Консультационный центр

Käibemaks

Отфильтровать

  • 3a все время
  • За последний месяц
  • За последний год

Teenuse ost kolmandatest riikidestНовое

Kui Eesti ettevõte ostab konsultatsiooniteenust kolmandatest riikidest, siis kas see tuleb KMD-l deklareerida?

Manychat (Kanada) arve, käibedeklaratsioonНовое

Lisasin arvele enda KM numbri. Vastaspoolel ehk Manychat'il enda KM numbrit arvel pole. Arvel pole ka viidet reverse charge. Kuidas deklareerin?

Canva arve deklarareerimineНовое

Tere! Canva on veebipõhine Austraalia kujundusprogramm. Lisasin oma ettevõtte KM numbri ja arve on 13.99eur ja arvel on kirjas, et käibemaks kuulub pöördmaksustamisele. Enne olid Canva arved 13.99eur kui ostsin eraisikuna. Hind jäi samaks... Kirjutasin Canva'sse ja sain sellise vastuse: "We can confirm that you have successfully added your tax details to the account. To keep things simple, VAT/GST/Sales and Use Tax is included in the price you pay, and Canva covers the cost of the tax. This means that the price doesn’t change, whether it’s subject to tax or not." Kuidas pean Canva arvetega käituma?

Kinnisvara müükНовое

Tere! Ettevõte sai kingituseks korteri (eluruum), see oli arvel bilansiväliselt. Ettevõttel (km kohuslane) oli plaan korterit hakata rentima äripinnana (kontorina). Aastate jooksul on tagasi küsitud elektriarvetelt sisendkäibemaksu. Samuti korteri renoveerimise arvete sisendkäibemaksu. Nüüd korter müüdi maha eluruumina eraisikule. Minu küsimused: 1) Kas on õige, et sellisele müügiarvele ei tohi lisada käibemaksu? Kas müügiarve väljastamine on kohustuslik, kui käibemaksu ei lisata? St kas võib lihtsalt müügilepingu alusel raamatupidamisest läbi kanda? 2) Kas on õige, et elektriarvete pealt tagasi küsitud sisendkäibemaksu korrigeerima ei pea? 3) Kas on õige, et renoveerimise pealt tagasi küsitud sisendkäibemaks tuleb deklareerida KMD peal ning tagastada? Kuidas seda täpsemalt peab arvestama ning deklareerima?

Automaks autorendilНовое

Tere, Kui Eesti ettevõte rendib oma ettevõtte autosid klientidele ning mõned rendid on pikaajalisemad, siis kuidas klientidele teha arve automaksu kohta 2025 aastal? Kas võib seda arvel kajastada vahendusena ning käibemaksu ei lisandu või klient tasub automaksu, millele on lisatud käibemaks?

Ehitustööde käibemaksumäär teises EL riigis

Tere Eesti ettevõte teeb ehitustöid Eesti saatkonnas Brüsselis. Alltöövõttu tellitakse tegema teine Eesti ettevõte. Kummalgi ettevõttel ei ole Belgia käibemaksu numbrit. Millise käibemaksumäära peab alltöövõtja lisama arvele, mis esitatakse peatöövõtjale?

Kliinilise psühholoogi teenuste maksustamine

Ettevõttel on alates juulist 2024 Terviseameti tegevusluba osutamaks iseseisvalt psühholoogilise ravi teenuseid. Ettevõte ei ole käibemaksukohustuslane ning siiamaani on kõik arved esitatud KM-ta. Nüüd sai ettevõttel 40 000 EUR piirmäär täis. Kas nüüd peaks ettevõte end registreerima KM-kohustuslaseks ja märkima arvele mingi viite, et saaks maksuvabalt arveid edasi esitada? Või ei pea registreerima? Mis viide arvel olema peab? Maksuvaba on kui on täidetud kõik tingimused: Osutatav teenus on tervishoiuteenus, selle osutamiseks on väljastatud tegevusluba ning teenust osutab tervishoiutöötaja, kaasa arvatud tervishoiutöötajaga võrdsustatud füsioterapeut, kliiniline psühholoog ning logopeed. Need tingimused on täidetud, kuid kas maksuvabalt saab esitada arveid ka nende teenuste eest, mida osutab juhendatav, kes teeb kutselise kliinilise psühholoogi allkirja alusel tööd?

Elektrilaadimise müük läbi rahvusvahelise vahendaja

Tere. Eestis olevates autode elektrilaadijates kehtivad rahvusvahelise maksevahendaja kaardid - välismaine või Eesti klient kasutab laadimisel selle rahvusvahelise vahendaja kaarti, müüja väljastab arve vahendajale ja vahendaja kliendile. Makse vahendaja viitab lepingus, et vastavalt article 38 EU VAT directive (2006/112/EC) peaks nendele müük olema 0% määraga ja pöördmaksustatav. Kas seda punkti saab kohaldada autode elektrilaadimise puhul, tundub, et tegemist on konkreetses punktis osutatava teenusega mitte jaotusvõrgu kaudu müüdava elektriga nagu artikkel viitab? Kas on mõni direktiivi artikkel, mille alusel saame teise liikmesriigi vahendajale müüa elektrilaadimise tehingud 0% pöördmaksuga? Sama artikkel 38 direktiivi viitega on meie poole pöördunud mitu erinevat teise liikmesriigi vahendajat, see tekitab just kõhkluse, et mingi nüanss jääb endal märkamata.

Продажа товара в Исландию

Налогообязанная фирма в Эстонии продает товар в Исландию, ставка налога с оборота 22%?

Продажа услуги

Эстонское юридическое налогообязаное по налогу с оборота лицо оказало услугу другому эстонскому юридическому налогообязанному по налогу с оборота лицу за пределами ЕС. Возникает ли при этой сделке налог с оборота и по какой статье закона о налоге с оборота.

Kinnisvara müügi korral sisendkäibemaksu korrigeerimine

Tere 2022 soetati kinnisvara ( uus korteriomand/eluruum) käibemaksuga ja arvati sisendkäibemaks maha. Seda eeldusel, et eluruumi kasutusse ei võeta ning müüakse mõne aja pärast edasi ( uuena koos käibemaksuga). Müümine aga ei õnnestunud ning 2023 suvel üüriti eluruumina välja (maksuvaba käive). 2024 aasta lõpus ilmselt võõrandatakse ja ilma käibemaksuta, kuna eluruumi on kasutatud. Kinnisvaral on 10-aastane korrigeerimisperiood. 2023 osas korrigeeriti ja kui müüakse 2024, kas siis peab korrigeerima 8 aasta osas? Küsimus: Kuidas toimida soetamise aastaga 2022, kui korter oli müügiootel ja seda ei kasutatud. Kas ka selle aasta eest oleks pidanud/peab 1/10 sisendkäibemaksu tagasi maksma. Tänan!

Rahamaaklerlus

Ettevõte A (käibemaksukohustuslane) osutab teenust ettevõttele B, teenuse sisuks on investorite (kolmandate isikute) leidmine ja raha kaasamine investeeringuteks (ettevõte B ostab koos investoritega ettevõtte C ). Kas tegemist on rahamaaklerluse teenusega ning maksuvaba käibega ettevõtte A jaoks? Lugupidamisega Signe

Kunstiteose ost

Ettevõte ostis kunstiteose kontorisse sisustuselemendina.Ostuarvel kajastatud lõppsumma (2000 eur) ja käibemaks §41 lõige 4 Kuidas kajastada ostuarvet käibedeklaratsioonil ja INF osal B?

Põhivara müük ja käibemaksukohustus

Tere Osaühing soovib müüa temale kuuluva kinnistu (elamumaa), mis on osaühingus põhivarana arvel. Osaühing ei ole käibemaksukohustuslasena registreeritud, kuna osaühingu müügitulu aastas on 20 000 eurot. Elamumaa müügihind on 60 000 eurot. Kas selle tehingu jaoks peab osaühing regsitreerima end käibemaksukohustuslasena ja lisama elamumaa müügihinnale käibemaksu?

Majutusteenuse sisendkäibemaksu maha arvamine

Tere! Tööandja võib hüvitada töölepingu alusel töötava töötaja majutamise kulud, kui on täidetud mõlemad järgmised tingimused: töötaja elukoht asub vähemalt 50 kilomeetri kaugusel töökohast ja töötaja omandis ei ole töökohale lähemal asuvat eluasemena kasutatavat kinnisvara ning need tingimused on täidetud kogu majutamise perioodil. Kulutused majutatva töötaja kohta on kuni 200 eurot kalendrikuus Tallinnas. Kas selliselt majutuskulult võin käibemaksu tagasi arvata? Ja kas kulutused 200 eurot kalendrikuus on on summa koos käibemaksuga või ilma?