Juht | Äripäeva teabevara
Teabevara uuendus

Järgmise täiendusena saab lugeda tööst virtuaalkeskkonnas. Ühtpidi annab nn Zoomi kontor võimaluse töötada kõikjalt, teisalt tekivad virtuaalkontoris pimenurgad, mis seavad osalejatele kolme tüüpi väljakutseid. Mõned neist tulenevad inimesest ja mõned tehnoloogiast.

Teabevara uuendus

Kommunikatsiooniekspert Raul Rebane räägib peamistest muudatuste kommunikeerimisega seotud väljakutsetest ning selgitab, miks inimesed ei armasta muudatusi ja mis mõjutab inimeste taju seoses muutustega.

Kuulake uut audiopeatükki 12.26.

Teabevara uuendus

Uues peatükis 8.5.3. kirjutab koolitaja Kristjan Otsmann näidisküsimustest, mida arenguvestlusel esitada. Parima tulemuse nimel tasub küsida avatud küsimusi, mis aitavad luua mõlemapoolset õppimist ja olulistele lahendustele suunavat dialoogi.

Teabevara uuendus

Praegu on parim aeg valmistuda puhkusejärgseteks arenguvestlusteks. Arenguvestlus on mõnes ettevõttes kujunenud peaaegu sõimusõnaks, mida viisakas inimene eriti ei kasuta. Tegelikult ei peaks see nii olema, sest arenguvestlus aitab areneda mõlemal vestluses osalejal ja ettevõttel tervikuna. Üksnes vormitäiteks pole mõtet arenguvestlust korraldada.

Juulis ilmuvas peatükis annab koolitaja Kristjan Otsmann häid küsimusi arenguvestluse läbiviimiseks. Vaadake arenguvestluseks valmistudes ka peatükki 8.5., mis aitab leida arenguvestlusele õiget struktuuri ja fookust.

Teabevara uuendus

Uues audiopeatükis 12.25. räägib Häirekeskuse juht Kätlin Alvela sellest, kuidas spetsialistist õnnestunult tippjuhiks areneda, läbipõlemisest ja sellest välja tulemisest. Kätlin Alvela puhul tähendab see lisaks coach‘ile ka näiteks isiklikku psühholoogi.

Teabevara uuendus

Paljud juhid juurdlevad küsimuse üle, milline üks õige ja tulemuslik juhtimine olema peaks. Ainuõiget vastust siin ei olegi, ent kindlasti tuleks arvestada sellega, et erinevates organisatsioonides ja valdkondades toimivad erinevad stiilid. Juht peaks mõistma, et stiil, mis sobib ühes organisatsioonis, ei pruugi toimida teises. Näiteks sõjaväelises institutsioonis on täielikul avatusel omad ohud ja mõnel juhul võib see kasu asemel kahju tuua. Samas idufirmas saab kiire areng toimuda vaid täiesti avatud ja otsekoheses õhkkonnas. Mida avatum ja otsekohesem on juhtimine, seda kiiremini ja selgemini liigub informatsioon.

Avatud juhtimisstiilist kirjutab uues peatükis 2.4.2. Aeternumi konsultant-koolitaja Signe Kiisk.

Õigusuudis
Õigusuudise teade
  • Riigikohus leidis, et tuuleenergia arendamine on avalik huvi
  • Finantsinspektsioon saab õiguse avaldada hoiatusteateid
  • Muutuvad välismaa äriühingu filiaali registreerimise reeglid

Õigusuudised valmivad Äripäeva teabekeskuse ja advokaadibüroo TARK koostöös. Juunikuu uudiskirja autor on advokaadibüroo TARK partner, vandeadvokaat Allar Aru.

Õigusuudiseid saavad lugeda kõik teabevara tellijad allolevalt lingilt.

 

Teabevara uuendus

Teabevara juunikuises täienduses kirjutab koolitaja Signe Kiisk sellest, kui otsekohene ja avatud peaks juht olema.

Juhid arvavad sageli, et inimestes võib tekkida paanika, kui rääkida kõikidest organisatsiooni probleemidest avatult. Tegelikult tekitab paanikat hoopis teadmatus. Inimese psüühika on seadistatud selliselt, et kui info on katkendlik, siis hakkab ta seda tervikuks siduma ja ise infolünkasid täitma. Ürgne ellujäämisinstinkt hoolitseb aga selle eest, et lüngad täituksid pigem negatiivse, kui positiivse infoga.

Teabevara uuendus

Teadlik juhtimistaktika muutuste perioodil tähendab meeskonna kokkukuuluvuse sihikindlat edendamist ning iga töötaja töö tähtsuse väljatoomist tervikus. Töötajad kohanevad muutustega paremini, kui koos arutatakse läbi igaühe panus ja rollid ning tööde omavaheline seotus tööprotsessis. Nõuandeid töötajate arendamiseks kriisiajal annab peatükis 10.7.2. Taimi Elenurm.

Peatükis 2.4.1. kirjutab Signe Vesso enesehindamisest kui abivahendist meeskonnatöö tõhustamisel. Sageli annavad inimesed tagasisidet oskamatult, tagasiside saaja kogeb hinnangut kui negatiivset kriitikat või süüdistust. Enesehindamises seevastu puuduvad kriitika negatiivsed mõjud. Samas säilitab see vastutuse, mida on vaja efektiivseks tegutsemiseks ja arenguks.

 

 

Õigusuudis
Õigusuudise teade
  • Ettevõtjatel tuleb pakendimajanduses rohkem vastutust võtta

  • Teekasutustasu sissenõutavuse valguses täpsustati veoauto mõistet

  • Riigikohus selgitas juhatuse liikme vastutust maksuvõla eest

Õigusuudised valmivad Äripäeva teabekeskuse ja advokaadibüroo TARK koostöös. Maikuu uudiskirja autor on advokaadibüroo TARK vanempartner, vandeadvokaat Aare Tark.

Õigusuudiseid saavad lugeda kõik teabevara tellijad allolevalt lingilt.

Lehed