Otsi kõigist teabevaradest

Vaadake, kas teabevaras leidub vastus teie küsimusele.

Teabevara – nutiajastu tööriist

Äripäeva teabekeskus on ainulaadne eesti- ja venekeelse erialase info platvorm, kuhu kogutud teave on praktiline, ajakohane, hästi struktureeritud ja lihtsalt kasutatav. 

Kui Teil on erialane küsimus, siis suure tõenäosusega leiate siit sobiva vastuse. Äripäeva teabekeskuses saavad kokku Eesti parimad eksperdid 19 valdkonnast ja nende kolleegid, kes otsivad selget ja usaldusväärset infot.

Miks on Äripäeva teabevara parim infoallikas?

  • Meie autorid on kogenud asjatundjad,  kes teavad, mida praktikutel tegelikult vaja on
  • Teabevara kasutamine on sama lihtne ja kiire kui internetiotsing
  • Info on ajakohane ning vaba liigsest mürast ja reklaamist
  • Äripäev annab sisule usalduse garantii
  • Nõuandekeskuses saate esitada ekspertidele lisaküsimusi.

Teabekeskus on Äripäeva kvaliteedigarantiiga professionaalse info platvorm. 20 tegutsemisaastat ja klientide lojaalsus tagavad usaldusväärse teabe. 

Küsi nõu

14.12.2018 Osalise tööajaga puhkus.

Vastas: Kristi SildTere, Osalise ajaga töötaja puhkuse arvestus toimub sam...

13.12.2018 töötaja ei tule tööle
12.12.2018 Investeeringud

Vastas: maretguldenkohTere! Krediidiasutuse seaduses (vt https://www.riigi...

11.12.2018 Töötajate informeerimine ettevõtte...

Vastas: Kristi SildTere, TLS § 113 lg 1 kohaselt peavad ettevõtte üleandja...

Uudised

Teabevara uuendus: Juht

Teabevara peatükk 2 on täidetud nüüd uue sisuga. Selle peatüki alt leiate edaspidi videoid ja helifaile juhtimise aktuaalsetel teemadel. 

Äripäeva Raadio saates „Äritehnoloogia” räägivad kaugtöö rakendamise väljakutsetest ja kasuteguritest Ave Laas Targa Töö ühingust, Leivo Sepp Microsoftist ja Merli Üle Elisast. Saatejuht on Jürgen Klemm.

Teabevara uuendus: Riigihange

Teabevarale on lisandunud uus peatükk 13 – selle peatüki alt leiate edaspidi videoid ja helifaile riigihanke aktuaalsetel teemadel. 

Registrite ja Infosüsteemide Keskuse hankejuht Mariliis Kannukene ja IT-firma Helmese partner Raul Ennus räägivad Äripäeva Raadio saates „Õigusruum” sellest, kuidas on 2017. aasta riigihangete seadus mõjutanud IT-hangete tegemist ja mida nende korraldamisel ja neil osalemisel silmas pidada. 

Teabevara uuendus: Ehitus

Õiguskantsler on oma Viljandi linna üldplaneeringut käsitlevas kirjas (24.09.2018) asunud seisukohale, et detailplaneeringu asendamine projekteerimistingimustega ei ole võimalik, kuna kavandatud ehitise asukoha piirkonna kohta ei ole Viljandi linna üldplaneeringus esitatud ehitusnõuded projekteerimistingimuste kehtestamiseks piisavad (vt teabevara ptk 5.1.4.). Eeltoodud seisukoht on oluliselt vastuolus omavalitsuste kehtiva praktikaga projekteerimistingimuste väljastamise osas. Nimelt ei ole kehtivad üldplaneeringud koostatud sellise täpsusega, et nendest oleks võimalik välja lugeda täpsemaid ehitustingimusi.

Kuulake ka teabevara meediarubriiki – peatükis Energiatõhususe nõuded (7.2.4.) saate kuulata Äripäeva Raadio saadet „Kas ehitus- ja kinnisvarasektor on valmis liginullenergiahooneteks?” 

Teabevara uuendus: Tootmise juhtimine

Teabevara tööaja arvestussüsteeme käsitlevas peatükis tutvustame seekord tööaja arvestustarkvara Begin (ptk 11.5.2.). 

Tööstusettevõtte juhtimisel on kõige olulisem ressurss aeg. Lisaks iga tootmistsükli optimeerimisele peab ettevõte optimeerima ka oma tööjõudu. Inimtööjõud on paljudes tööstusharudes endiselt väga oluline, ent seda on keerulisem juhtida kui roboteid. Töötajate aja planeerimine, jälgimine ja optimeerimine võib osutuda tõeliseks proovikiviks.

 

Teabevara uuendus: Juhiabi

Gripiaeg on käes ja ka muud viirused kimbutavad töötajaid. Sellega seoses tekib rida küsimusi tööandjale. Kas kontoritöötajat võib maksuvabalt näiteks gripi vastu vaktsineerida? Aga puukentsefaliidi? Kas eksootilisse riiki komandeeringusse suunduva töötaja vaktsineerimine käib erisoodustuse alla? Millised dokumendid peavad olemas olema, et erisoodustust ei tuleks tasuda? Kõigest sellest lugege juhiabi teabevara uuest peatükist 5.1.9. Vaktsineerimise maksustamine.