Otsi kõigist teabevaradest

Vaadake, kas teabevaras leidub vastus teie küsimusele.

Teabevara – nutiajastu tööriist

Äripäeva teabekeskus on ainulaadne eesti- ja venekeelse erialase info platvorm, kuhu kogutud teave on praktiline, ajakohane, hästi struktureeritud ja lihtsalt kasutatav. 

Kui Teil on erialane küsimus, siis suure tõenäosusega leiate siit sobiva vastuse. Äripäeva teabekeskuses saavad kokku Eesti parimad eksperdid 19 valdkonnast ja nende kolleegid, kes otsivad selget ja usaldusväärset infot.

Miks on Äripäeva teabevara parim infoallikas?

  • Meie autorid on kogenud asjatundjad,  kes teavad, mida praktikutel tegelikult vaja on
  • Teabevara kasutamine on sama lihtne ja kiire kui internetiotsing
  • Info on ajakohane ning vaba liigsest mürast ja reklaamist
  • Äripäev annab sisule usalduse garantii
  • Nõuandekeskuses saate esitada ekspertidele lisaküsimusi.

Teabekeskus on Äripäeva kvaliteedigarantiiga professionaalse info platvorm. 20 tegutsemisaastat ja klientide lojaalsus tagavad usaldusväärse teabe. 

Küsi nõu

15.08.2018 Töötaja majutuskulude hüvitamine

Vastas: kpmgbalticsTere! Kui töötaja ei ole oma lähisugulastele kuuluva...

14.08.2018 MTÜ enamlaekunud tulu
14.08.2018 Laen tütarfirmale
14.08.2018 Услуга российской компании

Uudised

Teabevara uuendus: Logistika ja eksport

Eestis reguleerib tõstukite ja nende juhtide tööd seadmete ohutuse seadus. Samas ei esitata seaduses ladudes ja tootmises kauba liigutamiseks kasutatavatele tõstukitele ega nende juhtidele ühtegi konkreetset nõuet. Seega kehtivad tõstukitele ja nende juhtidele üldised seaduses sätestatud nõuded ja puudub kohustus seadmeid üle vaadata ja juhte koolitada. Teemast saate pikemalt lugeda peatükist 8.7.5. Peatüki lõpus on lisamaterjale ja salvestis konverentsilt „Laoseis 2018”, kus samuti tõstukijuhtide nõuetest räägitakse.

Teabevara uuendus: Äriõigus. Näidised ja kommentaarid

Osaniku hääleõiguse piiramist reguleerib äriseadustiku § 177. Osaniku hääleõigust on tarvis piirata olukorras, kus võib tekkida osaniku ja osaühingu huvide konflikt. Osanikud peavad osaühingu kohta otsuseid tehes lähtuma eelkõige osaühingu huvidest, mitte oma isiklikest või mõne enda kontrollitava äriühingu huvidest. Teemast saate põhjalikumalt lugeda uuenenud peatükist 4.2.4.

Teabevara uuendus: Maksud

Augusti alguses uuendasime maksuteabevaras maksu- ja tolliameti elektrooniliste süsteemide loetelu. Näiteks võite sealt leida laoarvestuse ja -aruandluse andmekogu LAAK, kus tuleb kajastada alates 1. veebruarist 2019 kehtima hakkava maksukorralduse seaduse § 259 alusel kütuse ladustamise või töötlemisega seoses peetavat arvestust. Vaadake lähemalt peatükist 7.3.16.

Värskena leiate teabevarast info ka maksusaladuse (ptk 4.2.3) ning pakendiettevõtja kohustuste ja pakendiaktsiisi (ptk 7.2.4) kohta.

 

 

Teabevara uuendus: Dokumendid

Dokumendinäidiste teabevara peatükist 11.17 leiate nüüd ettevõtte privaatsuspoliitikat kajastava dokumendi vormi. Selle dokumendiga annate ettevõtjana teada, kuidas kogute, kasutate, avaldate, edastate ja säilitate klientide, töötajate ja külaliste isikuandmeid.

Teabevara värskes peatükis 12.1 aga saate kuulata, mis on rahvusvahelised vandekohtud ja mis kasu võiks neist olla ettevõtjal. 

 

Teabevara uuendus: Tootmise juhtimine

Teabevara uues peatükis (8.11.) tutvustame erinevaid viise, kuidas tootmisjuhi aega kokku hoida. 

Üks oluline märksõna siin on isejuhinduvus. Jälgi, millistes olukordades alluvad soovivad, et juht langetaks otsuseid. Seejärel mõtle, kas selles olukorras oleks võimalik rakendada juhtimispraktikaid, mis aitavad alluval ise otsustada. Otsustamine tähendab ka vastutuse võtmist, seega tuleb toetada töötajate julgust ja oskuseid otsuste tegemisel. Kui isejuhinduvus on korraldatud puudulikult, „delegeerivad“ alluvad oma probleemid ülemusele lahendada.