Консультационный центр

Käibemaks

Отфильтровать

  • 3a все время
  • За последний месяц
  • За последний год

Viited müügiarveteleНовое

Tere! Millised viited peab käibemaksu mõistes lisama arvetele, mis tehakse Eestist (km kohuslane väljastab arve): 1) Kaup - müüakse EL riiki 2) Kaup - müüakse kolmandatesse riikidesse

Kahjude hüvitamise kajastamineНовое

Tere Kuidas oleks õige kajastada kulude hüvitamine. Olukord selline, et klient tasus eelmisel kuul auto paranduse ning kütuse eest ning sisendkäibemaks sai tagasi küsitud. Nüüd olukord, kus kolmas osapool hüvitab nende süü tõttu tekkinud kulud s.t maksid remondikulud ja kütusekulud täismahus (koos käibemaksuga) minu kliendile tagasi. Saan aru, et käibemaksuta summa on remondikulude ja kütusekulude vähendus, aga mida teha selle käibemaksu osaga? Kas selle võiks panna muude äritulude reale? Lugupidamisega

Erihoolekandeteenus ja koolituse kogukäive.Новое

Tere, osutame Erihoolekandeteenust ja teeme ka selle teemalisi koolitusi. Eelmisel aastal oli erihoolekandeteenuste summa 150 000.- ja koolitusi 35 000.-. Kui meil on 2025 aastal sama olukord, et osutame teenuseid 150 000.- ja 35000.- eest. Kas siis peame ennast registreerima käibemaksukohuslaseks kui kogukäive ületab 40 000.-?

Käibemaks müügiarvelНовое

Läti kultuurimaja palus luba eesti filmi näitamiseks. Eesti firma andis vastava loa tasu eest (400 €) näitamiseks. See Läti Kultuurimaja on mittetulundusühing ja ei ole käibemaksukohuslane. Eesti firma on käibemaksukohuslane. Millise arve eesti firma peaks esitama käibemaksu mõistes.

Juhuslikud tehingud 01.01.25 seadusemuudatuse valgusesНовое

Kas oskate täpsemalt selgitada, millal on aktsiatega tehingud (müük) juhuslikud tehingud ja millal mitte? Ettevõtte peamine tegevusala on raamatupidamisteenuse osutamine, käive stabiilselt aastast-aastasse ca 20 000 eur. Ettevõtte ainuosanik on ettevõtte ainuke töötaja. Vaba raha jääb firmasse ja see investeeritakse aktsiatesse. Olenevalt turuseisust ja vabast ajast, mõni kuu toimub aktiivne kauplemine, ülejäänud ajal pigem passiivne aktsiate hoidmine. Seoses uue KM piirmäära arvestamisega, kas antud tehingud lähevad käibemaksukohustuslaseks registreerimise piirmäära arvestusse või mitte? Kust läheb piir, millal on tegemist juhuslike tehingutega (ja need tehingud piirmäära arvestusse ei lähe?) Tänan

Finantsteenuste käibemaksНовое

Tere On kaks küsimust seoses finantsteenuste maksustamisega: 1. Kas faktooringu pakkumisel faktooringu intress (komisjonitasu) on finantsteenus ehk maksuvaba teenus või käibemaksuga maksustatav teenus? 2. Tegemist on laenu tagatiseks oleva asja sundmüügiga (laenunõude katteks). Kas antud tehing on maksuvaba käive/maksustatav käive/mittekäive? Ja kas antud tehingud lähevad al 01.01.2025 käibemaksukohustuslaseks registreerimise piirmäära arvestusse?

Teenuse ost kolmandatest riikidestНовое

Kui Eesti ettevõte ostab konsultatsiooniteenust kolmandatest riikidest, siis kas see tuleb KMD-l deklareerida?

Manychat (Kanada) arve, käibedeklaratsioonНовое

Lisasin arvele enda KM numbri. Vastaspoolel ehk Manychat'il enda KM numbrit arvel pole. Arvel pole ka viidet reverse charge. Kuidas deklareerin?

Canva arve deklarareerimine

Tere! Canva on veebipõhine Austraalia kujundusprogramm. Lisasin oma ettevõtte KM numbri ja arve on 13.99eur ja arvel on kirjas, et käibemaks kuulub pöördmaksustamisele. Enne olid Canva arved 13.99eur kui ostsin eraisikuna. Hind jäi samaks... Kirjutasin Canva'sse ja sain sellise vastuse: "We can confirm that you have successfully added your tax details to the account. To keep things simple, VAT/GST/Sales and Use Tax is included in the price you pay, and Canva covers the cost of the tax. This means that the price doesn’t change, whether it’s subject to tax or not." Kuidas pean Canva arvetega käituma?

Kinnisvara müük

Tere! Ettevõte sai kingituseks korteri (eluruum), see oli arvel bilansiväliselt. Ettevõttel (km kohuslane) oli plaan korterit hakata rentima äripinnana (kontorina). Aastate jooksul on tagasi küsitud elektriarvetelt sisendkäibemaksu. Samuti korteri renoveerimise arvete sisendkäibemaksu. Nüüd korter müüdi maha eluruumina eraisikule. Minu küsimused: 1) Kas on õige, et sellisele müügiarvele ei tohi lisada käibemaksu? Kas müügiarve väljastamine on kohustuslik, kui käibemaksu ei lisata? St kas võib lihtsalt müügilepingu alusel raamatupidamisest läbi kanda? 2) Kas on õige, et elektriarvete pealt tagasi küsitud sisendkäibemaksu korrigeerima ei pea? 3) Kas on õige, et renoveerimise pealt tagasi küsitud sisendkäibemaks tuleb deklareerida KMD peal ning tagastada? Kuidas seda täpsemalt peab arvestama ning deklareerima?

Automaks autorendil

Tere, Kui Eesti ettevõte rendib oma ettevõtte autosid klientidele ning mõned rendid on pikaajalisemad, siis kuidas klientidele teha arve automaksu kohta 2025 aastal? Kas võib seda arvel kajastada vahendusena ning käibemaksu ei lisandu või klient tasub automaksu, millele on lisatud käibemaks?

Ehitustööde käibemaksumäär teises EL riigis

Tere Eesti ettevõte teeb ehitustöid Eesti saatkonnas Brüsselis. Alltöövõttu tellitakse tegema teine Eesti ettevõte. Kummalgi ettevõttel ei ole Belgia käibemaksu numbrit. Millise käibemaksumäära peab alltöövõtja lisama arvele, mis esitatakse peatöövõtjale?

Kliinilise psühholoogi teenuste maksustamine

Ettevõttel on alates juulist 2024 Terviseameti tegevusluba osutamaks iseseisvalt psühholoogilise ravi teenuseid. Ettevõte ei ole käibemaksukohustuslane ning siiamaani on kõik arved esitatud KM-ta. Nüüd sai ettevõttel 40 000 EUR piirmäär täis. Kas nüüd peaks ettevõte end registreerima KM-kohustuslaseks ja märkima arvele mingi viite, et saaks maksuvabalt arveid edasi esitada? Või ei pea registreerima? Mis viide arvel olema peab? Maksuvaba on kui on täidetud kõik tingimused: Osutatav teenus on tervishoiuteenus, selle osutamiseks on väljastatud tegevusluba ning teenust osutab tervishoiutöötaja, kaasa arvatud tervishoiutöötajaga võrdsustatud füsioterapeut, kliiniline psühholoog ning logopeed. Need tingimused on täidetud, kuid kas maksuvabalt saab esitada arveid ka nende teenuste eest, mida osutab juhendatav, kes teeb kutselise kliinilise psühholoogi allkirja alusel tööd?

Elektrilaadimise müük läbi rahvusvahelise vahendaja

Tere. Eestis olevates autode elektrilaadijates kehtivad rahvusvahelise maksevahendaja kaardid - välismaine või Eesti klient kasutab laadimisel selle rahvusvahelise vahendaja kaarti, müüja väljastab arve vahendajale ja vahendaja kliendile. Makse vahendaja viitab lepingus, et vastavalt article 38 EU VAT directive (2006/112/EC) peaks nendele müük olema 0% määraga ja pöördmaksustatav. Kas seda punkti saab kohaldada autode elektrilaadimise puhul, tundub, et tegemist on konkreetses punktis osutatava teenusega mitte jaotusvõrgu kaudu müüdava elektriga nagu artikkel viitab? Kas on mõni direktiivi artikkel, mille alusel saame teise liikmesriigi vahendajale müüa elektrilaadimise tehingud 0% pöördmaksuga? Sama artikkel 38 direktiivi viitega on meie poole pöördunud mitu erinevat teise liikmesriigi vahendajat, see tekitab just kõhkluse, et mingi nüanss jääb endal märkamata.

Продажа товара в Исландию

Налогообязанная фирма в Эстонии продает товар в Исландию, ставка налога с оборота 22%?