Otsi kõigist teabevaradest

Vaadake, kas teabevaras leidub vastus teie küsimusele.

Teabevara – nutiajastu tööriist

Äripäeva teabekeskus on ainulaadne eesti- ja venekeelse erialase info platvorm, kuhu kogutud teave on praktiline, ajakohane, hästi struktureeritud ja lihtsalt kasutatav. 

Kui Teil on erialane küsimus, siis suure tõenäosusega leiate siit sobiva vastuse. Äripäeva teabekeskuses saavad kokku Eesti parimad eksperdid 19 valdkonnast ja nende kolleegid, kes otsivad selget ja usaldusväärset infot.

Miks on Äripäeva teabevara parim infoallikas?

  • Meie autorid on kogenud asjatundjad,  kes teavad, mida praktikutel tegelikult vaja on
  • Teabevara kasutamine on sama lihtne ja kiire kui internetiotsing
  • Info on ajakohane ning vaba liigsest mürast ja reklaamist
  • Äripäev annab sisule usalduse garantii
  • Nõuandekeskuses saate esitada ekspertidele lisaküsimusi.

Teabekeskus on Äripäeva kvaliteedigarantiiga professionaalse info platvorm. 20 tegutsemisaastat ja klientide lojaalsus tagavad usaldusväärse teabe. 

Küsi nõu

21.09.2018 töölepingu erakorraline ülesütlemine

Vastas: Kristi SildTere, TLS § 91 lg 1 ja lg 3 sätestavad, et töötaja võib...

21.09.2018 Töölepingu lõpetamine

Vastas: Kristi SildTere, kuna Teie kiri ei sisalda selget küsimust, siis s...

21.09.2018 osaühingu oma osa
18.09.2018 Lähetuse päevaraha maksuvaba määr Taanis

Vastas: kpmgbalticsTere!  Taanis makstav päevaraha on 498 Taani kr...

Uudised

Teabevara uuendus: Lepingud

Litsentsileping on üks kasutuslepingu liikidest, mida reguleerib võlaõigusseaduse 18. peatükk ning eriseaduste (autoriõiguse seadus, kaubamärgiseadus, patendiseadus, kasuliku mudeli seadus jne) vastavad sätted. Sel teemal lugege lähemalt peatükist 2.4. Litsentsilepingu kommenteeritud näidise ja allalaaditava vormi leiate peatükist 2.4.1.

Teabevara uuendus: Ettevõtja

Uuest peatükist 5.5.3.2. Äritegevuse alustamine Hispaanias saab teada, et selles riigis võtab kõik aega ning äärmiselt olulised on inimestevahelised suhted. Kui näiteks Eestis või Suurbritannias tuntakse esmalt huvi äripartneri professionaalsete oskuste ja saavutuste vastu, siis Hispaanias püütakse esmalt aru saada, milline on äripartner inimesena. Pelgalt kuldne krediitkaart, doktorikraad või muljet avaldav CV ei ava uksi, kui inimliku vahetu suhtluse etapp on läbimata.

Värskes peatükis 11.2.6. Äriühingu tegelik kasusaaja käsitletakse 1. septembril 2018 jõustunud rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduse muudatust. Selle alusel peab äriühingu juhatus äriühingu tegelike kasusaajate kohta andmeid koguma ning need äriregistrile esitama. Tegeliku kasusaaja andmed peavad esitama nii ühemehefirmad kui ka suured kontsernid, samuti mittetulundusühingud ja sihtasutused ning veel mitmed juriidilised isikud hiljemalt 31. oktoobriks 2018. 

 

Teabevara uuendus: Finantsjuhtimine

Uues peatükis 7.1.7. Äriühingu tegelik kasusaaja käsitletakse 1. septembril 2018 jõustunud rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduse muudatust. Selle alusel peab äriühingu juhatus äriühingu tegelike kasusaajate kohta andmeid koguma ning need äriregistrile esitama. Tegeliku kasusaaja andmed peavad esitama nii ühemehefirmad kui ka suured kontsernid, samuti mittetulundusühingud ja sihtasutused ning veel mitmed juriidilised isikud hiljemalt 31. oktoobriks 2018. 

Uue kohustuse peamine eesmärk on tagada, et juhatusel on asjakohane ja täpne teave äriühingu tegelike kasusaajate ja omandiõiguse või teiste kontrolli teostamise viiside kohta. Esimese sammuna tuleb tuvastada tegelikud kasusaajad, vajaduse korral dokumenteerida teave tegelike kasusaajate ja tuvastamisviisi kohta ning seejärel esitada nõutud andmed äriregistrile.

Kuidas kasutada ära andmete täit potentsiaali juhtimisotsuste tegemiseks? Selleks aitame luua selget ja tervikut katvat juhtimise aruandlust. Tulekul on konverents uuendusmeelsetele juhtidele, finantsjuhtidele ja äriarendajatele. Täpsemat infot saate vaadata SIIT.

 

Teabevara uuendus: Juhiabi

Juhiabid puutuvad oma töös igapäevaselt kokku erineva profiiliga inimestega ning tihtipeale ka erinevate emotsioonidega. Koolitaja Jaanus Kangur tuleb appi ning annab peatükis 7.5 head nõu, kuidas keerukatest situatsioonidest võitjana välja tulla.

Esmakordselt on juhiabi teabevarasse lisatud ka audio (veebis), mille leiate peatüki juurest, milles koolitaja Ene Seidla räägib toimetulekust konfliktsete olukordadega.

Teabevara uuendus: Dokumendid

Septembris leiate uute dokumentidena näidise juhuks, kui maksekäsule on esitatud määruskaebus ning tuleb anda oma seisukoht sellele määruskaebusele, kommenteeritud näidis ja dokumendivorm on peatükis 8.46.

Peatükist 8.47 saate vajadusel alla laadida ingliskeelse volikirja kohtumenetluse jaoks, peatükist 8.49 aga võlgade ümberkujundamise avalduse.

Alates sellest kuust valmib dokumendinäidiste teabevara koostöös advokaadibürooga Kaarma & Kaldvee ning peatoimetajad on vandeadvokaat ja partner Rait Kaarma ja jurist Elena Lass.