Juht | Äripäeva teabevara
Teabevara uuendus

Õnnestumise juures on kaks olulist komponenti – esmalt julgus küsida ja teisalt leida õige mentor, kirjeldab SA Viljandimaa arenduskeskuse juhataja Elmo Puidet äriedu valemit saates „Juhtimislabor“.  Lisaks sellele, kuhu tüürib väikeettevõtjate maastik, tuleb saates juttu ka raamatust „Äriideede testimine“.

Kuulake uut audiopeatükki 12.29.

Teabevara uuendus

Kuigi ettevõtted ja asutused võivad olla väga erinevad nii struktuurilt kui ka tegevuste poolest ning sama lähenemine ei kohaldu kõikidele juhtudele, saab siiski esile tuua mõned ühised võtmetegevused, mis aitavad tagada nii tööandja kui ka töötaja huve. Grant Thornton Balticu andmekaitse ja infoturbe nõustaja Indrek Keis käsitleb uues peatükis 7.4.1. praktilisi küsimusi, mis töötajate isikuandmete töötlemisel tekivad.

Õigusuudis
Õigusuudise teade
  • Keelati ebaausad kaubandustavad põllumajandustoote ja toidu tarneahelas

  • Kauba ja teenuse hinna märkimine tulevikus

Õigusuudised valmivad Äripäeva teabekeskuse ja advokaadibüroo TARK koostöös. Oktoobrikuu uudiskirja autor on advokaadibüroo TARK partner, vandeadvokaat Marit Savi.

Õigusuudiseid saavad lugeda kõik teabevara tellijad allolevalt lingilt.

Teabevara uuendus

Teabevara oktoobrikuise täienduse teemaks on töötaja isikuandmete töötlemine koroonapandeemia kontekstis.

Paljudel tööandjatel on seoses koroonapandeemiaga tekkinud küsimus, kas ja kui palju andmeid võib töötajatelt küsida. Kuigi ettevõtted ja asutused võivad olla väga erinevad nii struktuurilt kui ka tegevuste poolest ning sama lähenemine ei kohaldu kõikidele juhtudele, saab siiski esile tuua mõned ühised võtmetegevused, mis aitavad tagada nii tööandja kui ka töötaja huve.

Teabevara uuendus

Audiopeatükis 12.28. räägitakse sellest, kuidas mitte jätta olulisi juhtimispõhimõtteid üksnes paberile, millised on viimase aja kõige teravamad juhtimiskatsumused ja kuidas mõjutab juhi olek organisatsioonikultuuri. Stuudios on Alexela tegevjuht Aivo Adamson.

 

Õigusuudis
Õigusuudise teade
  • Kaugmüük muutus lihtsamaks

  • Ettevõtjatele terendavad kaupade müügil täiendavad kohustused

  • Kahju kannatanu nõudeõigus esindusõiguseta tehtud tehingu puhul

Õigusuudised valmivad Äripäeva teabekeskuse ja advokaadibüroo TARK koostöös. Septembrikuu uudiskirja autor on advokaadibüroo TARK partner, vandeadvokaat Hannes Küün.

Õigusuudiseid saavad lugeda kõik teabevara tellijad allolevalt lingilt.

Teabevara uuendus

Virtuaalsed koosolekud on juba enam kui aasta aega lahutamatu osa meie kõigi igapäevast. See on aga tekitanud uusi probleeme. Osa kolleegidest ei saa lakkamatute koosolekute tõttu terve tööpäeva jooksul tooliltki püsti tõusta. Enamus reeglitest on universaalsed ja ei kehti ainult virtuaalsete koosolekute puhul, vaid neid tasub järgida nii koosoleku korraldajal kui ka teistel osalejatel.

Swedbanki personalijuht Ülle Matt koostas peatükis 9.6.1. koosolekute 10 kuldreeglit, mida arvesse võttes muutuvad koosolekud tulemuslikumaks. Vaadake häid nõuandeid koosolekute paremaks läbiviimiseks ka peatükkidest 9.6.2.9.6.6.

Teabevara uuendus

Teabevara järgmise täiendusena toome lugejani koosolekute 10 kuldreeglit. Vastutus kolleegide aja heaperemeheliku kasutamise eest lasub just koosoleku kokkukutsujal. Viimastel aastatel kogutud kogemused, mis aitavad koosolekute korraldamisel vastutustundlikult käituda, on kirja pannud Swedpanki personalijuht Ülle Matt.

 

Teabevara uuendus

Nagu väga paljud muudki tegevused, kolisid ka ettevõtete (sise)koolitused eelmisel aastal ekraanidele. Head põnevikku võib süvenenult vaadata paar tundi, kuid kahetunnise slaidiesitluse ekraanil jälgimine muutub üksluiseks. 2020. aasta parima sisekoolitaja tiitli pälvinud Imre Nõmmik jagab Elisas kogutud kogemusi uues peatükis 8.6.

Teabevara uuendus

Eesti Töötukassa teeb kaks korda aastas tööjõuvajaduse baromeetri uuringut, millega hinnatakse maakonnapõhiselt erinevate ametikohtade tööjõuvajadust. Just tööjõust, järeltuleva põlvkonna kasvatamisest ja suurimatest värbamismuredest sel korral koos töötukassa ja ABB-ga saates „Töö ja palkˮ räägitaksegi. Stuudios on töötukassa tööandjate teenusejuht Livia Laas ja ABB Baltikumi personalijuht Tuuliki Poom.

Kuulake uut audiopeatükki 12.27.

Lehed