Personalijuhtimine | Äripäeva teabevara

Personalijuhtimine

Teabevarad

Teabevara uuendus

Üks ja sama kriis mõjutab erinevaid organisatsiooni erinevalt. Paljuski sõltub kriisi mõju kriisi eripärast, organisatsiooni eripärast, töötajate valmisolekust keeruliseks olukorraks, otsustajate psühholoogilisest ja sotsiaalsest küpsusest, kriisist sõltuvate piirangute mõjust tööle, organisatsiooni rahalistele võimalustele jne.

Mis on kriis ja mida teha kriisis? Loe lähemalt peatükist 9.1.4. Kuidas motivatsiooni hoida ja taastada kriisi perioodil

Teabevara uuendus

Koroonakriis pööras pea peale olukorra tööturul. Kui paljudele ametikohtadele püüti varem üksteiselt kandidaate üle lüüa, siis nüüd on ähvardab mõnes kohas kandidaatide üleküllus. Kuid mitte igal pool. Muutustest ja uutest trendidest värbamismaastikul rääkis teabevara tunnis Recruitmenti värbamispartner Heleen Anderson. Saadet juhtisid personalijuhtimise teabevara peatoimetaja Külli Gutmann ja Piret Frey.

Saadet saad kuulata audiofailide alt või peatüki 5.1.3 lõpust.

Õigusuudis
Õigusuudise teade

Juunikuu õigusuudiste teemad

 • Plaanitakse ulatuslikke muudatusi kehtivasse pankrotiseadusesse
 • Arvutivõrgu abil sõlmitud lepingute tõendamine
 • Ärisaladusena käsitatav info

Õigusuudised valmivad Äripäeva teabekeskuse ja advokaadibüroo TARK koostöös. Juunikuu õigusuudised koostas advokaadibüroo TARK partner, vandeadvokaat Allar Aru.

Õigusuudiseid saavad lugeda kõik teabevara tellijad allolevalt lingilt.

Teabevara uuendus

Oma olemuselt on juht treener. Kui mõelda mõne võistkondliku ala peale, on treeneri eesmärk meeskond võimalikult hästi toimima panna. Mängijaid jälgides treener teab, kes mängijatest milliselt positsioonilt korvile visates kõige paremini tabab. Tema ülesanne on korraldada mäng nii, et just see mängija saaks oma tugevaimas kohas palli ning viskaks selle korvi, et tuleks võit või soovitud tulemus. Täpselt sama eesmärk on igapäevaselt ka meeskondade või ettevõtete juhtidel. Küsimus on vaid selles, kuidas meeskond nii toimima saada, et võit koju tuua?

Töötajate võimustamisest kirjutab personalijuhtimise teabevara uues peatükis edutreener ja koolitaja Priit Kuuskme.

Teabevara uuendus

Koroonakriis on tekitanud pingeid töösuhetes: inimesi on koondatud, palku on kärbitud ning on oht, et pinged moonduvad inetusteks. Kuidas seda vältida ning mis töövaidlusmuredega nende poole pöördutakse, rääkis Äripäeva hommikuprogrammis tööinspektsiooni peadirektori asetäitja Meeli Miidla-Vanatalu. Saate tegid Priit Pokk ja Rivo Sarapik.

Audio leiad peatüki 3.7 lõpust või audiofailide alt.

Teabevara uuendus

Personalijuhtimise teabevara uues peatükis (5.1.3) kirjutab CVO Recruitmenti värbamispartner Heleen Anderson põhjalikult värbamisprotsessi etappidest ja sellest, mida igal etapil silmas pidada.

Värbamise edukus sõltub paljuski värbamisprotsessi ülesehitusest ning nn closing’ust ehk sellest, kuidas motiveerida värbamisprotsessi lõpus välja valitud kandidaati tööpakkumist vastu võtma. Läbipaistev ja selge värbamisprotsess suurendab kandidaadi huvi ettevõtte ja pakutava rolli vastu ning aitab ka ettevõttel veenduda kandidaadi oskustes ja sobivuses organisatsiooni väärtustega.

Järgmiseks kirjutame teabevaras võimustamisest ehk sellest, kuidas õigete juhtimisvõtetega saavutada seda, et töötajad oleksid pühendunumad ja võtaksid rohkem vastutust.

 

Õigusuudis
Õigusuudise teade

Maikuu õigusuudiste teemad

 • Juhtidele antakse lisaaega makseraskuste ületamiseks
   
 • Tuleviku äriühingu koosolekul saad hääletada reaalajas, olenemata asukohast
   

 • Kiire abi väikeettevõtjatele ja turismisektori ettevõtjatele
   

 • Kobarseadusega kriisi vastu
   

Õigusuudised valmivad Äripäeva teabekeskuse ja advokaadibüroo TARK koostöös. Maikuu õigusuudised koostas advokaadibüroo TARK vanempartner, vandeadvokaat Aare Tark.

Õigusuudiseid saavad lugeda kõik teabevara tellijad allolevalt lingilt.

 

 

Õigusuudis
Õigusuudise teade

Eriolukorras käsitletavad õigusuudiste teemad

 • Töösuhted
  Töötasu ja koormuse vähendamine
  Kaugtöö tegemisega seotud kulud ja töölähetus
  Töötasu hüvitise saamise eeldused
   
 • Lepingulised suhted
  Vääramatu jõud
  Lepinguliste kohustuste vahekorra muutumine
   

 • Üürilepingud
   

 • Ühinguõigus
  Koosolekute korraldamine
   

Õigusuudised valmivad Äripäeva teabekeskuse ja advokaadibüroo TARK koostöös. Aprillikuu õigusuudised koostas advokaadibüroo TARK juhtivpartner, vandeadvokaat Tanel Tark.

Õigusuudiseid saavad lugeda kõik teabevara tellijad allolevalt lingilt.

 

Teabevara uuendus

Kaugtööpoliitika sõltub väga palju ettevõtte tegevusvaldkonnast, organisatsioonikultuurist ja kaugtöö mahust. Pole võimalik koostada kaugtööpoliitika näidisdokumenti, mis sobiks kõigile ettevõtetele. Samas on teemasid, mida tuleks kaugtööpoliitika dokumendis käsitleda, et tööandja ootused oleksid töötajale selged ja üheselt mõistetavad. Lähemalt kirjutab neist teabevara peatoimetaja, Talentor Estonia OÜ personaliotsingu konsultant Külli Gutmann peatükis 3.11.3 Kaugtöö korraldamine.

Teabevara uuendus

Eesti Töötukassa karjäärinõustamise peaspetsialist Sandra Lindermann räägib oma kogemustest kaugtöö tegemisel mitte lihtsalt kodukontorist, vaid lausa välismaalt. Lisaks muudele nõuannetele, on tal soovitused ka kaugtöö tegija juhile:

 • Sõlmige töökorralduse osas konkreetsed kokkulepped.
 • Rääkige töötajaga ootustest ja kõhklustest.
 • Arutage läbi, milliste ülesannete täitmine võib olla kaugtöö ajal raskendatud.
 • Suhelge töötajaga regulaarselt.

Lugege lähemalt peatükist 3.11.1.2.

Lehed