Juht | Äripäeva teabevara
Teabevara uuendus

Disainiprotsessis on iga tegevusetapi jaoks loodud erinevaid tööriistu ehk tehnikaid, mille vahel disainer valib loovalt vastavalt probleemipüstitusele ning kontekstile ja teadaolevale informatsioonile. Samas on välja kujunenud teatud tüüpilisemad tehnikad, mis on universaalsed ning sobivad kasutamiseks väga paljudes esmapilgul eriilmelistes disainiprojektides. Lähemalt uues peatükis 4.15.

Punktuaalselt üheksast viieni kontoris viibimise asemel kodus või mõnes muus kohas töötamine kipub esimese hooga soodustama ülepingutamist, ent kui reeglid paika panna, võib see hoopis aidata liiga palju töötamise nõiarattast välja murda. Kuulake uut audiopeatükki 2.25.

Teabevara uuendus

Punktuaalselt üheksast viieni kontoris viibimise asemel kodus või mõnes kolmandas kohas töötamine kipub esimese hooga soodustama ülepingutamist, ent kui reeglid paika panna, võib see hoopis aidata liiga palju töötamise nõiarattast välja murda.

Kuulake uut audiopeatükki 2.25.

Teabevara uuendus

Juhi teabevara juulikuine täiendus käsitleb disainmõtlemist. Disainimõtlemise protsessis tehakse kõigepealt kindlaks probleem ning seejärel täpsustatakse probleemi n-ö sihtrühm ning selle vajadused. Jätkatakse võimalike lahenduste otsimisega, kandes üle juba analoogsetes olukordades toimivaid lahendusi, ent samas proovitakse leida ka täiesti uusi ja esmapilgul võimatuid lahendusi.

Teabevara uuendus

Uues audiopeatükis 2.24. räägivad ISS Uus-Meremaa personalijuht Helo Tamme ja Grant Thornton Balticu personalijuht Marge Litvinova sellest, kui palju on toonud eriolukord tööstressi, mida teha, kui töötajad ei taha kontorisse tagasi tulla ja kuidas on praegu lood talentide leidmisega.

Teabevara uuendus

Agiilse mõtteviisi korral saavutatakse ambitsioonikaid eesmärke sammhaaval katsetades, tihedas koostöös ekspertide ja kasutajatega, hoolikalt prioriteete seades ning tagasisidet arvestades. Agiilse filosoofia järgi kulgeb igasugune edenemine spiraalselt ja edu kriteeriumiks on tark paindlikkus. Lugege lähemalt muutuste juhtimise nõustaja Eva-Maria Kangro kirjutatud peatükist 12.12.1.

 

Õigusuudis
Õigusuudise teade

Juunikuu õigusuudiste teemad

 • Plaanitakse ulatuslikke muudatusi kehtivasse pankrotiseadusesse
 • Arvutivõrgu abil sõlmitud lepingute tõendamine
 • Ärisaladusena käsitatav info

Õigusuudised valmivad Äripäeva teabekeskuse ja advokaadibüroo TARK koostöös. Juunikuu õigusuudised koostas advokaadibüroo TARK partner, vandeadvokaat Allar Aru.

Õigusuudiseid saavad lugeda kõik teabevara tellijad allolevalt lingilt.

Teabevara uuendus

Teabevara uus peatükk 6.8. käsitleb töövägivalla teemat. Töötervishoiu ja tööohutuse seadus järgi peab tööandja hoolitsema lisaks töötaja füüsilisele tervisele ka tema vaimse tervise eest ja vältima tööstressi tekkimist. Töövägivalla all kannatamine ei põhjusta muutusi üksnes inimese psüühilises seisundis, vaid psüühilise pingega võivad kaasneda muutused ka tema füüsilises tervises. Tagajärjena haarab kogu organismi stressisesund, mis kasvab üle distressiks ehk võimetuseks stressiga toime tulla. 

Teabevara järgmise täiendusena saab lugeda Eva-Maria Kangro artiklit muutuste juhtimisest.

Teabevara uuendus

Seekordse „Teabevara tunni“ (ptk 2.24.) külalisteks on psühholoog, juhtide koolitaja ja nõustaja Mare Pork ning pereterapeut Katrin Saali Saul. Räägime sellest, millised emotsioonid meid kriisi ajal vallutavad ja miks me ei peaks praeguse olukorra üle kurtma. Vestlust juhib Äripäeva teabekeskuse juht ja juhi teabevara peatoimetaja Liivi Kedelauk.

Teabevara uuendus

Audiopeatükis 2.23. kõneleb ettevõtja, koolitaja ja tööõnne otsija Tiina Saar-Veelmaa sellest, kuidas keeruline aeg ei vabasta juhte väärikast käitumisest. Saate teises osas vastavad lisaks Tiina Saar-Veelmaale küsimusele, mida head praegune keeruline aeg meile kaasa annab, üheksa siinset juhti. Sõna saavad Sten Tamkivi, Margus Uudam, Kaarel Holm, Keit Kasemets, Nele Peil, Heiki Rits, Gerri Kodres, Gert Jostov ja Raivo Rand. 

Videopeatükis 2.22. räägib aga advokaadibüroo Sorainen vandeadvokaat Pirkko-Liis Harkmaa töö püsivast ümberkorraldamisest.

Õigusuudis
Õigusuudise teade

Maikuu õigusuudiste teemad

 • Juhtidele antakse lisaaega makseraskuste ületamiseks
   
 • Tuleviku äriühingu koosolekul saad hääletada reaalajas, olenemata asukohast
   

 • Kiire abi väikeettevõtjatele ja turismisektori ettevõtjatele
   

 • Kobarseadusega kriisi vastu
   

Õigusuudised valmivad Äripäeva teabekeskuse ja advokaadibüroo TARK koostöös. Maikuu õigusuudised koostas advokaadibüroo TARK vanempartner, vandeadvokaat Aare Tark.

Õigusuudiseid saavad lugeda kõik teabevara tellijad allolevalt lingilt.

 

 

Lehed