tähtajatu üürilepingu erakorraline lõpetamineUus
Loomeisikute (vabakutseliste) lepingud
Компания желает заключить договор подряда (уборка территории) с фирмой.
Оформление договора с представительством
AS-i juhatuse olemasolemise kohustus
Austatud nõustaja, VÕS eristab veose- ja eskpedeerimislepingut, kusjuures esimene on töövõtt ja teine käsund.
Kas riigihanke kontekstis on korrektne rääkida ühiselt nimetatuna transporditeenuse tellimisest, silmas pidades nii Eesti-siseseid kui rhv. vedusid ja alusdokumentide juurde lisatud lepingu kavandis nimetamata, kummaga on tegu.
Tööturul liikumist piirav punkt teenuselepingus
Meie ettevõte (tellija) soovib sõlmida teenuse lepingu koristusfirmaga(täitja). Lepingus on alljärgnev punkt 3.4, mis meie hinnangul pole seadusega kooskõlas. Palun teie õigusliku hinnangut, kas antud punkt eksib seaduse vastu ja kahjustab töötaja ning meie huve? Meie arvamusel piirab see punkt kogu „täitja“ töötajaskonna vaba liikumist tööjõuturul ja meie ettevõttel töötajaid vabalt valida. Täitja väidab, et see punkt on seadusega kooskõlas ja ei soovi punkti muuta.
3.4. Tellijal ei ole õigust ilma Täitja kirjaliku nõusolekuta lepingu kehtivuse ajal ja 6 (kuue) kuu jooksul peale Lepingu lõppemist tööle võtta või anda sarnaseid tööülesandeid isikule, kes töötab või on töötanud Täitja juures eelneva 6 (kuue) kuu jooksul. Vastasel korral on Tellija kohustatud Täitjale tasuma 3 (kolme) kuu lepingulise teenustasu.
Tere! Palun öelge, kas juhatuse liikmel on õigus saada haigekassast haigushüvitist selliselt, et temale säilib kokkulepitud igakuine töötasu?
Lugupidamisega
Mitu päeva peab olema vahe uue VÕS lepingu sõlmimisel. Eelmine leping lõppes 30.dets.2021.a.
Арендная плата во время локдауна
Здравствуйте
Наша история началась в марте 2020 года, когда правительством был объявлен локдаун, торговые центры закрылись, магазины не работали. Наш магазин тоже не работал. По окончании локдауна, в мае 2020 года, мы написали письмо арендодателю о расторжении договора аренды. По условиям договора предупредить о расторжении договора мы должны были за 2 месяца. То есть договор действовал до середины июля, а фактически магазин не работал с середины марта. Счета за аренду выставлялись месяцем вперёд. Поэтому аренда за март и апрель, а также, коммунальные услуги за март нами оплачены полностью, а это было время локдауна и магазин не работал. Нам сделали только скидку 50% на аренду за май месяц. Арендодатель требует с нас оплаты всех счетов, за аренду и коммунальные платежи, вплоть до середины июля. Пытались договориться и разделить расходы пополам, но арендодатель не соглашается. В связи с этим несколько вопросов: 1.Должны ли мы оплачивать счета за аренду и счета за коммунальные услуги за время локдауна (магазин не работал)¿ 2. Должны ли мы оплачивать счета за аренду и счета за коммунальные услуги в период после локдауна и до середины июля (магазин не работал, помещение было пустое)¿ 3.Во время локдауна убытки были у арендодателя и у арендатора.Какие есть статьи и в каких законах, дающие нам право получить скидку¿
Kahe äriühingu vahel sõlmitakse konsultatsioonileping teatud teenuste osutamiseks (üürikinnisvara haldusega seotud teenused) kindlaks määratud tähtaja jooksul (2 aastat). Millele tuleb pöörata tähelepanu, et leping ei kvalifitseeruks töölepinguks.
Küsimus Äriseadustiku § 159 l. 1 p. 4 kohta
Tere
Äriseadustiku § 159 l. 1 p. 4:
(1) Osaühing ei või anda laenu: 1) oma osanikule, kelle osa esindab rohkem kui 5 protsenti osakapitalist; 2) oma emaettevõtja osanikule, aktsionärile või liikmele, kelle osa või aktsiatega on esindatud rohkem kui 5 protsenti emaettevõtja osa- või aktsiakapitalist; 3) isikule osaühingu osa omandamiseks; 4) oma juhatuse ega nõukogu liikmele ega prokuristile.
Osaühing soovib anda 5 %- lise osaluse ühele enda töötajale, kellele on 2020. aastal väljastatud laen, mille tagastamise lõpptähtaeg saabub 2027. aastal.
Ettevõtte ainuomanik on otsustanud selle töötaja, kellest saab 5 %- lise osalusega osanik, ka määrata juhatuse liikmeks käesoleval aastal. Kas laenukeeld kehtib ka tagasiulatuvalt varem sellele töötajale antud laenu kohta? Või hakkab laenukeeld kehtima alles siis, kui ettevõtte töötaja, kes omandab ettevõttes 5 %- lise osaluse, soovib ettevõttest järgmist laenu saada, olles ise juba juhatuse liige? Samas on sellele 2022.aastal juhatuse liikmeks saavale töötajale juba 2020. aastal laen väljastatud. Kas see töötaja peaks ettevõttele selle 2020. aastal saadud laenu tagasi maksma enne juhatuse liikmeks saamist?
Küsin ka osanike häälte arvu kohta. Praegu on ettevõtte põhikirjas kirjas, et osakapitali suurus on 2500 eurot ja osakapital koosneb ühest osast ja ettevõttel on üks osanik. Kui ettevõtte töötaja omandab 5 %- lise osaluse ja tema osa suurus on 5 % ehk 131,58 eurot ja teise osa suurus 95 % on 2500 eurot, siis kuidas jaguneb häälte arv osanike vahel? Mitu häält siis kummalgi osanikul on? Ettevõtte osakapital kokku oleks siis 2631,58 eurot.
Kas ettevõte peaks siis muutma põhikirja nii: "osa iga üks sent annab ühe hääle" ?
Kas seejärel koosneks osakapital kahest osast:
1 osa väärtusega 2500 eurot ja sellel osanikul on 2500 häält
ja
1 osa väärtusega 131,58 eurot ja sellel osanikul on 131,58 häält
?
Märge üürilepingu kohta kinnistusraamatusse
Tere,
Kas saab teha märke kinnistusraamatusse kinnisasja üürilepingu kohta koos kandega, et pooled on kokku leppinud üürniku eesõiguse kohta (üürilepingu pikendamiseks)? Ehk siis mis on üürniku eesõiguse kinnistusraamatusse kandmise kord?
Ette tänades,
Elena Avdosheva