Консультационный центр

Käibemaks

Отфильтровать

  • 3a все время
  • За последний месяц
  • За последний год

RahamaaklerlusНовое

Ettevõte A (käibemaksukohustuslane) osutab teenust ettevõttele B, teenuse sisuks on investorite (kolmandate isikute) leidmine ja raha kaasamine investeeringuteks (ettevõte B ostab koos investoritega ettevõtte C ). Kas tegemist on rahamaaklerluse teenusega ning maksuvaba käibega ettevõtte A jaoks? Lugupidamisega Signe

Kunstiteose ostНовое

Ettevõte ostis kunstiteose kontorisse sisustuselemendina.Ostuarvel kajastatud lõppsumma (2000 eur) ja käibemaks §41 lõige 4 Kuidas kajastada ostuarvet käibedeklaratsioonil ja INF osal B?

Põhivara müük ja käibemaksukohustusНовое

Tere Osaühing soovib müüa temale kuuluva kinnistu (elamumaa), mis on osaühingus põhivarana arvel. Osaühing ei ole käibemaksukohustuslasena registreeritud, kuna osaühingu müügitulu aastas on 20 000 eurot. Elamumaa müügihind on 60 000 eurot. Kas selle tehingu jaoks peab osaühing regsitreerima end käibemaksukohustuslasena ja lisama elamumaa müügihinnale käibemaksu?

Majutusteenuse sisendkäibemaksu maha arvamineНовое

Tere! Tööandja võib hüvitada töölepingu alusel töötava töötaja majutamise kulud, kui on täidetud mõlemad järgmised tingimused: töötaja elukoht asub vähemalt 50 kilomeetri kaugusel töökohast ja töötaja omandis ei ole töökohale lähemal asuvat eluasemena kasutatavat kinnisvara ning need tingimused on täidetud kogu majutamise perioodil. Kulutused majutatva töötaja kohta on kuni 200 eurot kalendrikuus Tallinnas. Kas selliselt majutuskulult võin käibemaksu tagasi arvata? Ja kas kulutused 200 eurot kalendrikuus on on summa koos käibemaksuga või ilma?

N1 maasturi segakasutusНовое

Tere! N1 maastur on segakasutuses, lubatud on teha erasõite ja selle kohta arvestust ei peeta. N1 maastur maksutatakse ersioodustusena. Kuidas peab arvestama sellisel juhul käibemaksu masinaga seotud kuludelt? Kas sellisel juhul võib masinaga seotud kuludelt arvetada käibemaksu samuti 50 % nagu sõiduautode puhul? Või võib käibemaksu tagasi küsida 100% ulatuses? Aitäh vastuse eest!

TuruväärtusНовое

Tere, ettevõtte soovib müüa kasutatud masinat osta.ee keskkonnas oksjoni korras. Kas maksustamise seisukohalt on oluline, millise alghinnaga masin müüki pannakse? Või on piisavaks tõestuseks turuhinna kujunemisel oksjoni lõpphind?

Lootusetu nõude käibemaks tagasiНовое

Tere! KMS § 29 -1. sätestab 8 punkti, millega on võimalik maksukohustust vähendada, mh on üks punkt "maksukohustuslane on kauba soetajat või teenuse saajat teavitanud kirjalikult nõude raamatupidamises mahakandmisest selle mahakandmise kuul, märkides ära mahakantud nõudega seotud käibemaksusumma". Kas seda punkti võib ka tagant järele täita? Olukord selline, kus meie ettevõttele jäädi võlgu teenuse arveid 2022 aastast. Meeldetuletusi saadetud, need on kirjalikult taasesitatavad. 2023 aasta alguses kuulutati välja võlgu jäänud ettevõtte pankrot. Meie ettevõte kandis 2023 aasta alguses nõuded bilansist välja, kuid jättis nii teadmatusest kui ka asjaolust, et võlgase e-mail oli suletud teist poolt teavitamata. Kas nüüd võib veel ettevõtte pankrotihaldurit teavitada, et nõuded on maha kantud ja märkida ära käibemaksusumma, et enda maksukohustust vähendada?

USA digiteenuse deklareerimine

Tere! Eesti KM kohuslane ostab USAst digiteenust. Tavapäraselt deklareerin digiteenust USA-st real 7 - Muu kauba soetamine ja teenuse saamine, mida maksustatakse käibemaksuga. Kui nüüd see USA ettevõte märgib enda ostuarvele, et kasutab EU OSS süsteemi ning märgib ka oma EU VAT numbri, kas siis tuleb seda arvet deklareerida real 6 - Kauba ühendusesisene soetamine ja teise liikmesriigi maksukohustuslaselt saadud teenused kokku?

Kahjude hüvitamise kajastamine

Tere Kuidas oleks õige kajastada kulude hüvitamine. Olukord selline, et klient tasus eelmisel kuul auto paranduse ning kütuse eest ning sisendkäibemaks sai tagasi küsitud. Nüüd olukord, kus kolmas osapool hüvitab nende süü tõttu tekkinud kulud s.t maksid remondikulud ja kütusekulud täismahus (koos käibemaksuga) minu kliendile tagasi. Saan aru, et käibemaksuta summa on remondikulude ja kütusekulude vähendus, aga mida teha selle käibemaksu osaga? Kas selle võiks panna muude äritulude reale? Lugupidamisega

Ehitusjärgus kinnisvara müügi maksustamine

Tere! Kuidas maksustada poolelioleva maja müüki järgmises olukorras. Ettevõte 1 (käibemaksukohustuslane) müüb poolelioleva majakarbi eraisikule ja lisab tehingu summale käibemaksu (ettevõte tegeleb kinnisvaraarendusega). Eraisik müüb karbi edasi ettevõttele 2 (samuti käibemaksukohustuslane). Ettevõte 2 teeb mõningaid parendusi, kuid tegemist on endiselt poolelioleva ehitisega, kus pole veel keegi sees elanud. Maja turuväärtust see oluliselt ei suurenda, kuid kui ettevõte 2 plaanib selle maja ka nüüd edasi müüa, siis peaks ta ikkagi sinna veelkord käibemaksu juurde lisama? Sel juhul muutuks ju maja turuhind 22% kallimaks või siis toimuks müük kahjumiga (kui saadav tulu oleks käibemaksu võrra madalam)? Ja kui uus omanik plaaniks selle veel edasi müüa ilma olulisi parendusi tegemata ja sees elamata, siis tuleks ka kolmandat korda sama maja müüki käibemaksuga maksustada?

Vanasõiduki ostu pöörkäibemaks

Tere, EE ettevõte ostis EU liikmesriigi ettevõttelt vanasõiduki (sõiduauto) kollektsioneerimise ja väärtuse kasvu eesmärgiga. Sõiduk on hetkel arvel EU liiklusregsitris, aga võetakse koheslt arvelt maha ja edaspidi ei lähe arvele liiklusregistrisse. Küsimus ostuarve pöördmaksustamise variantide kohta (mõlemad pooled on KM kohustuslased ettevõtted): 1. Kui liiklusregistrisse mitte kantav sõiduk jääb hoiule EU liikmesriiki; 2. Kui liiklusregistrisse mitte kantav sõiduk tuuakse Eestisse ja jääb hoiule siin.

Налог при продаже недвижимости

Юридическое лицо продает недвижимость другому юридическому лицу административные помещения. Реновации помещения за последних 10 лет не проводилось. Возможна ли сделка без учета НДС ? / Надо ли ходатайствовать в налоговом департаменте о взаимозачете НДС при такой сделке между продавцом и покупателем?

Virtuaalse valuuta kaevandamise käibemaksustaatus

Ettevõte on piiratud käibemaksukohustuslane. Ettevõtte põhitegevusala on programmeerimine, mida kasutatakse ettevõtte enda tarbeks ning mis ei too kaasa käivet. Lisaks tegutseb ettevõte virtuaalse valuuta turgudel ning tegeleb virtuaalse valuuta kaevandamisega. Pakutakse ka kaevandamisteenust, mis on non-custodial teenus. Seega ettevõttele ei rakendu KYC/AML nõuded. Ettevõte ei paku rahakoti teenust ega vahetusteenust. * Arvestades eeltoodud asjaolusid, soovin selgitust, kas kaevandamisteenust saab kindlalt käsitleda käibemaksuvaba teenusena? Käibemaksuseaduse § 16 lõike 2¹ kohaselt on teatud teenused käibemaksuvabad. Maksu- ja Tolliameti veebilehel, rubriigis „Krüptoraha maksustamine”, on märgitud, et virtuaalse valuuta kaevandamine on käibemaksuvaba. Virtuaalse valuuta kaevandamine enda jaoks ei ole käibemaksuseaduse tähenduses ettevõtlus ega tekita käivet. Euroopa Komisjon on samuti seisukohal, et teisele isikule osutatav virtuaalse valuuta kaevandamisteenus võib kuuluda käibemaksudirektiivi artikli 135 lõike 1 punktis d sätestatud maksuvabastuse alla. Tänan vastuse eest.

Liisinglepingu lõppemine

Tere, firma liisis kasutusrendina sõiduautot. Lepingu lõppedes tagastasti liisingfirmale auto, kes auto ära müüs. Kuna müügihind oli tunduvalt kõrgem firma poolt sissemakstud põhiosa maksetest, siis liisingfirma tagastas meile vaheraha. Arvet ei olnud, saadetud kirjas märgiti, et tegemist on käibemaksuta summaga. Kas see on lihtsalt muu äritulu või peame arvestame summalt käibemaksu.

Käibemaks peale käibemaksukohuslase lõpetamist

Tere ! Ettevõte on käibemaksukohuslane ja teinud investeeringuid põhivarasse s.h on ehitus/remondikulud tehtud mida on kapitaliseeritud ( 5 aastat tagasi ) Nüüd kui ettevõte võtab ennast käibemaksukohuslasest maha ja vara millelt on käibemaks maha arvatud ei müüda ära vaid kasutatakse edasi - kas tekib käibemaksu osas proportsionaalselt kasutatud ajale tagasiarvestuse kohustus ?