платить за работника социальный налог?

Социальный налог

Добрый день .
Спасибо Вам за Ваши ответы.

Скажите, пожалуйста ,работник уволился 31 мая ,и заново оформился 30 июля. Когда надо платить социальный налог, чтобы больничная касса непрерывно функционировала?

Социальный налог

Добрый день .
Спасибо Вам за Ваши ответы.

Скажите, пожалуйста ,работник уволился 31 мая ,и заново оформился 30 июля. Когда надо платить социальный налог, чтобы больничная касса непрерывно функционировала?

Социальный налог

Добрый день.

Скажите, пожалуйста, работник оформлен 30 июля, надо в августе за него платить социальный налог за июль ?

Социальный налог.Haigekassa.

Добрый день .
Спасибо Вам за Ваши ответы.

Скажите, пожалуйста ,работник уволился 31 мая ,и заново оформился 30 июля. Действие haigekassa не прерывная ,или некоторое время не будет  акцептирована?

 

Osaline tööaeg ja sotsiaalmaks

Töötaja töötab osalise koormusega (50%). Kas selle töötaja töötasult tuleb arvestada sotsiaalmaks reaalselt välja makstud tasult või arvestada sotsiaalmaksu maksmise aluseks olevat kuumäära?