Консультационный центр

Käibemaks

Отфильтровать

  • 3a все время
  • За последний месяц
  • За последний год

Kunstiesemete ostНовое

Tere, ettevõte ostab kunstiesemeid. Ühendusesisestest Galeriidest soetades on arvel kunstiese (mittekäive) ja teenused (0% ÜS käibemaks), lisaks transport (0% ÜS käive ja vahel 22% käibemaks). Kas sisendkäibemaksul on õige arvestada ÜS käibemaks? Kas on õige kaupa edasi müües kirjutada arvele kunstiese (mittekäive), müija marginal (käibemaks 22%), transport (käibemaks 22%)?

BookingНовое

Tere! Ettevõte tegeleb korterite üürimisega peamiselt eraisikutele, kuid nüüd on ta ka üürinud läbi Booking keskkonna mõne korteri ning müügis oleva maja kompleksi. Kui korterite üür on ilma käibemaksuta ning maksuametile teatatud, siis millise protsendiga peaks Bookingu tulu, mis laekub pangaarvele maksustama.

Kokkupandava maja käibemaksНовое

Tere Ettevõtte (OÜ, käibemaksukohustuslane) ostab eraisikult kasutses olnud moodul(kokkupandava) maja. Maja müüakse teisele eraisikule, toimetades seda ühelt platsilt teisele. Kas arve väljastamisel saab rakendada KMS § 41? Või tegemist on kasutatud kinnisvara müügiga? Näiteks, ostuhind on 10000 eur, müügihind 12000 eur. Kuidas arvutada käibemaksu summat? Ette tänades

Teenuse käibemaksНовое

Läti ettevõte (käibemaksukohuslane) esitab Eesti ettevõttele (käibemaksukohuslane) Lätis teostatud kauba transporditeenuse ja auto remondi eest arve koos Läti käibemaksuga 21%. Palusime 0% käibemaksuga arvet, kuna teenuse saaja on Eesti ettevõte. Nende sõnul toimub teenuse osutamine Lätis. Kummal on õigus? Millisele seaduse paragrafile saame toetuda?

Teenuse käibemaksНовое

Läti ettevõte (käibemaksukohuslane) esitab Eesti ettevõttele (käibemaksukohuslane) Lätis teostatud transporditeenuse ja auto remondi eest arve koos Läti käibemaksuga 21%. Palusime 0% käibemaksuga arvet, kuna teenuse saaja on Eesti ettevõte. Nende sõnul toimub teenuse osutamine Lätis. Kummal on õigus? Millisele seaduse paragrafile saame toetuda?

Autoritasu ja aktsiate investeeringud

Ettevõte tulu koosneb välismaalt laekuvatest autoritasudest ja aktsiate investeeringutest. Kas mõlemad tegevused kuuluvad 22 %maksustatava käibe alla? Hetkel ettevõte veel käibemaksukohuslane pole, kuid kas 40 000 euro täitumisel autoritasu arve esitamisel ühendusesiseselt (teisele km kohuslasele) lisatakse arvele käibemaks või on tegu pöördmaksustava käibega?

Käibemaks reklamatsioon

Tere Kliendile (äriettevõte) tooniti värv kahes osas. Ettevõte esitas kliendile müügiarve käibemaksuga. Seinale pannes selgus, et värvidel on toonivahe. Tegemist ettevõttepoolse veaga. Kliendile telliti uus värv. 1. Ettevõttele laekus ostuarve uue värvi eest, ettevõte kannab värvi kulusse. 2. Klient esitas ettevõttele arve topelt värvimise teenuse eest+muud lisakulud. Kas uue värvi kliendile üleandmine on ettevõtte jaoks maksustatav käive ja kliendile tuleb koostada käibemaksuga müügiarve? Tänan!

Koolituse käibemaks

Tere. Kui eraisik ostab online koolituse, kas siis koolituse pakkujal on alati kohutsus arvele lisada koolitusel osaleja riigis kehtiv käibemaks? N1. Eesti eraisik ostab Ameerikast online koolituse. Arvele lisatakse Eesti käibemaks? N2. Eesti eraisik ostab mõnest Euroopa Liidu riigist online koolituse. Arvele lisatakse samuti Eesti käibemaks? N3. Eestis ettevõte (käibemaksukohuslane) ostab onlne koolituse USAst või EL, siis käibemaks on 0%, esitades oma VAT numbri. Õige? Kui koolitus toimub kuskil riigis kohapeal, siis lisatakse antud riigi käibemaks, kus riigis koolitus toimub?

Kauba müük laevale

Tegemist Norra kaubalaevaga ,nemad soetasid meilt laeva remondiks vajaminevaid tooteid ,millise käibemaksumääraga tuleb teha müük ja millistel ridadel see müük käibemaksuaruandes deklareerida?

Käibemaksukohustuslasena registreeringu tühistamine tagasiulatuvalt

Tere! Kui selgub, et ettevõtte käibemaksukohustuslaseks registreerimise kohustus tekkis 2022.a lõpus ja avaldus tehakse tagasiulatuvalt, kas saab tagasiulatuvalt teha ka käibemaksukohustuslaste registrist kustutamise avalduse 2023.a jaanuarist, kuna 2023.aasta käive ei ületanud 40000 piirmäära. Või tuleb käibemaksuga tagantjärgi maksustada ka 2023. aasta tehingud?

Solidaarsusnõue käibemaks

Solidaarsusnõue käibemaksu jm maksu osas. Ettevõttel endal muus osas maksuameti nõue puudub. Kuidas kajastada ?

Rootsi k/m arvel

Täpsustatud küsimus: Eesti Firma A ostab Rootsi firmalt B kauba. Kaup liigub Rootsi firmalt B(asukohaga Rootsi) teisele Rootsi firmale C ( asukohaga Rootsi, kuulub Eesti firmaga samasse gruppi) ja sealt edasi Eesti firmale A (asukohaga Eesti). Rootsi firma B esitab arve Eesti firmale A Rootsi k/m ga. Arvel on kauba saajaks Rootsi firma C ja arve tasujaks Eesti firma A, samuti on arvel Eesti firma A VAT number). Kas esitatud arve on korrektne ? Kui arve on korrektselt esitatud, kas Eesti firmal on õigus Rootsi k/m tagasi küsida EL tagastustaotluste süsteemi kaudu? Kuidas oleks korrektne käitumine, sest sisuliselt ei peaks Eesti ettevõtte Rootsi k/m tasuma? Kuidas kajastada tehingut käibedeklaratsioonil?

Käibemaks koolitustel

Tere. Kui tervishoiuteenuse osutaja, kes on käibemaksukohuslane, pakub/müüb näiteks esmaabikoolitust, siis kas hinnale lisandub käibemaks?

Põhivara impordi käibemaks ja deklareerimine

Eestis registreeritud ja tegutsev ettevõtte ostab põhivara USA-st toodangu tootmiseks. Tootmine ja müük toimub Eestis. Summa on üsna suur. Üldjuhul väljaspoolt EU-d soetatud kaubalt ja põhivaralt tuleb ju tasuda tollimaks ja käibemaks-need arvutatakse kauba/põhivara väärtuselt. Maksuametist loen, et teatud tingimustele vastavatel ettevõtjatel on võimalik kolmandatest riikidest imporditavalt kaubalt (sh. põhivaralt) arvestatud käibemaksu deklareerida KMD-l samaaegselt selle mahaarvamise õigusega, kui kaupa kasutatakse ettevõttes maksustatava käibe tarbeks. Et justkui ei teki reaalset maksukohustust. Saan ma ikka õigesti aru? USA võib olla see kolmas riik? Ega siin ei ole piiranguid? Kui ettevõte saab maksuametilt loa, siis deklareerime 22% kauba väärtusest arvestatud käibemaksuna ja sama summa sisendkäibemaksuna? Nagu pöördkäibemaksu puhul?

Rootsi k/m arvel

Eesti Firma A ostab Rootsi firmalt B kauba. Kaup liigub Rootsi firmalt B teisele Rootsi firmale C (kuulub Eesti firmaga samasse gruppi) ja sealt edasi Eesti firmale A. Rootsi firma A esitab arve Rootsi k/m ga. Arvel on kauba saajaks Rootsi firma C ja arve tasujaks Eesti firma A, samuti on arvel Eesti firma A VAT number). Kas esitatud arve on korrektne ? Kui arve on korrektselt esitatud kas Eesti firmal on õigus Rootsi k/m tagasi küsida EL tagastustaotluste süsteemi kaudu? Kuidas oleks korrektne käitumine, sest sisuliselt ei peaks Eesti ettevõtte Rootsi k/m tasuma? Kuidas kajastada tehingut käibedeklaratsioonil?