Juht | Äripäeva teabevara
Õigusuudis
Õigusuudise teade

Juunikuu õigusuudiste teemad

 • Plaanitakse ulatuslikke muudatusi kehtivasse pankrotiseadusesse
 • Arvutivõrgu abil sõlmitud lepingute tõendamine
 • Ärisaladusena käsitatav info

Õigusuudised valmivad Äripäeva teabekeskuse ja advokaadibüroo TARK koostöös. Juunikuu õigusuudised koostas advokaadibüroo TARK partner, vandeadvokaat Allar Aru.

Õigusuudiseid saavad lugeda kõik teabevara tellijad allolevalt lingilt.

Teabevara uuendus

Teabevara uus peatükk 6.8. käsitleb töövägivalla teemat. Töötervishoiu ja tööohutuse seadus järgi peab tööandja hoolitsema lisaks töötaja füüsilisele tervisele ka tema vaimse tervise eest ja vältima tööstressi tekkimist. Töövägivalla all kannatamine ei põhjusta muutusi üksnes inimese psüühilises seisundis, vaid psüühilise pingega võivad kaasneda muutused ka tema füüsilises tervises. Tagajärjena haarab kogu organismi stressisesund, mis kasvab üle distressiks ehk võimetuseks stressiga toime tulla. 

Teabevara järgmise täiendusena saab lugeda Eva-Maria Kangro artiklit muutuste juhtimisest.

Teabevara uuendus

Seekordse „Teabevara tunni“ (ptk 2.24.) külalisteks on psühholoog, juhtide koolitaja ja nõustaja Mare Pork ning pereterapeut Katrin Saali Saul. Räägime sellest, millised emotsioonid meid kriisi ajal vallutavad ja miks me ei peaks praeguse olukorra üle kurtma. Vestlust juhib Äripäeva teabekeskuse juht ja juhi teabevara peatoimetaja Liivi Kedelauk.

Teabevara uuendus

Audiopeatükis 2.23. kõneleb ettevõtja, koolitaja ja tööõnne otsija Tiina Saar-Veelmaa sellest, kuidas keeruline aeg ei vabasta juhte väärikast käitumisest. Saate teises osas vastavad lisaks Tiina Saar-Veelmaale küsimusele, mida head praegune keeruline aeg meile kaasa annab, üheksa siinset juhti. Sõna saavad Sten Tamkivi, Margus Uudam, Kaarel Holm, Keit Kasemets, Nele Peil, Heiki Rits, Gerri Kodres, Gert Jostov ja Raivo Rand. 

Videopeatükis 2.22. räägib aga advokaadibüroo Sorainen vandeadvokaat Pirkko-Liis Harkmaa töö püsivast ümberkorraldamisest.

Õigusuudis
Õigusuudise teade

Maikuu õigusuudiste teemad

 • Juhtidele antakse lisaaega makseraskuste ületamiseks
   
 • Tuleviku äriühingu koosolekul saad hääletada reaalajas, olenemata asukohast
   

 • Kiire abi väikeettevõtjatele ja turismisektori ettevõtjatele
   

 • Kobarseadusega kriisi vastu
   

Õigusuudised valmivad Äripäeva teabekeskuse ja advokaadibüroo TARK koostöös. Maikuu õigusuudised koostas advokaadibüroo TARK vanempartner, vandeadvokaat Aare Tark.

Õigusuudiseid saavad lugeda kõik teabevara tellijad allolevalt lingilt.

 

 

Teabevara uuendus

Kuidas keerulisel ajal nii end kui oma töötajaid ja ettevõttet edukalt juhtida ning häid otsuseid langetada, sellest räägivad audiopeatükis 2.21. kliiniline psühholoog ja kinnisvaravaldkonna juhtimiskogemusega Hannes Kuhlbach, Eesti personalijuhtimise ühingu PARE juht Kärt Kinnas, Sport ID juht Marti Soosaar, kinnisvaraarendusfirma Metro Capital juht Ain Kivisaar ning Alexela juhatuse liige Aivo Adamson. 

 

Teabevara uuendus

Eriti kriisi ajal on kõikide tööde juures ladus ja tihe kommunikatsioon kõige olulisem. Uues peatükis 10.5.5. annab IT-teenuseid pakkuva ettevõte CGI Eesti tarkvaraarhitekt ning ettevõtte sisekoolitaja Villu Roogna ülevaate videokoosolekute tasuta tarkvaradest.

Teabevara uuendus

Audio-video sisule on lisandunud veebiseminar ptk-s 2.20. Praegune eriolukord on toonud kaasa valitsuse abipaketi, kus tähtis osa ka KredExi kriisimeetmetel. Millega on täpsemalt tegu, sellest annab ülevaate SA KredEx ettevõtlusosakonna juht Kaarel Aus. Lisaks annab makromajandusliku kommentaari Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina.

Teabevara maikuine täiendus käsitleb toimetulekut töövägivallaga. Töötervishoiu ja -ohutuse seaduse järgi peab tööandja hoolitsema nii töötaja füüsilise kui ka vaimse tervise eest ja vältima tööstressi tekkimist. See ei ole mitte ainult õiguslik, vaid ka moraalne kohustus.

Teabevara uuendus

Ebakindlates oludes on hädavajalik ligi pääseda toetavale teabele ja juhistele, et hiljem valutult taastuda. Ootamatud olukorrad võivad ka stimuleerida loomingulist mõtlemist, mis viib uute lahenduste ja nutikate katsetusteni. Kuidas praeguses ärevas ajas tagada avatud meel, sellest saab lugeda Eva-Maria Kangro kirjutatud peatükis 12.8.

Lisaks leiate teabevara 12. peatükist mahuka kriisijuhtimise materjali. Samuti saate tuge peatükist 6, kus käsitleme inimestega suhtlemist erinevates keerulistes olukordades.

Advokaadibüroo ATTELA partner ja vandeadvokaat Marko Saagi veebiseminari „Kuidas kriisis ellu jääda?“ saab jälgida uues videopeatükis 2.19.

 

Õigusuudis
Õigusuudise teade

Eriolukorras käsitletavad õigusuudiste teemad

 • Töösuhted
  Töötasu ja koormuse vähendamine
  Kaugtöö tegemisega seotud kulud ja töölähetus
  Töötasu hüvitise saamise eeldused
   
 • Lepingulised suhted
  Vääramatu jõud
  Lepinguliste kohustuste vahekorra muutumine
   

 • Üürilepingud
   

 • Ühinguõigus
  Koosolekute korraldamine
   

Õigusuudised valmivad Äripäeva teabekeskuse ja advokaadibüroo TARK koostöös. Aprillikuu õigusuudised koostas advokaadibüroo TARK juhtivpartner, vandeadvokaat Tanel Tark.

Õigusuudiseid saavad lugeda kõik teabevara tellijad allolevalt lingilt.

 

Lehed