Tootmise juhtimine | Äripäeva teabevara

Tootmise juhtimine

Teabevarad

Teabevara uuendus

Selleks, et juhina õigeid otsuseid teha, on vaja infot. Et saada otsustamiseks asja- ja ajakohast infot, on vaja koguda andmeid. Igas ettevõttes on andmetest info loomine erinev ja seetõttu ei ole universaalset retsepti, kuidas seda teha. Aga üks tööriist on enamikus ettevõtetes ikka seesama – MS Excel. Smartsheet infoplatvormi kasutuselevõttu lihtsustab eelkõige see, et andmete sisestamise ülesehituselt sarnaneb see Exceliga. Mitmetes ettevõtetes on kõik kasutusel olevad Exceli tabelid viidud Smartsheeti ning seeläbi saavutatud keskne infosüsteem koos automaatsete teavituste ja meeldetuletustega. Lugege lähemalt peatükist 5.2.1.5.

Digitaliseerimisest ja automatiseerimisest on juttu ka uues audiopeatükis 8.20, teemat avavad Elisa Eesti äriarenduse osakonna juht Merli Üle ja DigiWise‘i partner Lauri Antalainen.

Teabevara uuendus

Uues audiopeatükis 8.20. räägivad Elisa Eesti äriarenduse osakonna juht Merli Üle ja DigiWise‘i partner Lauri Antalainen digitaliseerimisest ja automatiseerimisest. Kuivõrd tähendab digitaliseerimine erinevate ettevõtjate-juhtide jaoks erinevaid asju? Kuidas digitaliseerimisega alustada ja milline peab olema eeltöö? Kui palju on Eestis tööstuse digitaliseerimist toetavaid riiklike abimeetmeid? Nendele ja teistele küsimustele antakse saates vastused.

Õigusuudis
Õigusuudise teade

Septembrikuu õigusuudiste teemad

  • Väiksematel riigihangetel osalemine muudeti lihtsamaks
  • Kollektiivleping ei laiene automaatselt tööandjale 

  • Juhatuse liikme karistusõiguslik vastutus äriühingu kohustuste rikkumise eest

Õigusuudised valmivad Äripäeva teabekeskuse ja advokaadibüroo TARK koostöös. Septembrikuu õigusuudised koostas advokaadibüroo TARK partner, vandeadvokaat Hannes Küün.

Õigusuudiseid saavad lugeda kõik teabevara tellijad allolevalt lingilt.

Teabevara uuendus

Tootmise juhtimise teabevara järgmine täiendus keskendub juhtimisarvestuse digitaliseerimisele Smartsheet infoplatvormiga. Audiosisuna saab kuulata arutelu digitaliseerimisest ja automatiseerimisest.

Teabevara uuendus

Alldevice on hooldustööde haldamiseks spetsiaalselt arendatud tarkvara. See on tööriist mistahes perioodiliste tegevuste haldamiseks, näiteks hoone ventilatsioonisüsteemi filtrite vahetamine, mõõteseadmete taatlus, korraline tehniline kontroll jne. Lugege lähemalt peatükist 5.4.7.

Uus audiopeatükk 8.23. keskendub aga masinatööstusettevõtte Stera Technologies AS-i olevikule ja tulevikule. Räägitakse ka tööjõust ja haridusest ning kriisi mõjudest ja taastumisest.

Teabevara uuendus

Tootmise juhtimise teabevara järgmise teemana saab peagi lugeda seadmete hoolduse tarkvarast Alldevice.

Teabevara uuendus

Uus audiopeatükk 8.23. keskendub masinatööstusettevõtte Stera Technologies AS-i olevikule ja tulevikule. Stuudios on ettevõtte juht Lauri Rohtoja, kes selgitab, millised on ettevõtte arenguplaanid. Räägitakse ka tööjõust ja haridusest ning kriisi mõjudest ja taastumisest.

Teabevara uuendus

Konmari meetod on saanud nime oma looja Marie Kondo järgi. Meetod sarnaneb 5S meetodile selles, et loob visuaalselt meeldiva keskkonna, kus asjade leidmine on lihtne ning tegutsemine efektiivne. Konmari on eelkõige populaarne kodude heakorra loomisel, kuid sobib väga hästi korra loomiseks ka kontoris ja tootmistsehhis. Lähemalt uues peatükis 5.3.8.

Videopeatükis 8.24. räägitakse aga sellest, kuidas valida ostustrateegia teadlikult ning näha ette võimalikke läbirääkimiste ja tegevuste tagajärgi.

Teabevara uuendus

Videopeatükis 8.24. räägib Tallinna Majanduskooli ostutoimingute juhtimise õppeaine lektor Natalja Stepukova sellest, kuidas valida ostustrateegia teadlikult ning ette näha võimalikke läbirääkimiste ja tegevuste tagajärgi.

Teabevara uuendus

Tootmise juhtimise teabevara järgmiste teemadena saab peagi lugeda Konmari meetodist ja seadmete hoolduse tarkvarast.

Lehed