Otsi kõigist teabevaradest

Vaadake, kas teabevaras leidub vastus teie küsimusele.

Teabevara – nutiajastu tööriist

Äripäeva teabekeskus on ainulaadne eesti- ja venekeelse erialase info platvorm, kuhu kogutud teave on praktiline, ajakohane, hästi struktureeritud ja lihtsalt kasutatav. 

Kui Teil on erialane küsimus, siis suure tõenäosusega leiate siit sobiva vastuse. Äripäeva teabekeskuses saavad kokku Eesti parimad eksperdid 19 valdkonnast ja nende kolleegid, kes otsivad selget ja usaldusväärset infot.

Miks on Äripäeva teabevara parim infoallikas?

  • Meie autorid on kogenud asjatundjad,  kes teavad, mida praktikutel tegelikult vaja on
  • Teabevara kasutamine on sama lihtne ja kiire kui internetiotsing
  • Info on ajakohane ning vaba liigsest mürast ja reklaamist
  • Äripäev annab sisule usalduse garantii
  • Nõuandekeskuses saate esitada ekspertidele lisaküsimusi.

Teabekeskus on Äripäeva kvaliteedigarantiiga professionaalse info platvorm. 20 tegutsemisaastat ja klientide lojaalsus tagavad usaldusväärse teabe. 

Küsi nõu

16.01.2019 Töölepingu ülesütlemise vormistamine
16.01.2019 Töölepingu säilitamine peale töösuhte...
16.01.2019 Töölepingu erakorraline ülesütlemine...

Vastas: Kristi SildTere, Kui töötajale ei ole rohkem kui 12 kuu jooks...

16.01.2019 Valveaja tasu

Vastas: Kristi SildTere, TLS § 48 lg 1 sätestab, et kui töötaja ja tööandj...

Uudised

Teabevara uuendus: Raamatupidamine

Raamatupidamise personaliarvestuse osasse on lisandunud uus peatükk 3.1.7.2. Töötamise registrisse lisanduvad uued andmed.
Jaanuarist tuleb töötajate registris uue töölepingu alusel töötava isiku registreerimisel lisada täiendava infona tööaja määr, juunist ka info ametinimetuse ja töötamise asukoha kohta. See uus kohustus tekitab algul tõenäoliselt veidi segadust. Diana Beltadze Statistikaametist selgitab, miks seda muudatust vaja oli ning annab juhiseid tegutsemiseks.

 

Teabevara uuendus: Töösuhted

Jaanuaris uuendasime põhjalikult kogumispensioniga seotud teavet. Kohustuslikku kogumispensioni ei kogu mitte kõik töötajad, vaid need, kes vastavad kogumispensioni seaduses kohustusliku kogumispensioni makse maksjatele kehtestatud nõuetele. Millised need on, milline on kogumispensioni maksemäär ja riigi täiendava eraldise suurus ning kuidas arvestatakse kogumispensioni makset isikul, kellele laekub tulu ettevõtlustulu kontole, sellest saade lähemalt teada peatükist 7.8.10.

Aasta algusega seoses täiendasime ka sotsiaalmaksu peatükki 7.8.4. Viimasel ajal oleme uuesti käsitlenud mitmeid avaliku teenistuse aspekte peatüki 4.5 alapeatükkides ja seekord on tähelepanu ametniku distsiplinaarvastutusel, kus näiteks distsiplinaarkaristuse määramise pädevuse küsimuses kajastame Riigikohtu 07.06.2018 antud selgitust. Vaadake lähemalt peatükist 4.5.5.

 

Teabevara uuendus: Riigihange

Audiopeatükis 13.2. saate kuulata, kuidas tuua riigihangetesse vastutustundlikkus ning kuidas saada lahti levinud tavast hangete hindamisel vaid hinda vaadata. Teema üle arutlevad riighangete seaduse raamistiku väljatöötamisse panustanud Põhja-Eesti Regionaalhaigla juht Argis Peedu, vastustundlikku tarbimist esindava MTÜ Mondo eestvedaja Kristina Mänd ja riigipoolset hankijat esindab Mari-Liis Sööt, Justiitsministeeriumi analüüsitalituse juhataja. Vestlust juhib Miltton Nordics tegevjuht Annika Arras.

Teabevara uuendus: Juht

Juhi jaoks on oluline töötajate töövõimekus. Samas on tulemuslik töö saavutatav vaid siis, kui töötaja on piisavalt puhanud. Alati ei pruugi aga puhkus pakkuda rõõmu ja sageli ei taasta see ka energiavarusid. Juba puhkuse planeerimine võib olla närvesööv, sageli ei puhata järjest, vaid osade kaupa, tööga tegeletakse puhkuse ajal ning puhkuselt naastes ootavad ees kuhjunud tööülesanded. Kuidas puhata õigesti, ehk nii, et puhkuse järel saavutatakse kiiresti endine töövorm? Sellest lähemalt teabevara uues peatükis 3.2.6.

Teabevara audiopeatükis (2.2.) on seekord lisatud raadiosaade välistöötajate värbamisest. 

Teabevara uuendus: Juht

Teabevara audio- ja videopeatükis 2.2. saab kuulata raadiosaadet välistöötajate värbamisest. 

Vestlusringis osalevad: Killu Vantsi, Siseministeeriumi kodakondsus- ja rändepoliitika osakonna nõunik; Kaisa-Triin Kosenkranius, Work in Estonia turundusspetsialist; Pille Room, Arvato Services Estonia personalijuht; Liis Valk, Politsei- ja Piirivalveameti arendusbüroo peaspetsialist.