Juht | Äripäeva teabevara
Teabevara uuendus

Kriisiaeg on alati muutusterohke ja raskesti ennustatavate trendidega. See toob kaasa prioriteetide paljususe, intensiivsemad tööpäevad, pingelisema tööõhkkonna. Pinge kasvades suureneb ka tulemuslikkus – vahetult enne etteantud tähtaja saabumist muutub inimene efektiivseks. Kui selline pinge on aga pidev, siis aju väsib ja tulemuslikkus hakkab kiiresti vähenema. Koos sellega väheneb ka pingetaluvuse võime. Inimene hakkab kergesti väsima, ärritub sageli, tunneb kurnatust. Kuidas vähendada töökeskkonnas pingeid ja suurendada tulemuslikkust, saab lugeda uuest peatükist 4.6.2.

Teabevara uuendus

Praegusel keerulisel ajal peavad juhid tavapärasest rohkem andma sõnumeid, mida keegi kuulda ei taha. „Pean sinu palka kärpima“, „Pead hakkama sama palga eest rohkem tööd tegema“ jne. Enamike juhtide jaoks on niisugused vestlused keerulised ja emotsionaalselt kurnavad. Saates „Teabevara tund“ räägitakse sellest, kuidas ennast ja teisi neis vestlustes säästa. Stuudios on külas Aeternumi konsultant-koolitaja Signe Kiisk ja Rimi personalijuht Kaire Tero. Saatejuht on juhi teabevara peatoimetaja Liivi Kedelauk.

Kuulake uut audiopeatükki 12.1.

Õigusuudis
Õigusuudise teade

Oktoobrikuu õigusuudiste teemad

  • Schrems II kohtuotsuse mõju Euroopa Liidu ja Ameerika Ühendriikide vahelisele andmevahetusele

  • Kahju hüvitamine PRIA toetusest ilmajätmisel

Õigusuudised valmivad Äripäeva teabekeskuse ja advokaadibüroo TARK koostöös. Oktoobrikuu õigusuudised koostas advokaadibüroo TARK partner, vandeadvokaat Marit Savi.

Õigusuudiseid saavad lugeda kõik teabevara tellijad allolevalt lingilt.

Teabevara uuendus

OKR, eesti keeles eesmärgid ja võtmetulemused (ingl Objectives and Key Results) on metoodika, mis suurendab meeskonna produktiivsust ning fokusseeritust, aidates paika panna ja siduda omavahel ettevõtte, osakonna ja indiviidi eesmärgid ning defineerida igale eesmärgile mõõdetavad tulemused, mis järgmise kvartali jooksul saavutatakse. Seeläbi hakkavad erinevad osakonnad astuma ühte sammu. Maksimaalse kasu saab organisatsioon siis, kui OKR-i abil on defineeritud kõikide tasandite eesmärgid ja võtmetulemused. Lugege lähemalt peatükkidest 1.4.1., 1.4.2. ja 1.4.3. 

Uues audiopeatükis 12.20. räägitakse aga sellest, kuidas anda tagasisidet nii, et see soosiks muutusi.

Teabevara uuendus

Klassikalistest arenguvestlustest on paljudes organisatsioonides saanud rutiinne tagasiside andmise formaat, mille ettevalmistusele kulub küll omajagu aega, kuid mis enamasti soovitud muutusi ei too. USS Grupi juht Raul Parusk ja professionaalse juhtimise coach ning EBS Executive Educationi juht Peep Aaviksoo arutlevad saates „Juhtimislabor“ raamatu „Tagasisidest edasisideni“ näitel, miks see nii on ning kuidas anda tagasisidet viisil, et see mõjuks muutusi soosivalt.

Kuulake uut audiopeatükki 12.20.

Õigusuudis
Õigusuudise teade

Septembrikuu õigusuudiste teemad

  • Väiksematel riigihangetel osalemine muudeti lihtsamaks
  • Kollektiivleping ei laiene automaatselt tööandjale 

  • Juhatuse liikme karistusõiguslik vastutus äriühingu kohustuste rikkumise eest

Õigusuudised valmivad Äripäeva teabekeskuse ja advokaadibüroo TARK koostöös. Septembrikuu õigusuudised koostas advokaadibüroo TARK partner, vandeadvokaat Hannes Küün.

Õigusuudiseid saavad lugeda kõik teabevara tellijad allolevalt lingilt.

Teabevara uuendus

Juhi teabevara järgmiste täienduste teemad on töö eesmärgistamise metoodika ehk OKR-mudel (objectives and key results) ning pingete vähendamise mõju töö tulemuslikkusele

Audiosisuna saab peagi kuulda saadet tagasiside teemal. USS Grupi juht Raul Parusk ja professionaalse juhtimise coach ning EBS Executive Educationi juht Peep Aaviksoo arutlevad, kuidas anda tagasisidet nii, et see soosiks muutusi.

 

Teabevara uuendus

Juhi teabevara struktuur on läbinud põhjaliku uuenduskuuri, et vastata paremini kaasaegse juhi vajadustele. Muutsime struktuuri selgemaks ja ajakohasemaks, kuid kõik olulised teemad, millest oma töös tuge olete leidnud, on teabevaras endiselt olemas. Kui vajaliku teema sisupuust leidmisega hätta jääte, on alati abiks teabevara otsing. Kui olete tellinud teabevara ka paberil, siis jõuab uus versioon Teieni septembris.

Värske täiendusena tutvustame peatükis 11.8.1. praktilisi töövahendeid disainmõtlemise rakendamiseks. Audiopeatükis 12.19. räägib Ivar Lukk aga sellest, et coach on kompass, mis näitab, kui hästi püsib meeskond valitud kursil.

Teabevara uuendus

Juhi teabevara sisukord ja struktuur on uuenemas, mistõttu erineb veebi sisukord hetkel paberväljaande sisukorrast. 

Teabevara uuendus

Disainimõtlemise protsessis tehakse kõigepealt kindlaks probleem ning seejärel täpsustatakse probleemi n-ö sihtrühm ning selle vajadused. Jätkatakse võimalike lahenduste otsimisega, kandes üle juba analoogsetes olukordades toimivaid lahendusi, ent samas proovitakse leida ka täiesti uusi ja esmapilgul võimatuid lahendusi. Peatükis 11.8.1. tutvustame praktilisi töövahendeid disainmõtlemise rakendamiseks.

Lehed