IT juhtimine | Äripäeva teabevara
Andres Vallistu

Andres Vallistu on OIXIO AS-i küberturbe ärisuunajuht. Ta alustas IT-spetsialistina, aga leidis kire hoopis meeskonna juhtimises. Viimased 10 aastat on ta tegelenud tehnilise meeskonna juhtimise ja arendamisega ning IT-teenuste strateegia eestvedamisega. Viimaste aastate fookus on suunatud küberturbe teemadele sooviga tuua ettevõteteni küberturbe olulisus ja olemus ning tõsta inimeste teadlikkust antud valdkonnas.

Janek Saar

Janek Saar on OIXIO AS-i infoturbejuht. Ta on töötanud ligikaudu 30 aastat nii riistvara- kui tarkvaraspetsialistina erasektoris. Olnud tegev erinevates ettevõtetes standardiseerimise juurutusega. Koolitanud IT-spetsialiste nii Microsofti- kui ka Linuxi-põhiste platvormide ja teenuste haldamiseks. Aidanud juurutada turvalisi pilveteenuseid ettevõtetele. Ta on tegev küberturbe analüütika, turvaseire teenuste, infoturbe auditeerimise ja infoturbe halduse juurutuse alal.

Ats Onemar

Ats Onemar (CISA) on Security Software OÜ infoturbeanalüütik. Ta on tegutsenud infoturbe valdkonnas üle kümne aasta ja seda nii era- kui ka riigisektoris. Ats on õppinud IT juhtimist ja töötanud IT-spetsialisti, administraatori ja IT-projektijuhina. Praegu on ta pühendunud infoturbele.

Olulised märksõnad valdkonna kogemusest: ISKE, infoturbe protsessid ja dokumentatsioon, isikuandmete kaitse üldmäärus, infosüsteemide auditeerimine, infoturbe- ja infoturberiskide analüüs, identiteedi ja pääsuõiguste haldus, infoturbetehnoloogiad.

Andres Kostiv

Google disainisprintide läbiviija ja UX disainer
Futurist Estonia OÜ

Andres on Google disainisprintide sertifitseeritud läbiviija, koolitaja ning UX disainer Futuristist. Andresel on enam kui 20-aastane töökogemus toodete ja teenuste loomisel, millest viimased viis aastat on ta keskendunud UX disainile ja strateegiale. 

Futurist aitab ettevõtetel kiiremini kasvada Google disainisprintidega. Lisaks pakub Futurist kasutajaliidese (UI) disaini ja kasutajakogemuse (UX) disaini teenuseid.

Helena Jürgenson

Helena Jürgenson on Security Software OÜ projektijuht. Ta on üle viieteistkümne aasta tegelenud infosüsteemide arendamise valdkonnas äri- ja süsteemianalüütikuna ning IT-projektijuhina. Helenal on tehnikateaduste magistrikraad Tallinna tehnikaülikoolist.

Merle Randlepp

Merle Randlepp on AgileCoach.ee sõltumatu konsultant ja sertfifitseeritud Scrum Master (PSM I). Merle on õppinud Tartu Ülikoolis informaatikat ja töötanud IT tarkvara arenduse valdkonnas üle 25 aasta. Merle on töötanud erinevates rollides ja rahvusvahelistes meeskondades projektijuhi, analüütiku ja tegevjuhina. Peamised märksõnad: tarkvara audit, ärianalüüs, omaniku järelevalve, koolitused, mentorlus, konsultatsioon, agile coach, scrum master.

Sirli Spelman

Sirli Spelman töötab personalijuhina ettevõttes Ignite. 2016.–2017. aastani oli ta personalijuht tehnoloogiaettevōttes Icefire. Aastail 2012–2016 töötas Sirli Talentor Estonias, kus alustas personaliotsinguspetsialistina (researcher), kuid aastate jooksul omandas kogemusi personaliotsingute korraldamisel, töötades lõpuks personaliotsingu konsultandina ja vastutades mitmesuguste värbamisprojektide õnnestumise eest. Varem on Sirli töötanud uuringukonsultandi-konsultatsiooniassistendina koolitus- ja arendusettevõttes SELF II. Tal on magistrikraad sotsioloogias Tartu ülikoolist ja 2017. aastal omandas ta 5. taseme kutse personalispetsialisti erialal Tallinna majanduskoolis.

Villu Zirnask

Villu Zirnask on Eesti Päevalehe kolumnist. Ta on õppinud Tartu ülikoolis rahandust ja Stockholmi ülikoolis pangandust. Zirnask on mitme finantsteemalise raamatu autor.

Silja Hundt

Advokaadibüroo Hedman Partners jurist, Andmekaitse liidu liige

Evelin Simer

Evelin Simer on intellektuaalomandi õiguse jurist advokaadibüroos Njord. Ta töötas Eesti Euroopa Nõukogu eesistumise ajal Genfis erialadiplomaadina ja esindas Eestit WIPO-s (World Intellectual Propety Organization). Evelin on töötanud eri õigusaktidega alates autoriõigustest kuni patentideni. Ta nõustab ettevõtteid intellektuaalomandi lepingute koostamisel ja on spetsialiseerunud IP strateegilisele juhtimisele. Evelin on lõpetanud Tartu ülikooli õigusteaduskonna ja magistrikraadi omandanud Helsingis (Hanken School Of Economics), kus ta spetsialiseerus Euroopa intellektuaalomandi õigusele. Lõputöö kirjutas ta isikunime kaubamärgina kasutamise põhimõtetest.

Gertrud Sein

Gertrud Sein on juristi abi advokaadibüroos Njord ja õigusteaduskonna tudeng Tartu ülikoolis. Gertrud tegeleb oma töös idufirmade ja tehnoloogiaettevõtete nõustamisega. Tema peamised tegevusvaldkonnad on intellektuaalne omand, andmekaitse, erakapital, IT ja uued tehnoloogiad. Gertrud abistab ka Tartu ülikooli Tech Startup Legal Clinici töös magistrante ning uurib uute tehnoloogiate regulatsioone. Tal on varasem töökogemus panganduses.

Liisi Jürgen

Liisi Jürgen on vandeadvokaat advokaadibüroos Njord ja lektor Tartu ülikoolis. Tema peamised tegevusvaldkonnad on e-kaubandus ja IT-lepingud. Liisi on spetsialiseerunud sellistes juriidilistes küsimustes, mis puudutavad andmekaitset, e-kaubandust, elektroonilist allkirjastamist, tarbijakaitset ja tootearendust. Ta on nõustanud kliente ka äriõiguses. Liisi omandas bakalaureuse- ja magistrikraadi juura erialal Tartu ülikoolis. 2015. aastal sai ta oma teise juuraalase magistrikraadi Münsteri ülikoolis Saksamaal, kus ta kirjutas lõputöö elektroonilistest allkirjadest vastavalt EL-i seadustele.

Teet Raidma

KPMG Baltics OÜ IT nõustamisteenuste juht

Ivar Anton

Group IT audiitor

Kaie Hansson

IT juhtimise ja konsultatsiooniettevõtte Hansson, Leego & Partner partner

Rein Hansson

IT juhtimise ja konsultatsiooniettevõtte Hansson, Leego & Partner IT-juht

Erkki Leego

IT juhtimise ja konsultatsiooniettevõtte Hansson, Leego & Partner juhtivpartner

Ave Piik

advokaadibüroo Borenius vandeadvokaat

Valdo Praust

andmeturbeekspert

Eveli Pung

IT juhtimise ja konsultatsiooniettevõtte Hansson, Leego & Partner konsultant

Jaak Tepandi

professor, PhD, CISA Tallinna tehnikaülikooli professor, Tepinfo OÜ juhataja

Eneken Tikk

IT-õiguse ja küberjulgeoleku ekspert, Ellex Raidla

Algis Perens

projektijuhtimise ekspert ja APMG sertifitseeritud PRINCE2 koolitaja