Tootmise juhtimine | Äripäeva teabevara

Tootmise juhtimine

Teabevarad

Teabevara uuendus

Uue audiopeatüki 8.27. teema on pakenditööstus. Trükitööstus Kroonpress AS teatas möödunud aasta oktoobris, et investeerib miljoneid ja käivitab tänavu teises kvartalis pakenditootmise. Lisaks räägitakse saates ka tootmise digitaliseerimisest ja pakenditrendidest.

Teabevara uuendus

Järgmine audiopeatükk keskendub pakenditööstusele. Trükitööstus Kroonpress AS teatas möödunud aasta oktoobris, et investeerib miljoneid ja käivitab tänavu teises kvartalis pakenditootmise. Lisaks räägitakse saates ka tootmise digitaliseerimisest ja pakenditööstuse tulevikust.

Teabevara uuendus

Uues peatükis 6.4.4. kirjutab Andra Gross nõuetest, mis tulenevad REACH-määrusest füüsilist kuju omavate toodete ja komponentide tootjatele, importijatele ja levitajatele. REACH-i eesmärk on tagada, et tooted oleksid kasutajatele ja keskkonnale ohutud ning et ohtlikud kemikaalid või ained asendataks ohutumate alternatiividega.

REACH on maailma üks kõige ambitsioonikam kemikaaliregulatsioon ja selle mõju on laialdane. Selle regulatsiooni kehtivusalas tegutseb nii tööstus, mis on seotud kõikvõimalike tarbekaupadega või ettevõtetevahelise kaubavahetusega, kui ka tööstusettevõtted, mis tegutsevad Euroopa Majanduspiirkonnas, kuid nende kauba turg on mujal.

 

Teabevara uuendus

Uues audiopeatükis 8.27. räägitakse tööstust tabanud toorainekriisist. Stuudios on elektroonikatööstuse liidu volikogu esimees ja Soome börsifirma Incap juht Otto Richard Pukk ning Eesti metsa- ja puidutööstuse liidu tegevjuht Henrik Välja.

Õigusuudis
Õigusuudise teade
  • Riigikohus leidis, et tuuleenergia arendamine on avalik huvi
  • Finantsinspektsioon saab õiguse avaldada hoiatusteateid
  • Muutuvad välismaa äriühingu filiaali registreerimise reeglid

Õigusuudised valmivad Äripäeva teabekeskuse ja advokaadibüroo TARK koostöös. Juunikuu uudiskirja autor on advokaadibüroo TARK partner, vandeadvokaat Allar Aru.

Õigusuudiseid saavad lugeda kõik teabevara tellijad allolevalt lingilt.

 

Teabevara uuendus

Alates juunist on teabevara peatoimetaja Ingrid Joost.

Ingrid Joostil on 15-aastane praktiline tootmisjuhtimise kogemus Eesti töötleva tööstuse ettevõtetes. Aastast 2008 on ta tegelenud äriprotsesside juhtimise koolitaja ning konsultandina Eesti ettevõtetes, eesmärgiga aidata ettevõtet erinevate kaasaegsete äriprotsesside juhtimise metoodikate varal, sealhulgas digitaalsed tehnoloogiad, LEAN meetodid ja nende omavahelised kombinatsioonid. Ingrid Joost on nõustanud ettevõtteid nii erinevate tootmis- kui ka tarenahelajuhtimise protsesside ülesehitamisel, arendamisel, tõhustamisel ning protsesside digitaalsete lahenduste visioonide loomisel ja hilisemal juurutamisel.

Kodanikualgatuse korras algatas Ingrid Joost tootmisjuhi kutsestandardi väljatöötamise ning koostöös Tallinna Tehnikakõrgkooli ja töötleva tööstuse valdkondade erialaliitudega on ta välja töötanud tootmise ja tootmiskorralduse rakendusliku kõrghariduse õppekava, mille üldine eesmärk on parendada Eesti ettevõtete tootmisjuhtimise taset ning aidata kaasa töötleva tööstuse tootlikkuse kasvule. Ingrid Joost on töötanud tootmis- ja teeninduskorralduse õppejõuna nii Tallinna Tehnikaülikoolis kui ka Tallinna Tehnikakõrgkoolis.

 

Teabevara uuendus

Uue audiosisuna saab peagi kuulata saadet tööstust tabanud kriisist. Stuudios on elektroonikatööstuse liidu volikogu esimees ja Soome börsifirma Incap juht Otto Richard Pukk ning Eesti metsa- ja puidutööstuse liidu tegevjuht Henrik Välja.

Teabevara uuendus

Jaapani autotootja Toyota arendas välja A3 mõttetööriista, mis baseerub Demingi ringil: planeeri, teosta, hinda ja täiusta. Meetodi nimi tuleneb paberi suurusest, millel meeskond kirjeldab probleemi, võimalikku lahenduskäiku ning parendustegevustega saavutatud tulemusi. Eesti Pandipakend kasutas LEAN A3 mõttetööriista ühes töölõigus, kus õnnestus tööaega kokku hoida 634 tundi aastas. Lähemalt uues peatükis 7.1.12.

Õigusuudis
Õigusuudise teade
  • Ettevõtjatel tuleb pakendimajanduses rohkem vastutust võtta

  • Teekasutustasu sissenõutavuse valguses täpsustati veoauto mõistet

  • Riigikohus selgitas juhatuse liikme vastutust maksuvõla eest

Õigusuudised valmivad Äripäeva teabekeskuse ja advokaadibüroo TARK koostöös. Maikuu uudiskirja autor on advokaadibüroo TARK vanempartner, vandeadvokaat Aare Tark.

Õigusuudiseid saavad lugeda kõik teabevara tellijad allolevalt lingilt.

Teabevara uuendus

Uues audiopeatükis 8.28. räägitakse maailma ühe suurima õlletootja Carlsbergi näitel sellest, milliseid mõõdikuid kasutada ettevõtte efektiivsemaks majandamiseks. Teemast räägib aastaid Carlsberg Groupi tarneahela juhina töötanud Joonas Lahe.

https://pood.aripaev.ee/content/images/thumbs/0029461.jpeg

Lehed