Tootmise juhtimine | Äripäeva teabevara

Tootmise juhtimine

Teabevarad

Teabevara uuendus

Konmari meetod on saanud nime oma looja Marie Kondo järgi. Meetod sarnaneb 5S meetodile selles, et loob visuaalselt meeldiva keskkonna, kus asjade leidmine on lihtne ning tegutsemine efektiivne. Konmari on eelkõige populaarne kodude heakorra loomisel, kuid sobib väga hästi korra loomiseks ka kontoris ja tootmistsehhis. Lähemalt uues peatükis 3.5.8.

Videopeatükis 8.24. räägitakse aga sellest, kuidas valida ostustrateegia teadlikult ning näha ette võimalikke läbirääkimiste ja tegevuste tagajärgi.

Teabevara uuendus

Videopeatükis 8.24. räägib Tallinna Majanduskooli ostutoimingute juhtimise õppeaine lektor Natalja Stepukova sellest, kuidas valida ostustrateegia teadlikult ning ette näha võimalikke läbirääkimiste ja tegevuste tagajärgi.

Teabevara uuendus

Tootmise juhtimise teabevara järgmiste teemadena saab peagi lugeda seadmete hoolduse tarkvarast ning juhtimisarvestusest.

Teabevara uuendus

Klassikalise tulemusjuhtimise mudeli abil on professionaalsel juhil võimalus kiiresti aru saada, kuidas ettevõte toimib, mis seis on oodatud eesmärkide täitmisega ja töötajate pädevustega. Lisaks pühendunud töötajatele on tulemusjuhtimise vundamendiks selgelt sõnastatud ja mõõdetavad eesmärgid, mis on igale töötajale arusaadavad ning tähendust omavad. Lugege lähemalt Anu Prandi kirjutatud peatükist „Tulemusjuhtimine“ (4.8.).

 

Teabevara uuendus

Koroonakriis pööras pea peale olukorra tööturul. Kui paljudele ametikohtadele püüti varem üksteiselt kandidaate üle lüüa, siis nüüd ähvardab mõnes kohas kandidaatide üleküllus. Muutustest ja uutest trendidest värbamismaastikul räägib audiopeatükis 8.23. CVO Recruitmenti värbamispartner Heleen Anderson.

Teabevara uuendus

Teabevara juunikuise täiendusena saate peagi lugeda Anu Prandi artiklit tulemusjuhtimisest.

Anu Prandi on töötanud aastakümneid erinevates Eesti ja rahvusvahelistes tööstus- ja teenindusettevõtetes personalidirektori ja kvaliteedijuhina (Tere, Fazer Baltikum, Swissotel). Hetkel tegutseb Anu töösuhetega tegelevas firmas Actory juhtimise, töösuhete ja organistasiooni arendamise valdkonna nõustamise ja koolitustega.  

Õigusuudis
Õigusuudise teade

Juunikuu õigusuudiste teemad

 • Plaanitakse ulatuslikke muudatusi kehtivasse pankrotiseadusesse
 • Arvutivõrgu abil sõlmitud lepingute tõendamine
 • Ärisaladusena käsitatav info

Õigusuudised valmivad Äripäeva teabekeskuse ja advokaadibüroo TARK koostöös. Juunikuu õigusuudised koostas advokaadibüroo TARK partner, vandeadvokaat Allar Aru.

Õigusuudiseid saavad lugeda kõik teabevara tellijad allolevalt lingilt.

Teabevara uuendus

Juhi amet on sageli üks neist, mis tubli spetsialisti karjäärile järgneb. Juhi puhul ei sõltu töö tulemus enam niivõrd tema enda töösooritusest, vaid see tuleb saavutada teiste töötajate abil. Töö iseloom muutub täielikult ning enamasti ei olda juhi rolliks valmis. Uues peatükis 2.4. kirjutab juhi peamistest ülesannetest ja vajalikest oskustest töösuhete ja organisatsiooni arendamise konsultant Anu Prandi.

Videopeatükis 8.22. räägitakse sellest, kuidas raskel ajal äriga jätkata ning kuidas vältida maksejõuetust.

Õigusuudis
Õigusuudise teade

Maikuu õigusuudiste teemad

 • Juhtidele antakse lisaaega makseraskuste ületamiseks
   
 • Tuleviku äriühingu koosolekul saad hääletada reaalajas, olenemata asukohast
   

 • Kiire abi väikeettevõtjatele ja turismisektori ettevõtjatele
   

 • Kobarseadusega kriisi vastu
   

Õigusuudised valmivad Äripäeva teabekeskuse ja advokaadibüroo TARK koostöös. Maikuu õigusuudised koostas advokaadibüroo TARK vanempartner, vandeadvokaat Aare Tark.

Õigusuudiseid saavad lugeda kõik teabevara tellijad allolevalt lingilt.

 

 

Teabevara uuendus

Ellex Raidla advokaadibüroo kohtuvaidluste töörühma juhtiv partner Arne Ots ja vandeadvokaat Martin Raude räägivad veebiseminaril „Kuidas vältida maksejõuetust?” sellest, milliseid õiguslikke võimalusi saavad ettevõtjad kasutada, et äri ka raskel ajal käigus hoida, milliseid õiguslikke lahendusi on erinevates riikides ettevõtjate toetuseks välja pakutud, milliseid toetavaid meetmeid ja regulatsioone Eestis on kehtestatud ja kavandatakse ning milline võib olla nende mõju. Vaadake uut videopeatükki 8.22.

Advokaadibüroo Sorainen vandeadvokaat Pirkko-Liis Harkmaa räägib aga peatükis 8.23. igapäevase töö korraldamisest eriolukorras.

Lehed