Teabevara uuendus

Aasta on möödunud suure tähelepanutormi all vastu võetud GDPRi rakendumisest, mis on juba muu hulgas toonud 50 miljoni eurose trahvi Google’ile. Kuidas on määrus ettevõtete poolt vastu võetud ning kui palju on reaalsus kooskõlas paberile panduga räägivad ÄP raadios Grant Thornton Baltic IT-juht Arko Kurg ja andmekaitsespetsialist Maili Torma. Samuti räägitakse sellest, mida ettevõtja peaks teadma ePrivaatsuse üldmäärusest, mis muutused ootavad digiturundust ees aasta lõpus, kuidas kaitsta ettevõtet küberrünnakute eest ja palju muudki. Saatejuht on Priit Pokk.

Saadet saab kuulata siit.

Teabevara uuendus

IT juhtimise teabevara uues peatükis 2.4.5.1. Lõppseadmete kaitse tarkvara kirjutab Security Software OÜ projektijuht Helena Jürgenson, et see valdkond on viimastel aastatel oluliselt muutunud: kui varem kaitsti kontoris olevat lauaarvutit või sülearvutit antiviirusega, siis tänaseks on oluliselt muutunud nii riskid kui ka kaitseks kasutatavad vahendid. Lisaks arvutitele tuleb kaitsta  ka erinevaid mobiilseid lõppseadmeid (tahvelarvuti, telefon) ning asjade interneti (IoT) seadmeid. Süsteemi ja seadmeid peab kaitsma mitte ainuüksi viiruste, vaid ka pahavara, andmekao, loata süsteemi sisenemise ja muude keerukate rünnete eest. Selleks on vaja rakendada suuremat komplekti erinevaid lõppseadme kaitseks mõeldud vahendeid, millest peatükis antaksegi ülevaade.

 

Õigusuudis

Juunikuu õigusuudiste teemad

  • Mis saab Ühendkuningriigist pärit Eesti elanikest pärast Brexitit?
  • Pikenevad tsiviilõiguslike nõuete aegumistähtajad
  • Riigikohus selgitas väljamakstud dividendide tagasivõitmise võimalusi täitemenetluses

Õigusuudised valmivad Äripäeva teabekeskuse ja advokaadibüroo TARK koostöös, juunikuu õigusuudised koostas advokaadibüroo TARK partner, vandeadvokaat Allar Aru.

Õigusuudiseid saavad lugeda kõik teabevara tellijad allolevalt lingilt.

Teabevara uuendus

Tänapäeva inimesel on kontod kümnetes erinevates süsteemides, millest osad pakuvad võimalust süsteemi sisse logida turvaliselt ID-kaardiga, mobiil-ID-ga või mõne muu vahendiga, kuid enamus süsteeme nõuavad kasutajanime ja parooli kasutamist. Kasutaja peab suutma iga süsteemi jaoks luua unikaalse parooli, kuid tihti ei suuda tavakasutaja täita turvalise parooli loomiseks esitatud nõudeid. Üheks võimaluseks praeguste paroolikeerukuse nõuetega kõigi oma töö- ja eraeluliste kontode puhul (keskmisel kasutajal on üle 190 erineva parooli) toime tulla, on kasutada paroolihaldurit. Töökontode puhul on selleks vaja tööandja nõusolekut.

Paroolihaldurist lähemalt lugege Ats Onemari kirjutatud peatükist 2.4.8. Paroolihaldur.

Teabevara uuendus

Riik tahab alates 1. juulist saada kaupade ja teenuste eest vaid e-arveid. Miks ta seda tegi? Aga sellepärast, et aega ja raha kokku hoida ning liikuda Põhjamaadega samas trendis. Selle käiguga käivitas riik arvelduse innovatsiooni, lõpetades paberi ja arvete sissetoksimise ajajärgu.

Kuulake peatüki „Majandustarkvara mõiste ja pakkujad“ juurde lisatud videot Mait Sooaru ettekandest 2019. aasta finantskonverentsilt. Videoni jõuate hõlpsalt ka lehekülje päises asuval videonupul klõpsates.
 

Teabevara uuendus

Turvanõrkuste haldus on info- ja küberturvalisust tõstev IT-halduse protsess, kus kontrollitakse taristu perimeetris olevaid ja võrku ühendatud seadmeid teadaolevate turvanõrkuste vastu või kontrollitakse perimeetrit ennast. Turvanõrkuste tuvastamisel võetakse piisavalt olulised neist töösse ja võimalusel kõrvaldatakse või leitakse muu viis nende turvanõrkuste ärakasutamise takistamiseks või raskendamiseks.

Täpsemalt lugege peatükist 2.4.7. Turvanõrkuste haldus

Teabevara uuendus

Infotehnoloogia osakaal ja ärikriitilisus on tänapäeva äritegevuses üha enam kasvanud. Santa Monica Networksi tehnoloogiajuht Erki Kimber ja Elisa ärikliendiüksuse juht Margus Vaino arutlevad, millal lahendada IT-küsimused oma vahenditega ning millal on mõistlik IT-haldus teenusena sisse osta. Saatejuht on Indrek Kald.

https://teabevara.ee/et/app/it-juhtimine/it-strateegiline-juhtimine

 

 

Õigusuudis

Maikuu õigusuudiste teemad

  • Muudetakse tulumaksusoodustuste nimekirja pääsemise protseduuri
  • Karmistati vahekohtu otsuse sundtäitmise läbiviimist
  • Kuidas teha tühise osanike otsuse asemel uus, kehtiv otsus

Õigusuudised valmivad Äripäeva teabekeskuse ja advokaadibüroo TARK koostöös, maikuu õigusuudised koostas advokaadibüroo TARK juhtivpartner, vandeadvokaat Aare Tark.

Õigusuudiseid saavad lugeda kõik teabevara tellijad allolevalt lingilt.

Õigusuudis

Aprillikuu õigusuudiste teemad

  • Töölepingus sisalduva konkurentsipiirangu kehtivus

  • Uuendatakse võimalusi kaubamärkide kaitsmiseks

  • Osaniku vastu nõude esitamine ei eelda osanike otsust

Õigusuudised valmivad Äripäeva teabekeskuse ja advokaadibüroo TARK koostöös, aprilli õigusuudised koostas advokaadibüroo TARK partner, vandeadvokaat Tanel Tark.

Õigusuudiseid saavad lugeda kõik teabevara tellijad allolevalt lingilt.

Teabevara uuendus

Kui kulukas on asjade interneti kasutuselevõtt? Äripäeva raadios tuli juttu ettevõtete protsesside digitaliseerimisest asjade interneti ehk võrku ühendatud sensorite, andurite ja seadmete abil. Samuti oli teemaks IT-teenuste sisseostmine firmasse – mis olukorras seda teha ja millal mitte. Teemadest rääkisid Elisa äriarenduse osakonna juht Merli Üle ja ärikliendiüksuse juht Margus Vaino. Kuulake saadet peatüki 1.1.3 lõpust.

Lehed