Filtreeri
Prototüübi väljatöötamine ja arenduslepingUus
Frantsiisi kajastamine raamatupidamises
Prototüüp - varu või immateriaalne pv?
Ettevõte arendab täiesti uuel tehnoloogial põhinevat toodet. Arendustegevuse käigus valmis prototüüp. Selle valmimisel tehtud kulud on kapitaliseeritud immateriaalse põhivarana. Pärast prototüübi valmimist otsustati, et töö on olnud väga edukas ja prototüüpi on võimalik välja rentida. Kas oleme õigesti aru saanud, et prototüübi arendusväljaminekud saab kapitaliseerida? Või tuleks prototüüp arvele võtta käibevarana?
Ettevõte ostis garaaži, mida kasutab põhitegevuse käigus. Garaaž on ostetud notari liikmesuse lepingu alusel. Kas Garaaž tuleb bilansis kajastada materiaalse või immateriaalse põhivarana?
Ettevõte ostis garaaži, mida kasutab põhitegevuse käigus. Garaaž on ostetud notari liikmesuse lepingu alusel. Kas Garaaž tuleb bilansis kajastada materiaalse või immateriaalse põhivarana?
Sõiduauto oli firmal kasutusrendis ning alates septembrist 2021 firma ostis välja jääkmaksumusega. Kuidas põhivarana arvele võtta?
Põhivara lisagarantii ja kindlustus
Kas põhivara soetusmaksumusse võib kapitaliseerida põhivara a) lisagarantii ja b) kindlustuse.
Добрый день
Фирма А покупает у фирмы Б имматериальное имущество. Договор вступает в силу 01.02 однако дата счета 25.02. С какого месяца необходимо начинать начислять амортизацию?
ettevõte asfalteeris oma platsi. Kas see tuleb arvele võtta kui rajatis ja arvestada amortisatsiooni?
Tere
Osteti tootmismasin ja otsustati müüa see järgmine kuu. Kuidas seda kajastada raamatupidamises? Kas võtta üles põhivarana ja siis müüa ka põhivarana?
Osakapitali sissemakse põhivarana/kinnisvarana
Tere
Kas osakapitali saab ka sissemaksta kinnisvarana, mis võetakse põhivaraks (kinnisvara on ettevõtte nimel ning kasutatakse seda rendipinnana).
Kui jah, siis kuidas toimidahiljem siis, kui kinnisvara soovitakse müüa?
Kas põhivara ostmisel paigaldamiseks tehtavate elektriotööde maksumuse võib arvata põhivara soetusmaksumuse hulka?
Tere
Küsimus patendi kohta. Ettevõte taotleb patenti, hetkel on tehtud märkimisväärseid kulutusi ja see kajastatakse immateriaalse põhivarana bilansis. Hetkel on patent "ootel" seisus ja see peaks nö valmis saama umbes 4-5 aasta pärast. Kas selle kohta kehtib samuti RTJ5 pt 29 - et amortiseerima saame hakata alates valmisoleku hetkest?
Tere! Firma A esitas ettemaksu arve Firma B, selgitusega masina ettemaks .Firma B kajastas oma raamatupidamises ostu järgmiselt: D ettemaks põhivara eest 15000, D käibemaks 3000, K võlg tarnijatele 18000. Tasus ka samas arve D võlg tarnijatele K pank.Aastal 2020 esitas firma A firmale B kuluarve summas 2460, millest km 410 eurot. Kuna B puudusid rahalised vahendid, otsustati kokkuleppel A teha tasaarveldus. B raamatupidamises järgmised kanded: D võlg tarnijatele ja K ettemaks pv eest 2460. 31.12.2020 aasta saldode võrdlemisel on Firma B ettemaksukontol 12540, firma A aga 15540.
Küsimus : Firma A näitab saldode võrdluses, et Firma B ettemaks on 15540, kuid firma B on ettemaksu saldo 12540. Mis on firma B valesti? Selgituseks veel siia , et mõlemad firmad on käibemaksukohustuslased.