Tootmise juhtimine

Teabevarad

Teabevara uuendus

Saade „Tööstusuudised eetris“ (ptk 2.6.) keskendub masinatööstusettevõttele Fors MV – juttu on kasvust, investeeringutest, digitaliseerimisest ja paljust muust. Stuudios on ettevõtte juhatuse liige Ahti Talts ja tootmisjuht Gary Kaljuvee.

Õigusuudis

Aprillikuu õigusuudiste teemad

 • Töölepingus sisalduva konkurentsipiirangu kehtivus

 • Uuendatakse võimalusi kaubamärkide kaitsmiseks

 • Osaniku vastu nõude esitamine ei eelda osanike otsust

Õigusuudised valmivad Äripäeva teabekeskuse ja advokaadibüroo TARK koostöös, aprilli õigusuudised koostas advokaadibüroo TARK partner, vandeadvokaat Tanel Tark.

Õigusuudiseid saavad lugeda kõik teabevara tellijad allolevalt lingilt.

Teabevara uuendus

2c8 on protsessimudelite koostamise rakendus, mille abil pannakse ettevõtte protsessid voodiagrammide abil detailideni kirja. 2c8 ei ole lihtsalt protsesside visualiseerimise tarkvara, vaid visuaalse pinna all on mitmekihiline süsteem, mis võimaldab saada tervikliku ülevaate organisatsiooni protsesside kohta, teha statistikat, märgata kitsaskohti ja mis peamine – see pakub töötajatele arusaamise kes, kus, mida ja millal tegema peab. Lähemalt teabevara uues peatükis 8.12.

 

Teabevara uuendus

Saates „Teabevara tund“ (ptk 2.5.) vestlevad tootmise juhtimise teabevara peatoimetaja Jari Kukkonen ning tootmisseadmete efektiivsuse analüüsiga tegeleva firma GlobalReader asutaja ja tegevjuht Indrek Jaal. Saate teema on masinate efektiivsus.

Õigusuudis

Märtsikuu õigusuudiste teemad

 • Eesti õiguskorda on jõudnud kindlustusühistud

 • Uuendatakse Eesti krediidiasutuste regulatsiooni

 • Vangistus ei tähenda ametikohustuste rikkumist

Õigusuudised valmivad Äripäeva teabekeskuse ja advokaadibüroo TARK koostöös, märtsi õigusuudised koostas advokaadibüroo TARK partner, vandeadvokaat Tanel Küün.

Õigusuudiseid saavad lugeda kõik teabevara tellijad allolevalt lingilt.

Teabevara uuendus

Uues peatükis 12.4.8. antakse ülevaade Euroopa ja Eesti joogitööstusest. Vaatluse all on tegevusala, mida EMTAK koodisüsteemis määratletakse jaos C11 „Joogitootmine“. Eestis tegutses 2017. aastal jookide tootmise sektoris kokku üheksakümmend seitse ettevõtet. Võrreldes 2008. aastaga on lisandunud sektorisse koguni kuuskümmend neli uut ettevõtet. Enamik lisandunud ettevõtetest tegutseb õlletootmise alamsektoris.

Teabevara uuendus

Audiopeatükis 2.3. saab kuulata ettevõtlusraadio saadet, mille teema on Industry 4.0 ehk neljas tööstusrevolutsioon, selle mõju Eesti majandusele ning see, kuidas me saaks sellest kasu lõigata. Saate külaline on Aarne Toomsalu: materjalitehnik, tootearenduse asjatundja, analüütik ja Eesti Leiutajate Liidu juhatuse liige. 

Õigusuudis

Veebruarikuu õigusuudiste teemad

 • E-riik nõuab lõpuks e-arveid

 • Rahvusvahelise kaubaveo vedaja teavitamata jätmine läheb kalliks maksma

 • Eesti on maailma suurima avatud kaubandustsooni liige

Õigusuudised valmivad Äripäeva teabekeskuse ja advokaadibüroo TARK koostöös, veebruari õigusuudised koostas advokaadibüroo TARK partner, vandeadvokaat Tauno Tark.

Õigusuudiseid saavad lugeda kõik teabevara tellijad allolevalt lingilt.

Teabevara uuendus

Jõudude diagramm (vt ptk 9.8.) on üks Harvardi professori Clayton Christenseni populariseeritud Jobs to be done raamistikus kasutatavatest tööriistadest. Diagramm võimaldab visualiseerida jõudusid, mis määravad, kas klient on valmis muutma oma senist käitumist ja olukorda, et saavutada näiteks toote kasutusele võtmisega seotud soovitud hüve, või mitte. Kesksel kohal ei ole mitte kliendi demograafiline profiil või toote omadused, vaid olukorrast tulenevad vajadused, millele inimesed otsivad lahendust.

Õigusuudis

Jaanuarikuu õigusuudiste teemad

 • Välismaalased saavad asutada osaühingu välismaa pangakontoga

 • Tööandjal on uuest aastast kohustus kanda töötaja kohta töötamise registrisse lisaandmeid

 • Millistel juhtudel peab osanik hääletama majandusaasta aruande poolt?

Õigusuudised valmivad Äripäeva teabekeskuse ja advokaadibüroo TARK koostöös, jaanuari õigusuudised koostas advokaadibüroo TARK advokaat Rahel Behrsin.

Õigusuudiseid saavad lugeda kõik teabevara tellijad allolevalt lingilt.

Lehed