Juhiabi | Äripäeva teabevara
Teabevara uuendus

Mimesuguste firmaürituste planeerimisel ja korraldamisel on juhiabil sageli suurem või väiksem roll kanda ja mõnikord ongi üritused tema vastutada. Enne peo planeerimist tuleks mõelda ka  sellele, kas näiteks suvepäevad on üritusturundus, kuidas planeerida edukat üritust, millal pöörduda üritusturunduse agentuuri poole, kuidas kujuneb ürituse eelarve ja millal hakata üritust planeerima, milline peaks olema ürituse kutse ja mida teha, et üritus jääks meelde? Neile küsimustele vastavad Äripäeva saates Eve Peeterson üritusturundusagentuurist Orangetime ja Tanel Lillepalu üritusturundusagentuurist Jolos. Saatejuht on Uku Nurk.

Saate leiate peatüki 3.6.1. Nõuandeid peo korraldamiseks lõpust või klõpsates nupul Audio.

Teabevara uuendus

Kujutage ette olukorda, kus juht läheb kolmeks nädalaks puhkusele ja tema töö võtab üle juhiabi. Puhkusele mineval juhil on tema ametipositsioonist tulenev võim, mida juhiabil ei ole. Kui sellises meeskonnas juhtub olema „staar”, kes lubab endale ebameeldivat käitumist või vähest pingutamist, siis kuidas saaks juhiabi sellist inimest juhtida?

Peatükis 7.6. Kuidas juhtida, kui te ei ole juht? räägib koolitaja Kaido Pajumaa, mida taolises olukorras ette võtta.

Teabevara uuendus

 

Kuulake 2019. aasta kevadel toimunud Sekretäride päeva ettekannet, kus tööõnnespetsialist Tiina Saar-Veelmaa jagab sekretäridele põnevate mudelite ja praktiliste näidete läbi ideid, kuidas just nemad saavad olla ettevõtte tööõnne disainerid. Audio leiate peatüki 5.2. Inspireeriv töökeskkond lõpust või klõpsates juhiabi teabevara nupul Audio.

Teabevara uuendus

Kui tahta midagi uut teha, ei pea asutama uut ettevõtet, siseettevõtluse kaudu saab ideesid teostada senise tööandja vahendite ja toetusega. Siseettevõtlus annab võimaluse tööprotsesside, teenuste ja toodete parandamiseks ning täiustamiseks organisatsiooni sees töötajate endi ideede alusel.

Siseettevõtja eelistest ja võimalustest ärimaastikul kirjutab tööpsühholoog ja EEK Mainori lektor Taimi Elenurm peatükis 10.3.

 

Õigusuudis
Õigusuudise teade

Juunikuu õigusuudiste teemad

  • Mis saab Ühendkuningriigist pärit Eesti elanikest pärast Brexitit?
  • Pikenevad tsiviilõiguslike nõuete aegumistähtajad
  • Riigikohus selgitas väljamakstud dividendide tagasivõitmise võimalusi täitemenetluses

Õigusuudised valmivad Äripäeva teabekeskuse ja advokaadibüroo TARK koostöös, juunikuu õigusuudised koostas advokaadibüroo TARK partner, vandeadvokaat Allar Aru.

Õigusuudiseid saavad lugeda kõik teabevara tellijad allolevalt lingilt.

Teabevara uuendus

Kõigi sekretäridele vajaminevate etiketireeglite tutvustamiseks võiks kirjutada raamatu. Presidendi kantselei protokolliülem ja Eesti kultuurisaadik olnud Liisa Ojaveer annab ülevaate nendest kõige olulisematest. Mida külalisi vastu võttes kindlasti jälgida? Kui familiaarselt võib kolleegidega suhelda? Kas enda välimuse juures peab midagi kindlat silmas pidama? Need ja teised küsimused saavad vastuse peatükile 3.1 lisatud audiofailis.

Teabevara uuendus

Paroole hakati murdma praktiliselt kohe, kui need kasutusele võeti. Küll arvati neid ära, piiluti üle üksteise õla või siis lihtsalt loeti kollase paberilipiku pealt monitori alaservast. Tänapäeval kasutatakse ka keerulisemaid meetodeid, näiteks pannakse paroole ära arvama arvuti, mis teeb seda miljoneid kordi sekundis, kasutades sõnaraamatute numbrite ja sümbolite kombinatoorikat. Võib ju kavaldada, näiteks kirjutada parooliks Pa$$w0rd, kuid ega ka murdjad rumalad ei ole ning algoritmid asendavad inimsilmale sarnaseid tähti sümbolitega.

Paroole ja kasutajakontosid on pea igal meist kümneid, aga turbespetsialistid hoiatavad, et ühe ja sama parooli kõikjal kasutamine on ohtlik. Mida siis teha? Milline parool on turvaline, kuidas pidada meeles suurt hulka erinevaid salasõnu või kasutada ehk pigem paroolihaldurit? Neile ja muudele küsimustele vastavad infoturbe eksperdid Glen Simson ja Anto Veldre juhiabi teabevara peatükis 2.9.1. Turvaliste paroolide 10 reeglit.

Õigusuudis

Maikuu õigusuudiste teemad

  • Muudetakse tulumaksusoodustuste nimekirja pääsemise protseduuri
  • Karmistati vahekohtu otsuse sundtäitmise läbiviimist
  • Kuidas teha tühise osanike otsuse asemel uus, kehtiv otsus

Õigusuudised valmivad Äripäeva teabekeskuse ja advokaadibüroo TARK koostöös, maikuu õigusuudised koostas advokaadibüroo TARK juhtivpartner, vandeadvokaat Aare Tark.

Õigusuudiseid saavad lugeda kõik teabevara tellijad allolevalt lingilt.

Teabevara uuendus

Põhjaliku uuenduskuuri läbis peatükk 9.4. Maksuarvestuse alused.

Teabevara uuendus

Saates „Teabevara tund“ räägib infoturbespetsialist Anto Veldre lihtsatest kuid hädavajalikest asjadest, mida ettevõtte infoturbes silmas pidada. Väiksemas ettevõttes ei pruugi eraldi infoturbe ega andmekaitsespetsialisti ollagi ning need ülesanded jäävad sageli juhi enda või juhiabi kanda. Üle räägitakse viirused ja petukirjad, sulustamine ja salasõnad. Anto sõnul tasub alustuseks maha istuda ja leida üles ettevõtte nõrgad kohad, aga ka kroonijuveelid, mida tegelikult kaitsta tuleb.

Lehed